Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

srebro z Pomorza

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: srebro z Pomorza

Post autor: majorekk5 »

Zegarek wyciagasz, rozpolawiasz i wymieniasz zaroweczke, jaka dokladnie to ie wiem ale jej koszt to 2 zlote ;D. Podobno w poliftach jest to nie do wymiany, ale czy to prawda to nie wiem ;)
Awatar użytkownika
eMeN
Posty: 67
Rejestracja: 10 lip 2013 14:19
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Lublin

Re: srebro z Pomorza

Post autor: eMeN »

majorekk5 pisze:Zegarek wyciagasz, rozpolawiasz i wymieniasz zaroweczke, jaka dokladnie to ie wiem ale jej koszt to 2 zlote ;D. Podobno w poliftach jest to nie do wymiany, ale czy to prawda to nie wiem ;)
Da się wymienić, też byłem zdziwiony że zegarek się świeci i kiedyś go rozebrałem, żarówkę wyjąłem ale w żadnym sklepie nie mogłem takiej trafić. Potem mi się gdzieś zgubiła i dałem sobie spokój z szukaniem :lol:
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

eMeN pisze:
majorekk5 pisze:Zegarek wyciagasz, rozpolawiasz i wymieniasz zaroweczke, jaka dokladnie to ie wiem ale jej koszt to 2 zlote ;D. Podobno w poliftach jest to nie do wymiany, ale czy to prawda to nie wiem ;)
Da się wymienić, też byłem zdziwiony że zegarek się świeci i kiedyś go rozebrałem, żarówkę wyjąłem ale w żadnym sklepie nie mogłem takiej trafić. Potem mi się gdzieś zgubiła i dałem sobie spokój z szukaniem :lol:
Żarówka (jak poniżej) taka mała z długimi wąsami - wyjmuje się cokolik, wywala starą żarówkę, wsadza nową i przeplata wąsy, w specjalnych rowkach, trochę czeba je przyciąć i po robocie jest to gdzieś opisane; generalnie więcej biegania za tymi żarówkami po sklepach, niż roboty, ale za to fajny efekt. Licznik też już podświetlony.
Załączniki
żarówka.jpg
Ostatnio zmieniony 08 gru 2016 01:11 przez mieglo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: srebro z Pomorza

Post autor: markus »

majorekk5 pisze: Podobno w poliftach jest to nie do wymiany, ale czy to prawda to nie wiem ;)
No ja mam właśnie polifta. Hej, polifciarze - a jak u Was wygląda sprawa? Można wymienić czy nie? Bo przydałby mi się świecący, szczerze mówiąc :D
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: srebro z Pomorza

Post autor: escone »

Mieglo w Wejherowie w Zurcie masz te żarowki w każdym rozmiarze :) Do swojej Coupety dostałem tam wszystkie :) W Gdyni koło świętojańskiej też jest sklep z elektroniką i mają takie rzeczy. No i te żaróweczki wymienia sie w komplecie bo one sie przepalają potem lawinowo, tak żeby co chwile tego nie rozbierac
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: srebro z Pomorza

Post autor: KOko »

chyba Lebow przesyłał kiedyś linki do kupienia wszystkich tych żaróweczek z Acco na jakiejś stronie. Ogólnie to trzeba wejść sobie na japancars, sprawdzić po schemacie gdzie która żarówka siedzi, jakie ma napięcie i wtedy szukać w necie

edit:
lub tak jak escone

\/
Ostatnio zmieniony 08 gru 2016 11:23 przez KOko, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: srebro z Pomorza

Post autor: escone »

Ja rozebrałem, wziąłem na wzór z każdego typu, pojechałem do sklepu Zurt, zostawiłem 30zł i wyszedłem z kpl żaróweczek :)
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

escone pisze:Ja rozebrałem, wziąłem na wzór z każdego typu, pojechałem do sklepu Zurt, zostawiłem 30zł i wyszedłem z kpl żaróweczek :)
No tak, tylko jak mam specjalnie jechać do zurtu w Wejherowie, czy w Gdyni, to pomimo różnicy w cenie opłaca mi się kupić w sklepach w Rumi; teraz mam zapasik tych żarówek, ale i tak muszę kupić te do przycisków - są mniejsze. Apropos jak wyjąć przyciski po lewej - przeciwmgielne, szyberdach i tempomat? Trzeba rozbierać pół deski rozdzielczej? Większy dramat, to oświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu - tam trzeba takich przeróbek, że zostawię to chyba na wiosnę.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: srebro z Pomorza

Post autor: wysio »

Toć to ten sam typ żarówki, który był kiedyś w każdym radiu samochodowym. Młodzi może tego nie pamiętają....
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: srebro z Pomorza

Post autor: KOko »

mieglo pisze:Apropos jak wyjąć przyciski po lewej - przeciwmgielne, szyberdach i tempomat? Trzeba rozbierać pół deski rozdzielczej?
looknij tu: http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2653&start=150
Wyciągasz pojemniczek na drobne, tam masz dwie śruby, gdy odkręcisz to wyciągasz do siebie. Przyciski odłączasz i wypychasz do przodu z zatrzasków. Chyba z tym pośrodku jest najgorzej jak pamiętam.
Zablokowany