Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe - Rataj

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: wysio »

W 2.0 to są tam takie pustki pod maską, że nie dziwota ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Pytanie/prośbę mam do wszystkich którzy naprawiali/regenerowali skrzynię automatyczną w swoich 3 litrowych potworach :D

W środę oddaję auto aby znajomy przeczyścił mi elektrozawór 1-2 biegu i elektrozawór sterujący ciśnieniem w sprzęgle, a jeżeli po tym zabiegu nic się nie zmieni z pracą skrzyni chciałbym poznać jaki mam zakres w kwestii wyboru warsztatu, który zajmie się moją skrzynią.
Jak do tej pory słyszałem tylko o jednym dobrym warsztacie w Parysowie pod Warszawą...

Jeśli pamiętacie i możecie napisać to bardzo proszę o informacje: gdzie robiliście skrzynie, ile to kosztowało i czy jesteście zadowoleni (po upływie kilometrów) z tej roboty?
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: wysio »

A jak Ci ona teraz pracuje? Jest bardzo źle?
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Bardzo źle nie jest czasem przeciągnie między 1 a 2 i czasem zrzuci bieg z odczuwalnym szarpnięciem. Zdarza się też że jak się jedzie wolno puści się gaz i po chwili depnie w pedał czy to mocniej czy też normalnie to silnik wejdzie w obroty i bieg załączy jakby z opóźnieniem i przez to czuć szarpnięcie. Natomiast dość często jest tak że nic nie czuć przy zmianie i nie przeciąga przy normalnej jeździe... Jak się robi kick down to już zawsze czuć mocniej szarpnięcie, ale nie wiem jak powinna jeździć sprawna skrzynia bo nigdy takiej nie miałem :P Mam nadzieję że dosyć zrozumiale napisałem jak moja skrzynia pracuje :P
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Pytanie/prośbę mam do wszystkich którzy naprawiali/regenerowali skrzynię automatyczną w swoich 3 litrowych potworach :D

W środę oddaję auto aby znajomy przeczyścił mi elektrozawór 1-2 biegu i elektrozawór sterujący ciśnieniem w sprzęgle, a jeżeli po tym zabiegu nic się nie zmieni z pracą skrzyni chciałbym poznać jaki mam zakres w kwestii wyboru warsztatu, który zajmie się moją skrzynią.
Jak do tej pory słyszałem tylko o jednym dobrym warsztacie w Parysowie pod Warszawą...

Jeśli pamiętacie i możecie napisać to bardzo proszę o informacje: gdzie robiliście skrzynie, ile to kosztowało i czy jesteście zadowoleni (po upływie kilometrów) z tej roboty?
Wiec jak? Robił ktoś remont skrzyni żeby podpowiedzieć co, jak, ile i gdzie?
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Guras »

Ja robiłem skrzynie u mechanika za nowym miastem lubawskim nie pamiętam dokładnie nazwy miejscowości może polaf by przypomniał.
Zapłaciłem 4k złociszy
Zrobił i działa dobrze ale nie wiem czy bym drugi raz do niego oddał bo bawił się z nią dwa miesiące zanim wreszcie zdiagnozował usterkę
A problemem był zapchany elektrozawór którego nie zdiagnozował od razu
Standardowo wymienił filtr, tarczki, wyczyścił wszystko no i teraz śmiga
Według mnie czyszczenie sitek elektrozaworów za dużo nie pomoże
Płukanki skrzyni nie rób bo szkoda kasy i czasu
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Guras pisze:Ja robiłem skrzynie u mechanika za nowym miastem lubawskim nie pamiętam dokładnie nazwy miejscowości może polaf by przypomniał.
Zapłaciłem 4k złociszy
Zrobił i działa dobrze ale nie wiem czy bym drugi raz do niego oddał bo bawił się z nią dwa miesiące zanim wreszcie zdiagnozował usterkę
A problemem był zapchany elektrozawór którego nie zdiagnozował od razu
Standardowo wymienił filtr, tarczki, wyczyścił wszystko no i teraz śmiga
Według mnie czyszczenie sitek elektrozaworów za dużo nie pomoże
Płukanki skrzyni nie rób bo szkoda kasy i czasu
Dzięki za informacje :)
Ktoś jeszcze może podopwie gdzie robił i jakie były koszty?

Jak wcześniej wspominałem słyszałem tylko o jednym dobrym jak na razie warsztacie w Parysowie pod Warszawą: http://www.decautomat.pl/, dzwoniłem dzisiaj z pytaniami ale cała załoga jest na wakacjach i dopiero po 8 sierpnia będę mógł się coś dowiedzieć od nich.
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: mieglo »

Ja robiłem i robię - całą historię znajdziesz u mnie: http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

mieglo pisze:Ja robiłem i robię - całą historię znajdziesz u mnie: http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki :) zapoznałem się z Twoimi "skrzyniowymi przebojami", rozumiem że ostatecznie już wszystko jest ok? Czy jeszcze jakieś zastrzeżenia masz do szczelności skrzyni?
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: mieglo »

Rataj pisze:
mieglo pisze:Ja robiłem i robię - całą historię znajdziesz u mnie: http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki :) zapoznałem się z Twoimi "skrzyniowymi przebojami", rozumiem że ostatecznie już wszystko jest ok? Czy jeszcze jakieś zastrzeżenia masz do szczelności skrzyni?
Będzie trzeci raz uszczelniana, czekamy na uszczelkę. Skrzynia po remoncie chodzi bardzo fajnie.
ODPOWIEDZ