Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

srebro z Pomorza

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Wczoraj szybka trasa Trójmiasto-Włocławek - Trójmiasto i chyba tym razem przednie klocki do wymiany. Dziś rano zonk - wrzucam wsteczny a tu jebs - jakby krasnolud Gimli młotem go wbijał, potem drive i jedynka to samo. Jazda na miasto i początkowo jedynka tak samo, a potem jakby się rozruszał i all ok. Olej w skrzyni ok. Jeździłem cały dzień i więcej się to nie powtórzyło, ale olej zimny raczej wówczas już nie był. Być może jakoś nieprofesionalnie go wieczorem zaparkowałem, faktycznie motałem się pod krawężnikiem - do tyłu, do przodu plus minimalna pochyłość (tyle, że codziennie tam parkuję). Do wymiany też prawdopodobnie jedna z poduszek silnika (ta po prawej o ile taka jest). Trzeba będzie temat poobserwować. (miał ktoś coś takiego?).
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: srebro z Pomorza

Post autor: fotografiks »

To chyba taka przypadłość skrzyń z poprzedniego 1000 lecia. U mnie w IV zawsze wali na skosach, głównie w górach.
Przy na prawde duzym skosie, aż mnie boli na samą myśl...
Ja przy sporych nachyleniach robiłem tak:
Standardowo noga na hamulec, szybkie przewalenie na N zanim wskoczy na R...wtedy też klika, ale mniej, cykniecie auta na hamulcu kilka cm i dopiero wtedy R lub D. Bo przy opartym aucie na skrzyni w pozycji P wali później niemiłosiernie jak "zaskakuje bieg".
Można też na zgaszonym - cyk N i podobna procedura, ale trzeba uważać bo wspomaganie hamulców nie pracuje i można pojechać do sąsiada jak jest spore nachylenie;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: srebro z Pomorza

Post autor: JulekCG4 »

Jak zrobiłeś szybką trasę i tak się zrobiło to prawdopodobnie zapchały ci się siatki na elektrozaworach, przeczyść je i powinno pomóc, no albo w ostateczności remont skrzyni lub wymiana ;(
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Dziś na zimnym to samo, ale lżej, bo kombinowałem z tym luzem. Po ruszeniu, pierwsze wrzucenie jedynki w czasie jazdy, było jeszcze gwałtowne, kolejne spoko, wsteczny podobnie. Czyli wystarczy, że olej w skrzyni minimalnie się podgrzeje i objawy ustępują. Być może faktycznie na trasie przypchały się te elektrozawory (oby). Skrzynia jest po remoncie jakieś 20 tys. km.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: srebro z Pomorza

Post autor: wysio »

Więc sprawdź te elektrozawory jak najszybciej, bo może Ci rozwalić gorzej skrzynię. Z drugiej strony po takim przebiegu skrzyni to nic w niej nie powinno się takiego dziać - chyba że była zalana niewłaściwym olejem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

wysio pisze:Więc sprawdź te elektrozawory jak najszybciej, bo może Ci rozwalić gorzej skrzynię. Z drugiej strony po takim przebiegu skrzyni to nic w niej nie powinno się takiego dziać - chyba że była zalana niewłaściwym olejem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Wyjeżdżam na tydzień i auto na ten czas wstawiam do mechanika. Dam znać co i jak, gdy odbiorę furę.

edit.: Zmieniony olej na taki jaki był czyli motul x-cess 5W-40, zrobione jakieś drobne uszczelnienia, sprawdzone elektrozawory skrzyni (są ok.), dokręcona poduszka silnika - była luźna. Wydaje się, że po prostu poduszka poluzowała się na trasie (dokręcona z jakimś niebieskim klejem do gwintów?), bo teraz wydaje się, że Gimli zmienił młot na młotek i przy wrzucaniu 1i R nie ma już takiego rażącego szarpnięcia (jest takie nierażące). Nie znaleziono przyczyny jęczenia pompy wspomagania - nigdzie nie ma wycieku, w zbiorniczku mam płynu minimalnie ponad max. Zastanawiamy się nad zmianą płynu do wspomagania na inny trochę gęściejszy, ale chyba dam sobie na razie spokój - płyn wszak jest nowy. Wymienione również filtry od gazu i sprawdzenie jej kompem - były jakieś spadki ciśnienia i chłopaki pogmerali coś przy parowniku bodajże.
danielo333
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2015 21:40
Auto: VII 2004 CM6
silnik: 3.0

srebro z Pomorza

Post autor: danielo333 »

" onclick="window.open(this.href);return false;



Wymień tylko uszczelniacze. Dwie gumki i nie ma hałasu ;-)
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

Re: srebro z Pomorza

Post autor: dareknatalia »

Koła niepasujące do całej reszty.
Jednak konkretna felga robi dużą robote.
Mimo to gratuluje pracy włożonej w reanimacje
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

dareknatalia pisze:Koła niepasujące do całej reszty.
Jednak konkretna felga robi dużą robote.
Mimo to gratuluje pracy włożonej w reanimacje
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Edi »

mieglo .... Twoja Hania na forumowym kalendarzu 8-) .
Ponieważ nie ma Ciebie w naszej grupie na FB (szkoda :( ) - wstawiam zrzut z ekranu.
Załączniki
mieglo - hania z kalendarza - październik 2020..jpg
Zablokowany