Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: Krzysiek15255 »

Od razu inaczej na nowych felgach. Na zimę w sam raz.
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: krzysieeq »

Powiem szczerze, że po przesiadce z letnich 18' mam taką radoche z jazdy, tak komfortowo, że rozważam kupno opon i jazdy na tym zestawie latem :D albo sprzedaż 18stek i kupno jakichś 17 205/45 :)
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: QuicksilveR »

krzysieeq pisze:Powiem szczerze, że po przesiadce z letnich 18' mam taką radoche z jazdy, tak komfortowo, że rozważam kupno opon i jazdy na tym zestawie latem :D albo sprzedaż 18stek i kupno jakichś 17 205/45 :)
Jak będziesz chciał 16-calówki, to daj znać. Będę pewnie pozbywał się swojego obecnego zestawu 16" na Dunlopach Sport Maxx RT.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: Krzysiek15255 »

Fakt na 16 to i ja bym jeździł z wyższym balonem ale jak wygląda na 18 :D
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: maxel »

Nie wiem dlaczego ale ja mam odwrotne wrażenia :lol: na 18tkach na gwincie lepiej mi się jeździ, pewniej niżeli na 15tkach baloniastych z podniesionym gwintem :D testowałem wszystkie warianty, jazda na oem zawiasie i lato 18tki niski profil a zima 15tki balon, później miałem sprężyny obniżające -40mm przód i tył i też 18tki lato niski profil a zima balon, ale najlepiej się jeździ na gwincie, chodzi o prowadzenie się w zakrętach, na 15tkach czuć przy dużych prędkościach jak auto ucieka na balonie, a na 18tkach co mam 215/35 jest bajeczka, trzyma się jak gokart, ale też nie jest przesadnie twardo, po to jest ta regulacja w tym gwincie twardości. Kumpel w ibizie ma sprężyny -40/-40 i jest okrutnie twardo, każda nierówność to pingpong taki że idzie plomby pogubić :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: Edi »

krzysieeq pisze: no dobra, może jeszcze jakieś dywany gumowe na zimę by sie przydały ale te które wrzuciła Edi i Krzysiek15255 nie leżą mi z powodu napisów niemieckich i dziur po wieszakach, będę szukał dalej:) Pozdro!
Też nie jestem entuzjastką niemieckich napisów, ale skoro spełniają trzy, no prawie cztery ;) wymagania tzn. nie śmierdzą obleśnie gumą, nie są czarne, nie sztywnieją na mrozie i w miarę pasują, to aż tak się nie doktoryzowałam tym bardziej, że traktuję je jako zło konieczne w okresie jesienno - zimowym.
Z tym spasowaniem to mam m.in. na myśli wycięcie w dywaniku kierowcy na dźwignie otwierania bagażnika/wlewu paliwa.
Miałam już w hance jakiś dziwny wynalazek po poprzednim właścicielu. Pseudo gumowy a raczej plastikowy dywanik :?: sztywniejący na mrozie i bez wycięcia, przesuwający się pod pedały, który ciągle musiałam poprawiać :roll: .
Jak wyszukasz lepsze dywaniki to podrzuć info, bo pewnie tej zimy uda mi się wywiercić dziury obcasami, więc będę mieć jak znalazł :).
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: krzysieeq »

@Maxel, wszystko zależy od stylu jazdy ja osobiście rzadko kiedy szaleje, większość pokonanych kilometrów to płynna jazda więc i na 16stkach nie narzekam na prowadzenie a wybieranie nierówności to niebo a ziemia w porównaniu z 18 :)

@Edi - jak nie znajdę nic innego to też będę na nie skazany... A jak to jest z tymi dziurkami po wieszakach, jak się śnieg topi to nie wycieka nimi woda na materiał podłogi?
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: Edi »

krzysieeq pisze:@Edi A jak to jest z tymi dziurkami po wieszakach, jak się śnieg topi to nie wycieka nimi woda na materiał podłogi?
krzysieeq, a z tymi dziurkami to jest tak :
u mnie nic nie wyciekło, bo te dziurki nieszczęsne są schowane pod fotelami przednimi - przynajmniej w ustawieniach z jakich ja korzystam to jest raz (dodam, że mam 166 cm wzrostu i nie jeżdżę "na fretkę" :D), a dwa jestem przewrażliwiona na punkcie brudów na dywanikach wszelakiego rodzaju, więc w szczególności w zimie, jak już się zdarzy jakiś śnieg, to zanim ulokuje butki w hance po prostu je omiatam ze śniegu :lol:.
A jak już coś się jednak stopi to hmmmm ...... wycieram po skończonej jeździe :oops: .
Jeśli chodzi o tył rzadko tam ktoś zasiada, a jak już zasiada to wie :
buty trza otrzepać przed wejściem do hanki :).
Skrzywienie w tym temacie mam spore, więc nie wiem czy moja opinia Cię usatysfakcjonuje i będzie miarodajna :D .
Tak z ciekawości sprawdziłam dywaniki w civie i tam te dziurki są, a raczej nie są dziurkami, bo jest taka delikatna warstwa gumy (żeby nie pisać, że błona ;) ).
Sprawia to wrażenie jakby było przygotowane pod stopery. Oczywiście stoperom mówię - STOP ;).
Teoretycznie można by pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem tych dziurek.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: Krzysiek15255 »

Jeżeli nie otrzepiesz i dużo śniegu się stopi to licz się z tym że może przez te dziurki przelecieć na dywan. Po prostu trzeba by je zakleić lub otrzepywać buty ze śniegu. Zawsze tak robię i na dywaniku mało wody zostaje :)

Szkoda właśnie, że nie zostawili w tych miejscach błonki żeby sobie samemu wyciąć jakby ktoś sobie stopery zażyczył, które zresztą są zbędne przy tych dywanikach bo jak na razie w ogóle mi się nie przesuwają i są świetne pomimo tych dziurek jak dla mnie.

Oczywiście możliwe, że są gdzieś jeszcze lepsze i warte zakupu :)
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord CG4 Coupe - krzysieeq

Post autor: krzysieeq »

Hania zmieniła właściciela, proszę o zamknięcie tematu :)
Zablokowany