Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe - Rataj

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Piter »

W wersji z poduszkami w fotelach, strona kierowcy grzeje na pewno plecy i tyłek - pasażera chyba tylko tyłek - ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: escone »

U mnie w obu fotelach grzeje dół i góra....a mam praktycznie sobowtóra tej coupety
Gratuluję zakupu :)
Co do skrzyni niestety nie nakręcałbym się... Moja jak kupiłem też sporadycznie szarpała z 1 na 2 i miała problem z redukcją na 2, robiła to bardzo brutalnie (czasami obrotomierz dochodził do redline i jeb...zapiął 2) Pół roku później skrzynia umarła i został mi tylko 2 bieg :) .... Teraz mam skrzynie po remoncie i to auto daje taką radość z jazdy, że najchętniej bym z niego nie wysiadał :D Wg mnie ten automat z tą V6 w tej budzie to idealna kompozycja...
Powodzenia w użytkowaniu tego świetnego auta
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: rexio »

escone pisze:Wg mnie ten automat z tą V6 w tej budzie to idealna kompozycja...
Dawno juz to pisalem. Mam dokladnie takie same odczucia.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: QuicksilveR »

rexio pisze:
escone pisze:Wg mnie ten automat z tą V6 w tej budzie to idealna kompozycja...
Dawno juz to pisalem. Mam dokladnie takie same odczucia.
Ja swoją próbuję zajeździć... nie udało mi się na razie, mimo ponad 350k km na liczniku :lol:
Do tego auta pasowałby lepiej... lepszy automat ;) Pięcio- lub sześciobiegowy i z możliwością ręcznej zmiany biegów.
Ale i ten co jest, jak działa poprawnie, nadaje się.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Piter »

QuicksilveR pisze:Do tego auta pasowałby lepiej... lepszy automat ;) Pięcio- lub sześciobiegowy i z możliwością ręcznej zmiany biegów. Ale i ten co jest, jak działa poprawnie, nadaje się.
W pełni się z Tobą zgadzam. Miałem przyjemność jechać V6 ze skrzynią po remoncie - bajka. Zresztą 2.0 z lepszym automatem też jeździłoby znacznie lepiej mimo swojego niedostatku mocy.
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Moja skrzynia niby ma czasem problem z redukcją, ale tylko czasem i nie wiem czy to jest brutalne, na pewno wyczuwalne i lekko słyszalne.
Na razie zostaje jeździć, a jak się posypie to słyszałem, że w Warszawie jest dobry spec, niby bierze za remont ok 6000 ale podobno wymienia wszystko co się da i ma dostęp do wszystkich części do skrzyni, a do tego daje gwarancje na 300.000 km...
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: wysio »

Bez przesady. Nigdy nie uwierzę w taką gwarancję. Pamiętaj, że na pracę skrzyni wpływa w znacznym stopniu praca silnika. U mnie po regulacji zaworów skrzynia zaczęła pracować niemal idealnie...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Piter »

Rataj pisze:Moja skrzynia niby ma czasem problem z redukcją, ale tylko czasem i nie wiem czy to jest brutalne, na pewno wyczuwalne i lekko słyszalne.
Na razie zostaje jeździć, a jak się posypie to słyszałem, że w Warszawie jest dobry spec, niby bierze za remont ok 6000 ale podobno wymienia wszystko co się da i ma dostęp do wszystkich części do skrzyni, a do tego daje gwarancje na 300.000 km...
Nikt nie daje takiej gwarancji na remont skrzyni. Niektóre fabryczne skrzynie nie wytrzymują takiego przebiegu, a co tu mówić o naprawianej. Większość zakładów daje pół roku (czasem rok) gwarancji na skrzynię bez hydrauliki i trzy lata na konwerter. To, że taka skrzynia po naprawie może wytrzymać 300 tysięcy to jest zupełnie inna rzecz, ale takiej gwarancji na to nikt nie da.

Piszesz, że warsztat wymienia wszystko co się da... to znaczy co dokładnie? Moim zdaniem wymieni wszystko co da się wymienić za te pieniądze uwzględniając koszt regeneracji konwertera i własną robociznę, która w Warszawie jest nieraz absurdalnie droga w porównaniu do innych regionów kraju. Czyli "wszystko" to będą tarczki, przekładki, uszczelnienia i nowy olej - w tej kwocie jestem skłonny uwierzyć, że zrobi to na oryginalnych częściach Hondy. I tyle. Nie wierz w bajki, że ktoś za 6000zł wymieni wszystko, bo to jest zwyczajnie niemożliwe - sam komplet czterech elektrozaworów sięga tej kwoty, a gdzie elementy bloku hydraulicznego, zawory cpc, akumulatory, a gdzie wałki, łożyska.... i jeszcze cała masa innych "drobiazgów", z których składa się skrzynia automatyczna? Nie wierz w takie historie.

Szczerze. Jeśli skrzynia działa Ci jeszcze dobrze, to jeździj, dopóki jeździ. Wymień olej jeśli tego nie robiłeś do tej pory. Możesz też rozważyć montaż dodatkowej chłodnicy oleju, co niektórzy robią i podobno pomaga (ja zrobiłem - a i tak skrzynia padła, choć nie z powodu przegrzania). I tyle w temacie :) Ciesz się autem i nie wierz w bajki o mechanikach, którzy dokładają do interesu ;)
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Mucha »

Gratki zakupu :), kolega z Łodzi?
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Ok, tak zapewne jest jak piszecie. Osobiście nie kontaktowałem się z żadnym serwisem skrzyń automatycznych, bo na razie nie mam chęci robić czegoś co jeszcze działa według mnie całkiem dobrze :) Jak będę nosił się z zamysłem o naprawie/regeneracji skrzyni (bądź będę do tego zmuszony) to na pewno będę polegał na Waszych doświadzeniach, wiedzy i poleceniach ;) Olej w skrzyni zmieniłem zanim jeszcze auto przerejestrowałem :D
A co do regulacji zaworów w silniku to może w najbliższym czasie pomyślę nad kontrolą tego elementu układanki, na pewno zajrzeć nie zaszkodzi :D

Tak, z Łodzi jestem ;)
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
ODPOWIEDZ