Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe [H22A5] by Stelmi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

No i przód koła tez już zalożone :)
Załączniki
1.png
1.png (761.11 KiB) Przejrzano 4874 razy
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: mati1411 »

Spoko! Fajny Parapet!
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: Edi »

A co ten temat taki ..... opuszczony ? :roll:
Z dobrze ponformowanych źródeł wiem, że można coś niecoś wpisywać w temacie ;) .
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Hej :) Dawno mnie tu nie było i są braki ~1,5 roku więc pasuje coś uzupełnić.
Będę sugerował się zdjęciami, które podzieliłem na 3 kategorie - naprawy, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny :)

A więc po kolei.

Naprawy:
- 3 razy wymieniony olej w skrzyni biegów przy interwale 3 tys km. Oczywiście OEM z haparts poniżej samoróbka lejka :mrgreen: ^^
Obrazek

- rozrząd przy 343 tys. na częściach z haparts
- zostało sprawdzone zawieszenie i wymieniony jeden sworzeń dolny lewy
- wymieniony prawy drażek kierowniczy + ustawienie zbieżności
- wymieniona została półoś lewa ponieważ wewnętrzny przegub już puszczał
- nowa uszczelka maglownicy
- została uszczelniona na nowo misa olejowa - dość mocno zaczął się pocić silnik + przy okazji został zmieniony olej. Katalizator się wysypał i został zastąpiony nowym. Niestety nie jestem zadowolony z usługi firmy, z mojego miasta która to robiła. Smarki + no "lekko" zawyżona cena. Wpadła też nowa sonda lambda druga od Denso. Niestety zakładam, że Panowie przy wymianie katalizatora mogli ją uszkodzić.
Obrazek
Obrazek

- nowe tarcze hamulcowe Blueprint + klocki JPN (nie polecam, strasznie piszczą i pewnie na wiosne wymienię na nowe)
Obrazek

- Zmieniony układ wydechowy od katalizatora na dwie puchy końcowe od RM Motors 2,25 cala z koncówkami na 2,5 i srodkowy tłumik od TurboWorks.
Pospawał mi to polecany znajomy u mnie w okolicy i jestem bardzo zadowolony :)
Obrazek
Obrazek

- przewód chłodnicy ze starości pękł... Na szczęście jak zaparkowałem auto do garażu gdzie następnego dnia miałem wymieniać przewód na nowy oem zakupiony na haparts. Przy okazji układu chłodzenia wymieniłem termostat na Gates
Obrazek

Wygląd zewnętrzny:

- "Nowe" lusterko ponieważ stare było zmęczone życiem i cenowo lepiej wygladało kupić używane, ale niestety były nie przyjemności... Wkład lusterka był zawalony sylikonem przez co sterowanie lusterkiem nie działało... Po paru godzinach rzeźbienia i przekladania mechanizmu ze starego lusterka zaczęło być ok chociaż nie do końca maksymalny kąt odchylenia jest możliwy do uzyskania.

Obrazek

- Wleciały używane sprężyny obniżające Eibach + nowe odboje na amortyzatory
- naklejka od Edi na szybę :)

- Honda dostała nowy lakier na tylny i przedni zderzak + korozja łapała lewe tylne nadkole więc trzeba było zrobić. Co za tym idzie pasowało połozyć powłokę ceramiczną. na testy zakupiłem Chińską powlokę ceramiczną polecaną przez jedną z osób na Youtube :) + do tego sprawdziłem jak działa powłoka hydrofobowa od K2, na której się lekko zawiodłem gdyż nie używałem mocnej chemii do mycia auta i praktycznie po 2-3 myciach nie widzę takiego samego efektu jak po nałożeniu powłoki. Natomiast chińska powłoka ceramiczna ułatwia przecieranie auta ręcznikiem więc tu na plus :) Po niżej kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

- Z polecenia Edi wleciał Poorboy na oponki :)
Obrazek

- Auto zostało wypolerowane Menzerna One Step 3 in 1 powiem wam, że dla mnie efekt jest zadowalający jednakże w przyszłym roku wykonam polerkę 3-ma produktami od tej firmy (Cut, Polish, Finish) jak narazie uczę się polerować :) a wyszło to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze:
- wymiana żarówek T3,T4,T5 w panelu
- zmienione radio na pioneer SBH-10bt z uchwytem. Całkiem sympatyczne radio, o którym wiele można poczytać/obejrzeć w necie. Do tego został zamieniony miejscami panel ponieważ uchwyt zawadzał o gałki klimatyzacji. Powiem szczerze, że wolałbym 2din radio, ale nie jest źle :)
Obrazek

- obszycie kierownicy z aliexpress + mata na deske rozdzielczą, gdyż jest tam plama po jakimś kleju, którego sie nie da zmyć...
Obrazek
Obrazek

- nie mogło zabraknać fotki na przebieg :)
Obrazek


W najbliższym czasie planuję zmienić silnik na H22A jdm i ciekawi mnie to jak wyjdzie w połączeniu ze skrzynia automatyczna. Chociaż rozum mówi bym już nie inwestował :)
Może jakieś 18tki felgi, renowacja foteli zestawem od colourlock albo sprzedaż samochodu :)
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: Bartoch »

Widać, że poświęciłeś sporo czasu i pieniędzy, ale efekt jest super.
Nie szkoda by ci było teraz sprzedać?
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Często myślę o takim samym tylko v6. Jakby ktoś dawał ciekawe pieniążki to bym się mógł pokusić :)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: Krzysiek15255 »

Nagraj coś jak to chodzi na tych tłumikach.. :D
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

W weekend przygotowanie lakieru lakieru na jesień to pomyśle Krzychu :)
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: melo1993 »

Na prośbę Krzysia sound wydechu :)

" onclick="window.open(this.href);return false;
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Accord Coupe by Stelmi

Post autor: JulekCG4 »

Dźwięk zacny, ciekawe jak to w połączeniu z automatem brzmi, bo jednak ma to znaczenie :D
ODPOWIEDZ