Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: melo1993 »

buksiu pisze:U mnie przy 120km/h moja ma 2200 obrotów.

Obrazek

Accord VI coupe?
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: buksiu »

Nie, nie, VII w sedanie. Podałem tylko tak informacyjnie, jako ciekawostkę bo silnik przecież inny :) . A tak z innej beczki, jak oglądałem zdjęcia z pierwszej strony to fajną masz tą furkę. Pod maską jest tak czyściutko, że wygląda jakby dopiero co wyjechała z salonu.
buksiu - QP '00 2L
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: melo1993 »

buksiu pisze:Nie, nie, VII w sedanie. Podałem tylko tak informacyjnie, jako ciekawostkę bo silnik przecież inny :) . A tak z innej beczki, jak oglądałem zdjęcia z pierwszej strony to fajną masz tą furkę. Pod maską jest tak czyściutko, że wygląda jakby dopiero co wyjechała z salonu.
A dziękuję za miłe słowa ;) Jakiego auta bym nie miał to zawsze dbam.
Tutaj nie ma co porównywać prędkości do do skrzyni automatycznej z VII. Automat ma dużo dłuższe przełożenia i pewnie 5 lub więcej biegów.
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Hejka uaktualnienie tematu za prace w lutym :)
Z tyłu koła zaczęły huczeć więc pasowało coś z tym zrobić. Więc:

- regeneracja tylnych zacisków zestawem Frenkit 234940 (150zł komplet) + wymiana prowadnic;
- wymiana piast tył. Kupione SNR a w środku było NTN - (koszt jednej jakoś 180zł za sztukę);
- do tego zakupiłem tarcze kotwiczne z preludy IV. Myślałem, że będą pasować z racji podobnego rozstawu. Niestety nie dało rady tego spasować więc są na sprzedaż jakby ktoś chciał. Zamiast tego mechanik dobrał mi tarcze kotwiczne z Golfa 5 i jest elegancko.
- wymiana płynu hamulcowego;
- Quick Brake na klocki;

W kolejnych planach prace kosmetyczne, ale też myślałem nad regeneracją pompy wody bo z lekka się poci + wymianę pasków alternatora + kompresora ze względów na pojawiający się pisk.
Jakby ktoś miał coś godnego polecenia to chętnie skorzystam z tej informacji :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: melo1993 »

No to u mnie mały update po kilku miesiącach.

Autko wleciało w pakiet lato z regenerowanymi felgami Rota Sub-zero 17x7,5 z kapciami yokohama BluEarth-Es ES32 215/45
Wymieniony olej z płukanką na Valvoline VR1 5W50. Miesięcznie robię koło 1000-1500 KM więc zaraz już wpadnie 370 tys przebiegu :)
Mam znowu lekki problem z wyciekiem od strony rozrządu. Miejscowo lekko zapocone, ale na razie odtłuszczone i "jeździć obserwować" :lol:
Została zregenerowana pompa wspomagania kierownicy bo też były wycieki.
Znowu mam gdzieś problem z układem wydechowym w okolicy kolektora wydechowego. Podejrzewam, że puszcza wieszak wydechu.
Czasem mam problem z obrotami i spadają do 500 na jałowych. Jak zgaszę i odpalę to już wtedy jest okej (800-900). Ktoś wie o co może chodzić? Objawy podczas jazdy gdy na jałowych jest 500 to mam takie odczucie jakby się auto dusiło. Tak na marginesie jestem otwarty na sprzedaż auta ze względu, że robię dosyć dlugie dystanse autem to bedę się powoli rozgladać za czymś bardziej ekonomicznym :)
Załączniki
IMG_20210613_205039.jpg
IMG_20210613_204017.jpg
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: KOko »

A świeci Ci czasami Check gdy obroty spadają do tych 500? U mnie na początku zaczęły spadać a potem wywalało Check. Gdy diagnozowałem problem to wyszedł kod czujnika spalania stukowego. Tu masz filmik jak się zachowywały obroty:
https://www.youtube.com/watch?v=F0D1ku_1AaA
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Nie świeci mi check. Mam tak sporadycznie. Jak uda mi się to jeszcze raz zreprodukować to może nagram filmik i wrzucę
ODPOWIEDZ