Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: regret »

krisss111 pisze:regret, a bobek, to przypadkiem nie ma właśnie takiego koloru :roll:
wydaje mi sie ,ze bobkowa ma inny odcien - moze nie byla prana w perwolu :lol:
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: SzwedziuZGR »

slepak pisze:Ten stożek to robi pewnie więcej szkody niż pożytku dla silnika.
Lakier bardzo fajny, jak twoje wrażenia po przesiadce z r4 na v6? Bo mi się gęba cieszyła długo gdy przesiadłem się z cg3 2.3 na v6:P
Za taki pieniądz faktycznie aż grzech było nie brać.
Powiem ci ze jestem mile zaskoczony bo pracuje inaczej niż v6 w mojej audi A4 bez porównania do mojego V8 w Jeepie ale V8 to V8.


Przydała by mi się jakaś porada co do skrzyni bo nie wiem na czym jeździć wiem że 1 i 2 to są biegi obciążeniowe ale na czym powinno się jeździć D3 czy D4. I czym to się różni??
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: majorekk5 »

Jako zwykły użytkownik mogę powiedzieć Ci że jeździ się na D4 (najwyższe przełożenia wraz z 4tym biegiem), D3 natomiast można stosować w typowym ruchu miejskim, gdzie możliwość wrzucenia najwyższego biegu jest znikoma.
Myślę, że po zakupie warto sprawdzić olej w skrzyni i ewentualnie go zmienić, ale to pewnie wiesz.
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: escone »

1-pierwszy bieg
2- drugi bieg
D3- biegi od 1 do 3
D4 - biegi od 1 do 4

Generalnie jeździć powinno sie tak aby automat zmieniał biegi możliwie najrzadziej. Stąd niektórzy w zakorkowanych miastach jeżdżą na D3 aby przy prędkościach ok 50 nie było co chwile wachlowania 3-4-3-4-3...
Na drodze gruntowej gdzie jedzie sie powoli to najlepiej na 2 bo rusza se z 2 biegu i można powoli se jechac, omijac dziury bez wachlowania przez skrzynie biegami. Ewentualnie w korkach żeby oleju zmianami nie grzać (każda zmiana biegu to tarcia sprzęgieł więc temperatura i zużycie).
1- bardzo stromy podjazd żeby 2 nie wrzucił co mogłoby go zdusić
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: markus »

escone pisze:Stąd niektórzy w zakorkowanych miastach jeżdżą na D3 aby przy prędkościach ok 50 nie było co chwile wachlowania 3-4-3-4-3...
AFAIR ta "porada" tyczy się 2.0. w 3.0 V6 nie ma zbytniej racji bytu z powodu takiej, a nie innej charakterystyki silnika.

A Szwedziowi gratuluję nabytku. Kolor robi robotę! Jeździłbym! :D
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: escone »

No ale po coś jednak ta skrzynia tryb D3 ma. Mój Acc po remoncie skrzyni potrafi wrzucać 4 przy 45km/h i przy minimalnym muśnięciu gazu schodzi na 3... Ja jednak staram się panować nad tym aby za często nie redukował i jeżdżę ciągle na D4... D3 używam głównie przy ciasnym wyprzedzaniu bo można wtedy 3ke przeciągnąć pod pod 200km/h
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: rexio »

Czytalem (chyba w instrukcji) ze D3 moze byc stosowane pod obciazeniem - np. holujac przyczepe aby skrzynia wlasnie nie wahlowala non stop miedzy 3 a 4.
bObEk
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2012 22:22
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Jantar/Elbląg

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: bObEk »

regret pisze:
krisss111 pisze:regret, a bobek, to przypadkiem nie ma właśnie takiego koloru :roll:
wydaje mi sie ,ze bobkowa ma inny odcien - moze nie byla prana w perwolu :lol:
Moja ma delikatnie jaśniejszy odcień ;)
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: SzwedziuZGR »

Lakier na mojej to Naples Gold a kod YR524M
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Złote Qupa 3.0 Szwedzia

Post autor: KOko »

regret pisze:
krisss111 pisze:regret, a bobek, to przypadkiem nie ma właśnie takiego koloru :roll:
wydaje mi sie ,ze bobkowa ma inny odcien - moze nie byla prana w perwolu :lol:
jest jeszcze Camel :(
ODPOWIEDZ