Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

srebro z Pomorza

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mati1411 »

Co do obszywania zapraszam do wątku mojego auta tam są zdjęcia z przed i po obszyciu. Robiłem to dosłownie miesiąc temu. Firma mega dobra robiłem u nich już 3 kierownice zawsze jest mega dobrze i przy okazji dosyć tanio. Co do lakierowania kierownicy odradzam. Dobre na sprzedaż auta, robiłem to u siebie jak miałem bmw i kierownica po pół roku wyglądała gorzej niż przed malowaniem.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Kierownicy jeszcze nie malowałem i chyba nie będę, raczej dam do obszycia.
NIESTETY wczoraj w czasie nocnego cofania, po trasie, w miejscu docelowym zahaczyłem tylnym zderzakiem o jakiś kamienny murek.
Przynajmniej sprawa nieruszania tylnego błotnika, bo potem wisi, wyjaśniła się. Trzeba założyć czujnik cofania.
Edit: oczywiście zderzak-poprawiłem.
Załączniki
obciera.jpg
Ostatnio zmieniony 25 sie 2017 09:34 przez mieglo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: srebro z Pomorza

Post autor: rexio »

Zderzak...
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

W poniedziałek wstawiłem po raz trzeci skrzynię do uszczelnienia. Wczoraj szok - zadzwonili, że gotowe i szczelne. Od razu pojechałem ją trochę przegonić na obwodnicę. Wszytko ok. Dziś zaglądałem pod samochód - sucho. Po ok. 1000km. pojadę skontrolować czy nadal nic nie leci. Teraz pozostaje mi cieszyć się z auta.
Andy
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2017 16:40
Auto: Accord 98-02
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Białystok

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Andy »

Powodzonka i aby już się nie pociła.
Honda Accord Coupe 3.0 V6 /CG2/ 2000
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Wygląda na to, że skrzynia szczelna. Przedwczoraj hani wymieniono płyn hamulcowy. Pali się kontrolka abs - kod błędu 53 wskazuje na pompę abs. Czy przerabiał to ktoś może? Jakiś zaśniedziały przewód albo inna typowa awaria? Wymiana pompy to ostateczność raczej. Była jeszcze jedna przygoda. W czasie jazdy depnąłem a hania od 3000 obrotów robiła odcinkę (tak jak na poz. n przy 6500?) i nie dało się jechać pow. 3000 obrotów. Na drugi dzień wszystko ok. Następnego dnia powtórka z rozrywki. Przy okazji wymiany płynu hamulcowego, mechanik stwierdził zaśniedziałe przewody w okolicach komputera - wyczyścił i prysnął czymś tam i na razie jest ok. W każdym razie w tamtej okolicy jest wilgotno - podejrzewam odpływ z szyberdachu - poszukam wieczorem czegoś na ten temat na forum.

edit. Okazało się, że za problem z abs odpowiada moduł abs.

edit 2/: Modułu nie udało się postawić na nogi - kupiony zastępczy z olx okazał się sprawny i kontrolka w końcu zgasła - zapaliła się ponownie na trasie. Mechanik zasugerował puknąć parę razy w pompę abs, bo silnik elektryczny mógł być ''zastany'' - zgodnie z sugestią zrobiłem pompie tzw. "bennyhilla" i znienawidzona kontrolka zgasła - ciekawe na jak długo.
Byłem też na kontroli skrzyni automatycznej - sucha. Choć nie obeszło się bez emocji. Po podniesieniu auta na skrzyni były krople oleju. Po potraktowaniu ich latarką, okazało się, że jest to olej silnikowy. Pierwszy raz ucieszyłem się z wycieku oleju z silnika. Mała rzecz a cieszy. Wyciek był spod aparatu zapłonowego. OEM oringi okazały się za luźne - ktoś już coś tam sztukował, szlifował, wyrównywał czy co on tam robił, w każdym razie narobił. Trzeba było oringi dorabiać. To wszystko przed wyjazdem na pd. Polski.
Wisienką na torcie był komplet prowadnic do hamulców tylnych. Najpierw okazało się, że kupione pół roku temu 2 komplety naprawcze były od acco 2.0. Następnie okazało się, że nie można zamówić do 3.0, bo nie mają. Później, po wstawieniu hani do mechanika, okazało się, że te które miały być już dobre także nie pasują. Na szczęście nie ma tragedii ze stanem tych tylnych zacisków i w zasadzie muszą poczekać na nowe prowadnice.
Zastrzegam, że mogłem coś pokręcić z fachowym nazewnictwem, gdyż jestem lajkonikiem w tych sprawach.
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Szaaryy »

Pierwszy raz widzę żeby ktos cieszył się z wycieku oleju z silnika :D ale fakt, po tych twoich przygodach ze skrzynią też pewnie bym sie cieszył że leci gdzieś indziej a nie ze skrzyni.

A z tymi obrotami to dziwna sprawa. Jak masz wilgoć w okolicach komputera to lepiej zajmij sie tym jak najszybciej żeby czasami większych szkód nie było

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Szaaryy pisze:Pierwszy raz widzę żeby ktos cieszył się z wycieku oleju z silnika :D ale fakt, po tych twoich przygodach ze skrzynią też pewnie bym sie cieszył że leci gdzieś indziej a nie ze skrzyni.

A z tymi obrotami to dziwna sprawa. Jak masz wilgoć w okolicach komputera to lepiej zajmij sie tym jak najszybciej żeby czasami większych szkód nie było

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Obroty silnika opanowane - kwestia wilgoci w okolicach komputera - jakaś podgięta uszczelka otworu technicznego komory silnika.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Bartoch »

mieglo pisze:Zastrzegam, że mogłem coś pokręcić z fachowym nazewnictwem, gdyż jestem lajkonikiem w tych sprawach.
Hehehe. Nie wiem czym lepiej być, lajkonikiem czy laikiem? :mrgreen:
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Bartoch pisze:
mieglo pisze:Zastrzegam, że mogłem coś pokręcić z fachowym nazewnictwem, gdyż jestem lajkonikiem w tych sprawach.
Hehehe. Nie wiem czym lepiej być, lajkonikiem czy laikiem? :mrgreen:
Wychodzi na to, że w j.polskim też jestem lajkonikiem. To taki żart był oczywiście.
Zablokowany