Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 by tomson1991

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

Honda Accord
ROK:1998
MODEL:CG2
SILNIK:J30A1
MOC: 200 mam nadzieję :)
KOLOR NADWOZIA: G-87P
ŚRODEK: jasna skóra
UKŁAD WYDECHOWY: seria jeszcze z katalizatorem:D
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD HAMULCOWY: przód nawiercane i nacinane tarcze EBC klocki textar, tył seria + klocki Black Hawk
ZAWIESZENIE: gwint ISC
KOŁA: 18' felgi z Hondy CRV + opony Dunlop
BODY-KIT: seria + lotka z działającym stopem
CAR AUDIO: seria
DODATKI: breloczek z Domo Kunem
PLANY:
najważniejszy i największy plan to doprowadzić auto do idealnego stanu mechanicznego i blacharskiego.
Do zrobienia mechanicznie jest :
- rozrząd ze wszystkimi uszczelkami przez które w tej chwili podcieka olej ZROBIONE
- przewody hamulcowe ZROBIONE
- uszczelka pokrywy zaworów ZROBIONE
- uszczelka między silnikiem, a skrzynią biegów ZROBIONE
- oring pod aparatem zapłonowym ZROBIONE
- przed zimą kompletne czyszczenie podwozia i konserwacja
- wymiana wszystkich podświetleń bo mało ich już działa
- malowanie maski, drzwi, i przedniego nadkola chyba że znajdę w kolorze w dobrym stanie, ogarnięcie dachu z klaru który nie wygląda tam najlepiej
- wymiana klamki ( klamkę udało się naprawić)
- wymiana grilla na seryjny ale w idealnym stanie
- wymiana radia
- załatanie foteli gdzie nie gdzie i porządne czyszczenie całego wnętrza
- pozbycie się drewna ze środka
- wymiana lub obszycie kierownicy
- jakoś upiększyć czujniki parkowania
- wymiana pękniętego migacza w nadkolu ZROBIONE
- finalnie możliwe że zmiana felgi i posadzenie auta niżej
W aucie udało mi się wyeliminować dwa błędy :
- jeden z nich to święcąca się kontrolka hamulca ręcznego okazało się że wystarczyło tylko uzupełnić płyn hamulcowy w zbiorniczku
- żeby pozbyć się drugiej świecącej kontrolki wystarczyło wymienić spaloną żarówkę stopu


Siemanko wszystkim :) znacie mnie już trochę z forum, przez 5 lat miałem civica 5 gena w sedanie, był to mój pierwszy projekt i dzięki niemu zakochałem się w Hondach, zlotach w całej Polsce i ludziach reprezentujących tą markę, w końcu przyszła chęć zamiany na coś innego, padło na accorda w coupe, którego poznałem bardziej dzięki MuzykowiGrzesiowi którego pozdrawiam. Zbierałem na niego $ ale że miałem okazję kupić inny samochód od rodziny, jednakże wytrzymałem z nim 4 miesiące i postanowiłem go sprzedać i wrócić do ukochanej marki za którą tak tęskniłem, szukałem przez 2 tyg accorda warunkiem było to żeby był ciemny i z jasną skórą w środku, miał być 2.0 w manualu, ale w ostatniej chwili ekipa z tego forum namówiła mnie na szukanie 3.0 V6, byłem oglądać accorda w Warszawie, kolega oglądał mi auto także w Chorzowie i inny w Rzeszowie, nic nie było wartego uwagi, aż zobaczyłem że stoi już dłuższą chwilę tylko u nas na forum w dziale sprzedam zielony accord coupe z Gdańska, z jasną skórą, LPG, gwintem ISC i przyzwoitymi 18tkami, postanowiłem się skontaktować z forumowiczem który go sprzedawał czyli MaRkO911 ( Marek). Okazał się bardzo sympatycznym gościem dużo mi o aucie powiedział i to mnie zachęciło do większego zainteresowania się tym egzemplarzem. Popytałem na forum czy ktoś coś wie o tym aucie lub może mi je obejrzeć bo jestem z Wrocławia i trasa do Gdańska żeby wracać z pustymi rękami mi się nie widziała. Zbawicielem okazał się regret któremu serdecznie dziękuję że dzielnie przedzierał się przez trójmiejskie wakacyjne korki żeby rzucić okiem dla mnie na to auto. W sobotę wieczorem zadzwonił do mnie mówiąc mi co i jak z samochodem następnie wysłał kilka zdjęć i podjąłem decyzję że chce pojechać do Gdańska, szybko zarezerwowałem polskiego busa, zadzwoniłem i umówiłem się z Markiem i po całych 3h spania poleciałem na dworzec ze swoją drugą połówką. O godzinie 13:20 byliśmy już w Gdańsku, Marek po nas przyjechał porozmawialiśmy o aucie i podjąłem decyzję że zaopiekuje się tym accordem. Widać że nie było na accordzie oszczędzane, jednakże w takim już nie najmłodszym aucie wszystkiego na raz się nie zrobi i liczyłem się że po kupnie coupe i tak będzie trzeba w niego zainwestować. Podróż do Wrocławia pokazała że z autem wszystko jest ok nie było żadnych niespodzianek. Kilka dni po zakupie pojechałem na warsztat podnieść auto i zdiagnozować co trzeba w nim mechanicznie jeszcze zrobić, nie jest tego mało, ale też nie ma tragedii, auto ma bolączki każdego accorda coupe więc nie jestem rozczarowany, natomiast jest to wg mnie bardzo dobra baza pod fajny projekt :) Markowi nie łatwo było się rozstać z Accordem dlatego drogi kolego obiecuję że zajmę się tym autem jak najlepiej będę umiał. A dźwięk V6 rekompensuje wszystko :) do automatycznej skrzyni biegów idzie przywyknąć i zaczynamy się coraz bardziej lubić. Taka jest historia mojego accorda. Mam nadzieję że będzie odwzajemniał moje uczucie do niego i będzie nam się wspólnie przyjemnie przebijać się przez kolejne kilometry dróg, a także dziękuję wszystkim za pomoc i rady w szukaniu auta :) teraz jestem oficjalnie członkiem tej wspaniałej wyjątkowej rodziny.

Pozdrawiam forumowiczów 8-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 sie 2016 19:07 przez tomson1991, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: regret »

mniam :D gratki :D

a ja ciagle kminie czy ta lotke montowac :lol: :lol:
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: rexio »

Bajka! Rob go pod siebie ale po 1 wymyj komore silnika :)
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

Za tydzien Japfest to wypada auto wypucowac na blysk, rowniez pod maska
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: qba11 »

Gratuluje zakupu. Ja moją hondę sprzedałem ponad 3ms temu i nadal nie potrafię się rozstać z forum. Była to moja pierwsza furka, ogromny sentyment i wspaniały samochód. Zawsze jak będę mijał ten model to z bananem na twarzy :)

Bezawaryjności życzę :)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: slepak »

Gratuluję zakupu, te pierwsze punkty do zrobienia z mechaniki tanie nie będą, ale jak nie zmieniasz za szybko aut, to zrobisz i będziesz miał spokój na lata. Także bezawaryjności i szerokości:)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: MaRkO911 »

Mechanik też mi podpowiadał że to może być kwestia za mało płynu, ale jak sprawdzałem to było pełno. Sprawdzałem na ciepłym silniku, może tu był pies pogrzebany:( Kwestia pocenia się, to muszę mechanikowi powiedzieć że następne auto ma dokładniej sprawdzać:P Ale od wymiany do wymiany (ok. 10 tys. wiadomo nie zawsze się człowiek wstrzeli) starczało, nie musiałem dolewać więc też sam się jakoś tym nie interesowałem.

Cieszę się że sie nie zawiodłeś i życzę dalszej bezawaryjności:)
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: QuicksilveR »

Gratulacje zakupu i oby autko długo i bezawaryjnie pojeździło. Instalację LPG masz zbliżoną parametrami do mojej, z tego co wiem, także w razie co można wymieniać doświadczenia.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: KOko »

No sie naszukales troche, dobrze, ze w koncu po bolu ;) Dbaj bardziej niz o siebie ;D
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: Camel »

Słyszałem że na mieście pojawiła się nowa Honda, Witamy na pokładzie :)

powodzenia w dopieszczniu!
Zablokowany