Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

srebro z Pomorza

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: srebro z Pomorza

Post autor: JulekCG4 »

Bartoch pisze:Czym szlifowałeś? Dawałeś jakąś szpachle? No i jaką technikę malowania obrałeś.
Podziel się doświadczeniem, bo sam myślę o odświeżeniu swoich ;)
Ja już kilka kompletów felg malowałem i za każdym razem podobna technika, czyli w zależności od tego co robimy tylko odmalowanie czy renowacja, jak odmalowanie to matowie powierzchnie dokładnie jakimś drobnym papierem lub takimi gąbkami miękkimi z papierem typu 150 potem jakiś papier drobny około 220, myje wszystko rozpuszczalnikiem dokładnie i w moim wypadku mam taki piec w zakładzie stolarski (trociniak) na nim wygrzewam sobie felgę do około 50'C i nakładam dwie warstwy koloru i jedna lub dwie bezbarwnego, Raz jedne felgi odnowiłem tylko tak że lekkie matowienie i rozpuszczalnik i dwie warstwy farby kominkowej matowej do 650'C i wyszły super :D Jeśli chodzi o renowacje czyli właśnie szpachlowanie głębszych rys czy uszczerbków to osobiście się nie bawiłem w takie coś ale myślę że zwykły szpachel samochodowy załatwił by sprawę :)
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

JulekCG4 pisze:
Bartoch pisze:Czym szlifowałeś? Dawałeś jakąś szpachle? No i jaką technikę malowania obrałeś.
Podziel się doświadczeniem, bo sam myślę o odświeżeniu swoich ;)
Ja już kilka kompletów felg malowałem i za każdym razem podobna technika, czyli w zależności od tego co robimy tylko odmalowanie czy renowacja, jak odmalowanie to matowie powierzchnie dokładnie jakimś drobnym papierem lub takimi gąbkami miękkimi z papierem typu 150 potem jakiś papier drobny około 220, myje wszystko rozpuszczalnikiem dokładnie i w moim wypadku mam taki piec w zakładzie stolarski (trociniak) na nim wygrzewam sobie felgę do około 50'C i nakładam dwie warstwy koloru i jedna lub dwie bezbarwnego, Raz jedne felgi odnowiłem tylko tak że lekkie matowienie i rozpuszczalnik i dwie warstwy farby kominkowej matowej do 650'C i wyszły super :D Jeśli chodzi o renowacje czyli właśnie szpachlowanie głębszych rys czy uszczerbków to osobiście się nie bawiłem w takie coś ale myślę że zwykły szpachel samochodowy załatwił by sprawę :)
Sądzę, że w przyszłym roku pobawię się w szpachel i kilkakrotne malowanie - wcześniej jednak dam felgi do prostowania. Teraz to tylko takie doraźne działanie.
Poza tym myślę, że nabiorę wprawy w malowaniu.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Krzysiek15255 »

Ewentualnie zainwestować w piaskowanie i proszek, jeśli ktoś chce bez zabawy. Tylko jak wiadomo, samemu wyjdzie tanio.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Dziś zmieniłem koła na zimowe (te odnowione, a właściwie podratowane - to właściwsze określenie). Zdjęcia zrobione na szybko, na zakupach.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem pistoletu do piaskowania z lidla, to kupiłem, sprawdziłem i...... do du*y - szlifierka oscylacyjna lepsza.
Załączniki
fell.jpg
felki.jpg
fele.jpg
fel.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: srebro z Pomorza

Post autor: QuicksilveR »

Same felgi wyglądają spoko... chociaż wydają się tak malutkie. Jaki to profil opony?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Chyba 225/55/R17, czyli nawet większe niż nominalne.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Krzysiek15255 »

Wygląda poprawnie. Wyglądają małe, ponieważ nie ma gleby. :D
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Bartoch »

Jak dla mnie też wyglądają OK. Tylko lekko w dół i będzie git.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: srebro z Pomorza

Post autor: b0Ls »

Na zimę dobrze jest.
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: srebro z Pomorza

Post autor: JulekCG4 »

Po zimie na glebe i będzie spoko :D Malowanie wyszło całkiem ok !
Zablokowany