Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

srebro z Pomorza

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Edi pisze:mieglo .... Twoja Hania na forumowym kalendarzu 8-) .
Ponieważ nie ma Ciebie w naszej grupie na FB (szkoda :( ) - wstawiam zrzut z ekranu.
Dziękuję. Nadal nie mam FB. Fajna była jesień onego czasu.
Hania stoi u mechanika, który obiecał zrobienie mi paru fotek z naprawy, a trochu się dzieje. Po odbiorze auta i zdjęć obiecuję, że tu coś wrzucę.
Pozdrawiam wszystkich.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Trochę się działo przez czas od jakiegoś konstruktywnego wpisu. W zeszłym roku pokonserwowałem nadkola i okolice. Przy okazji okazało się, że purchel który wychodził po naprawie tylnych błotników, po reklamacji, wychodzi ponownie - od wewnętrznej strony to praktycznie dziura - przeczyściłem to w miarę możliwości, potraktowałem preparatem r-stop, podkład epoksydowy i zaklajstrowałem żywicą. Przetrwało to w tym stanie zeszłą zimę i na razie nie posuwa się dalej ale nie ma co ukrywać - to będzie do ponownej naprawy w przyszłości.
W międzyczasie licznik pokazał okrągłe 300k km.
Wrzucę także zdjęcia z ostatniej zabawy z konserwacją nadkola w bagażniku.
Załączniki
bag1.jpg
bag2.jpg
bag3.jpg
licznik.jpg
purchel.jpg
Ostatnio zmieniony 08 paź 2020 22:47 przez mieglo, łącznie zmieniany 1 raz.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Parę dni temu odebrałem niunię od mechanika po naprawach, które odkładałem od jakiegoś czasu - regeneracja maglownicy, jakieś tuleje, uszczelnienie między silnikiem a skrzynią, osłona lewego przegubu, no i okazało się że trzeba było zmienić 2 poduchy silnika, podmalowanie przedniego wózka. Wszystko razem zabolało finansowo, ale teraz nie bardzo mam pomysł na ewentualne, kolejne naprawy - wsiadać i jeździć.
Załączniki
wózek.jpg
wózek.jpg (70.9 KiB) Przejrzano 4851 razy
magiel1.jpg
magiel1.jpg (56.36 KiB) Przejrzano 4851 razy
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Bartoch »

mieglo pisze:teraz nie bardzo mam pomysł na ewentualne, kolejne naprawy - wsiadać i jeździć.
To tylko się cieszyć :)
karolb89
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2018 23:34
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6

Re: srebro z Pomorza

Post autor: karolb89 »

A takie poduszeczki silnika gdzie można dostać? :D
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

karolb89 pisze:A takie poduszeczki silnika gdzie można dostać? :D
Mechanik ściągał je z USA.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: srebro z Pomorza

Post autor: fotografiks »

No ładnie ładnie się to prezentuje.
mieglo pisze: teraz nie bardzo mam pomysł na ewentualne, kolejne naprawy
Mogę moją podrzucić :D to se też sanki naprawisz... ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

fotografiks pisze:No ładnie ładnie się to prezentuje.
mieglo pisze: teraz nie bardzo mam pomysł na ewentualne, kolejne naprawy
Mogę moją podrzucić :D to se też sanki naprawisz... ;)
:D
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Hanka ostatnio ciężko odpalała, zaczęło się po 10 dniowym postoju na lotniskowym parkingu. Zwykle odpalała po 1,5 obrotu rozrusznikiem, a tu trzeba było sporo dłużej kręcić. Zacząłem sukcesywne wymiany - kopułka, palec, potem świece i w końcu przewody - bez efektu. W końcu padło na instalację gazową - może reduktor przepuszczać gaz. Zakręciłem zawór przy butli i zaczęła odpalać od "strzała". No to jazda do gazowników - tam po omówieniu objawów, stwierdzili, że oprócz reduktora może przepuszczać, któryś wtryskiwacz (kontrola wężyka podciśnienia - reduktor ok. - to się ucieszyłem-mniejsze wydatki będą). Teraz nastąpiła diagnostyka kombinerkowa, przez ściskanie wężyków - werdykt: padł jeden z wtryskiwaczy. Niestety - po pierwsze wtrysków hany już nie produkują, więc trzeba wymienić komplet, najlepiej na barracudy (i w tym momencie regeneracja reduktora nie wydawała się już taka droga); po drugie hurtownia ma urlop. No i odjechałem z kombinacją odłączonego jednego cylindra, przestawieniem ustawień w kompie od gazu na 5 cylindrów, hanią która zaczęła pomykać z przyśpieszeniami rodem z przedwojennego filmu, ale za to odpalała od razu. Na szczęście trwało to tylko 1,5 dnia, teraz mam nowe wtryski, ale jestem uboższy o kilka stówek.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: srebro z Pomorza

Post autor: MuzykGrzes »

Poczekaj bo nie rozumiem, skoro przy odpalaniu to na benzynie więc co ma do tego wtryskiwacz gazu? Chyba że ciśnienie gazu pozostaje ten je przepuszcza i wtedy gaz w kolektorze zostaje. Ale na to zawsze była rajdowa metoda odpalania do aut z gaźnikiem czyli otwarcie przepustnicy kilkukrotnie przed odpaleniem.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Zablokowany