Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe V6 z 3miasta

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: regret »

escone pisze: tj pisanie że przy 16 jako tako wygląda a przy 17 jest dalej kapota to jedna wielka bzdura
zadna wielka bzdura tylko temat ktory wiekszosc przerabiala ... przy 17" i oponie o porfilu 45 te auto jest dalej koza... wec pisanie swoich bzdur moze zatrzymaj dla seibie ?
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: escone »

Tylko nie ja tu bzdury pisze.... Profil opony to procent szerokości. Opona 205/55/16 jest taka sama jak 225/45/17
Jeżeli sam nie możesz tego przeliczyć to w internecie są kalkulatory które w tym pomagają.
Np tu http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
Będąc precyzyjny w 100% to opona 225/45/17 ma o 2,4 mm większą średnice, czyli jest o 0,38 % większa od 16" ... Różnica więc żadna a jak już to na + dla 17...
Reasumując, przestrzeń nad oponą przy jednym i drugim kole jest taka sama
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: regret »

czyli rozumiem, ze przy feldze o szerokosci 7" i 8,5" 225 bedzie dla ciebie zawsze tak samo ulozona :lol: ty chyba nie widziales jak 225 wyglada na najbardziej popularnej szerokosci 7" , a 7,5"...
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: escone »

Mówie o prawidłowym montażu a nie jakiś naciągach.
A 225/45/17 na 7,5" mam w moim samochodzie. Na zime mam fabryczną 16
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: regret »

escone pisze:Mówie o prawidłowym montażu a nie jakiś naciągach.
A 225/45/17 na 7,5" mam w moim samochodzie. Na zime mam fabryczną 16
A ja napisalem tylko o naciagu ktory tez jest wazny... a kolega nie wspomnial jaka ma szerokosc felgi.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: addamah »

Panowie o swoich przemyśleniach możecie pogadać poza wątkiem kolegi :? -( ,z ładną srebrną budą 8-)
To znaczy że folia na szybie ma problem bo jest podgrzewana ?Czy została od początku źle założona.
Jak ci się znudzi widok Accorda na "wysokim podbiciu" to pewnie obniżysz. :D
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: escone »

regret pisze:
escone pisze:Mówie o prawidłowym montażu a nie jakiś naciągach.
A 225/45/17 na 7,5" mam w moim samochodzie. Na zime mam fabryczną 16
A ja napisalem tylko o naciagu ktory tez jest wazny... a kolega nie wspomnial jaka ma szerokosc felgi.
Napisał że z Civica Type R więc o naciągu nie ma mowy. Over. Bez odbioru
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: majorekk5 »

addamah pisze:To znaczy że folia na szybie ma problem bo jest podgrzewana ?
U mnie jest z tyłu podgrzewane i przyciemnione (niemiec zrobił) ale jest pełna profeska ;D
Awatar użytkownika
Blazej007
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017 23:41
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: Blazej007 »

Dziękuję Panowie za pełne namiętności odpowiedzi i podpowiedzi :D Widać, że wszyscy kochają swoje Hondzie co jest najważniejsze (powiem w nawiasie, że czasami żona jest nieco zazdrosna :lol: )
Temat przyciemnianej tylnej szyby to właśnie pas na górze, gdzie ciężko porządnie wkleić folie - chociaż podobnie mam w Crv i udało się to zrobić porządnie.
Jak to jeden z kolegów nadmienił - każdy robi samochód pod siebie - podstawą jest to że wszyscy jesteśmy w kościele Hondy :) pielęgnujemy swoje autka i w sumie chyba nawet nie chcielibyśmy aby wszystkie wyglądały tak samo.
Znaczki to moja mała fanaberia i bicie pokłonów inżynierom Hondy, którzy odważyli się stworzyć Accorda nawiązującego do NSXa - odpowiedź dlaczego znaczek H na blendzie poniżej :)
nsx.jpg
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe V6 z 3miasta

Post autor: wysio »

Tu to jeszcze w miarę pasuje, bo jest za mało miejsca na ten znaczek między blendą. Choć osobiście bym go i tak zerwał. Ale w CG2 to tak pasuje, jak babce wąsy. Oczywiście to jest tylko moja opinia. Bardziej bym się zainspirował końcówkami wydechu albo felgami ;)
ODPOWIEDZ