Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: b0Ls »

Kumpel też kupił te obszycie z aliexpress i też jest zadowolony. Co do plamy na desce kup APC np. od poorboys + pianownica + szczotka o miękkim włosiu i po plamie nie będzie ani śladu na koniec daj dressing na plastiki. Generalnie kawał dobrej roboty no i polerka ładnie wyszła. Planowałem u siebie polerować auto, ale że mój kolor nadwozia jest srebrny to efektu na nim nie będzie widać.

Ta ceramika z Ali długo Ci trzymać nie będzie, jeżeli nie będziesz o nią dbać. Tak samo sprawa ma się z twardymi woskami. Ja mam u siebie nałożony glaze poorboys + soft99 fusso + soft99 authentic + 1-2 razy w miesiącu myje auto na dwa wiadra z szamponem soft99 creamy na koniec suszę + soft99 quick detailer fusso i wszystko trzyma się ponad 3 miesiące. Przy takim obrocie spraw spokojnie do kwietnia da radę.
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

b0Ls cenne uwagi. Zdażyłem zauważyć po pierwszym myciu na myjce, że potem efekt zniknął :|
W weekend nałożyłem soft99 fusso jako pakiet jesień/zima. Może zakupie ten szampon i następne mycie sprawdzę Twoją technikę :)
Bardzo nie lubie mieć brudnego auta i czasem się zdaży, że raz na tydzień odwiedzę myjnie. Na pewno ta chińska ceramika lepszy efekt dała niż produkt hydrofobowy od K2.
Niestety, ale miałem kilka produktów tej firmy i rewelacji nie ma. Jedynie z czego byłem zadowolony to z balsamu do lakieru (takie mleczko) + roton do felg. Reszta bez szału.

Efekty pracy w weekend. Przy wykorzystaniu:
- soft99 fusso
- RR Custom dressing do opon
- ADBL bananowy dressing do kokpitu + RR custom plastic conditioner

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: wysio »

Daj znać jak będzie po myciu ten wosk. Też myślę go nałożyć na zimę, ale boję się, że po kilku myciach już go nie będzie.....
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: b0Ls »

wysio pisze:Daj znać jak będzie po myciu ten wosk. Też myślę go nałożyć na zimę, ale boję się, że po kilku myciach już go nie będzie.....
Swoje fusso kładłem w lato i do tej pory mam. Należy pamiętać tylko o tym, że o wosk też trzeba dbać i go odpowietrzać (oczyszczać z brudu aktywną pianą, szamponem deironizacją) później zabezpieczyć qucik detailerem. Jeżeli wosk nie odpycha wody czyli nie tworzy kropelek nie oznacza to że go nie ma.


edit mod : proszę używać edycji - nie piszemy posta pod własnym postem


Melo, a przygotowaleś lakier pod wosk?
Dam Ci mój sprawdzony patent
1. Na zimny suchy lakier pryskasz tar & glue remover (ADBL) w celu usunięcia smoły z auta
2. aktywna piana o neutralnym ph, suszysz lakier ręcznikiem o grubej gramaturze np. 600-1200
3. robisz deironizację lakieru (produkt typu krwawa felga soft99, adbl) pryskasz całe auto czekasz 10 minut i zaczną się robić różowe zacieki. Oznaczają one brud metaliczny, pył klocków)
4. aktywna piana, osuszasz lakier
5. 2 wiadra w jednym ciepła woda z szamponem, drugi zimną wodą i rękawica z mikrofibry(workstuff, meguairs)
6. glinkowanie lakieru + lubrykant, tutaj techniką dowolna albo tradycyjna glinka + lubrykant (poorboys), albo clay towel + lubrykant
7. znowu szampon
8. osuszanie ręcznikiem
9. odtłuszczanie środkiem wipe out ( np. adbl bardzo spoko)
10. mikrofibra gruba + glaze (poorboys) lub cleaner (prima amigo). Generalnie polecam glaze, bo cleaner nakładasz polerką. Głównie chodzi o to aby glazem/ cleanerem wypełnić braki w lakierze
11. wosk nakładasz góra dół, prawa lewa. Nigdy ruchami kolistymi.
12. polerujesz zostawiasz na noc.
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Wiesz no ja jestem amatorem w tym co robię. Przed nałożeniem wosku umyłem auto na myjce. Potem wysuszyłem + odtłusciłem lakier i nałożyłem wosk :)
W przyszłym roku jeśli mi sie plany nie posypią to chce zrobić 3 etapową korektę lakieru produktami od Menzerny bo mi 3IN1 bardzo przypadł do gustu.
Dzięki za tipy na bank się przydadzą :)
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: JulekCG4 »

b0Ls pisze:Melo, a przygotowaleś lakier pod wosk?
Dam Ci mój sprawdzony patent
1. Na zimny suchy lakier pryskasz tar & glue remover (ADBL) w celu usunięcia smoły z auta
2. aktywna piana o neutralnym ph, suszysz lakier ręcznikiem o grubej gramaturze np. 600-1200
3. robisz deironizację lakieru (produkt typu krwawa felga soft99, adbl) pryskasz całe auto czekasz 10 minut i zaczną się robić różowe zacieki. Oznaczają one brud metaliczny, pył klocków)
4. aktywna piana, osuszasz lakier
5. 2 wiadra w jednym ciepła woda z szamponem, drugi zimną wodą i rękawica z mikrofibry(workstuff, meguairs)
6. glinkowanie lakieru + lubrykant, tutaj techniką dowolna albo tradycyjna glinka + lubrykant (poorboys), albo clay towel + lubrykant
7. znowu szampon
8. osuszanie ręcznikiem
9. odtłuszczanie środkiem wipe out ( np. adbl bardzo spoko)
10. mikrofibra gruba + glaze (poorboys) lub cleaner (prima amigo). Generalnie polecam glaze, bo cleaner nakładasz polerką. Głównie chodzi o to aby glazem/ cleanerem wypełnić braki w lakierze
11. wosk nakładasz góra dół, prawa lewa. Nigdy ruchami kolistymi.
12. polerujesz zostawiasz na noc.

Chętnie bym ci oddał auto na taki zabieg :D
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: wysio »

No ja nie mam ani czasu ani cierpliwości, ani chęci do tak rozbudowanych zabiegów. Ostatnio było zwykle mycie na myjni, glinka i pasta w kolor, i też efekt był bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: Bartoch »

b0Ls Ile trwa taki zabieg mycia jak opisałeś?
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: b0Ls »

Bartoch pisze:b0Ls Ile trwa taki zabieg mycia jak opisałeś?
samo przygotowanie lakieru pod wosk łącznie z woskowanie czyli te czynności co wypisałem powyżej tak na spokojnie 10-12h w zależności od tego ile kładziecie warstw wosku. Ja kładnę np. dwie warstwy syntetycznego + warstwa naturalnego dla podbicia wygladu. Korekta lakieru czyli polerowanie pastą + zabezpieczenie to tak do 3 dni.


Środek auta w przypadku naszych Hond, to zajmuje mi tak ok. 2 dni. Ale czyszczę sobie kompleksowo z praniem podłogi, czyszczeniem plastików, szyb, foteli + wszystko to co wypisałem zostaje zakonserwowane dedykowaną chemią.
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Wpadł nowy felunek na kolejny sezon. OZ Crono HT R17 7j ET 40. Waga felgi 7,8kg. Niestety obecne felgi nie pozwalają na zmianę hebli, którą też mam w planach.
Moje koła letnie są na sprzedaż jakby był ktoś zainteresowany :)
Załączniki
oz.png
oz.png (628.47 KiB) Przejrzano 3596 razy
ODPOWIEDZ