Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

"Nowa Nadzieja" Accord Coupe 3.0 V6 2001 ::: QuicksilveR

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: KOko »

Krzysiek15255 pisze:Ładna sztuka oglądałem ją ostatnio na necie :)
Ja do tego ogłoszenia też wiele razy wracałem i się zastanawiałem jak jednak wygląda na żywo. Przemo, opowiadaj, nada się? Choć Ty teraz to pewnie taki zakochany, że nie ważne co by z nią nie było i tak będziesz happy :) Tak czy siak, gratulacje, wsadzaj jej te ronale co miałeś w niebieskiej i będzie malina ;)
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: QuicksilveR »

Idealna nie jest. :D

Na dzień dobry pójdą: wymiana oleju silnikowego i filtra, wymiana oleju w ASB (na razie tylko statyczna, żeby zbadać stan oleju i zobaczyć, jak skrzynia zareaguje), wymiana filtrów powietrza, kabinowego.

Do zrobienia jest porządek z audio, bo straszny burdel w przewodach.
Muszę ogarnąć poziomowanie reflektorów, bo nie działa - nie wiem, czy ktoś coś rozłączył bawiąc się audio i przewodami do kamery, czy po prostu jest gdzieś odcięte.
Mam błąd czujnika w fotelu pasażera, prawdopodobnie od poduszki, może być gdzieś kabel walnięty (patrząc, jaki burdel jest pod środkową konsolą, to jest to bardzo prawdopodobne).
W zestawie mam zmieniarkę CD w bagażniku - szczerze mówiąc, nie wiem co z nią zrobić. Czy próbować podłączać, czy wywalić i skupić się na zestawie 2-din.

Do wyprowadzenia lakier - generalnie jest w bardzo dobrym stanie, w większości oryginalny, tylko na drzwiach pasażera i dalej w kierunku tyłu miernik "wyczuł" szpachlę. Ale z zewnątrz nie ma różnicy.
Tylny zderzak ma nowiutkie ślizgi, ale jedno z mocowań pękło, więc będzie trzeba pospawać plastik lub zrobić jakiś metalowy stelaż dla wzmocnienia.

Na przełomie sierpnia i września chciałbym zarzucić LPG.

Jak mnie żona nie zabije, to chciałbym wrzucić gwint, bo jednaj tak opuszczona jak teraz jest nieco za miękka i potrafi przytrzeć. A tak będzie możliwość regulacji, przynajmniej na zimę i lato.

W dalszych planach są większe heble z ATS VIII gen. Ale to dopiero nie wcześniej niż za rok. Póki co cieszę się komfortem na 16-calówkach i cichą jazdą :D
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Kondziu
Posty: 184
Rejestracja: 27 wrz 2013 13:50
Auto: CG1
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kielce

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: Kondziu »

Gratuluje kolejnej sztuki :-)

Czy przypadkiem nie przyjechała na lawecie jakiś czas temu? tydzień,dwa?
Widziałem taką właśnie na autolawecie chyba gdzieś koło Legnicy, zielony polift.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: QuicksilveR »

Kondziu pisze:Gratuluje kolejnej sztuki :-)
Dzięki.
Kondziu pisze:Czy przypadkiem nie przyjechała na lawecie jakiś czas temu? tydzień,dwa?
Widziałem taką właśnie na autolawecie chyba gdzieś koło Legnicy, zielony polift.
Nie, do poprzedniego właściciela przyjechała z Niemiec via okolice Kielc, w 2015 roku.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Kondziu
Posty: 184
Rejestracja: 27 wrz 2013 13:50
Auto: CG1
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kielce

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: Kondziu »

Czyli ktoś będzie handlował bliźniakiem.
Byla chyba na białych tablicach pisanych mazakiem. Więc Holandia jak dobrze myślę.

Zazdraszam. ;)
Ja wczoraj kupiłem Civica do jazdy bo mechanik przy regulacji zaworów rozwalił mi silnik w Aerodecku i pewnie wyjaśnienie sprawy chwile potrwa.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: QuicksilveR »

Kondziu pisze:Czyli ktoś będzie handlował bliźniakiem.
Byla chyba na białych tablicach pisanych mazakiem. Więc Holandia jak dobrze myślę. Zazdraszam. ;)
Trochę byłem zdziwiony, że gościu nie wiedział, że ma w rękach polifta. Oczywiście, znał wartość auta z racji stanu i włożonych w niego pieniędzy, ale nie spodziewałem się, że trafię taką sztukę tak niedaleko.
W ogóle to byłem przekonany, że ją sprzedał, jak aukcja zniknęła. Stąd taka szybka akcja z zakupem, jak dowiedziałem się, że jest jeszcze dostępna.
W sobotę brak kolegi, z którym pojechałem kupować auto, obejrzał je dokładnie, wieczorem miałem raport, a w niedzielę byłem już u właściciela, powstrzymując się mocno, żeby nie wypaść na małolata-napaleńca ;)
Przygody przy samym dokonywaniu zakupu to już opowieść przy wódce na Zlocie :D
Kondziu pisze:Ja wczoraj kupiłem Civica do jazdy bo mechanik przy regulacji zaworów rozwalił mi silnik w Aerodecku i pewnie wyjaśnienie sprawy chwile potrwa.
:roll: Coś masz niefart ostatnio, najpierw skrzynia w VI, teraz tłoki w Aerodecku. Ważne, aby naprawili na koszt własny lub oddali pieniądze za silnik. Co jednak można zepsuć przy regulacji zaworów?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: Guras »

Gratki zakupu.
Czyli już nie do trzech razy sztuka tylko do bólu :D
Zmień rozrząd bo to zło wcielone :evil:
Jak skrzynia pracuje?
Gazujesz jednak piromanie :twisted:
Reszta to pierdoły

PS zmień nick na władca qpet, albo coś podobnego bo chyba mało kto za życia miał czwarty ten sam samochód :mrgreen:
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: QuicksilveR »

Guras pisze:Gratki zakupu.
Dzięki :)
Guras pisze:Zmień rozrząd bo to zło wcielone
Rozrząd był robiony niecałe 2 lata temu, przy 130000 km. Teraz mam niecałe 147000 km, więc jeszcze trochę wytrzyma. Na szczęście mam kompletny w odwodzie, więc za wczasu będzie można wymienić.
Guras pisze:Jak skrzynia pracuje?
Skrzynia pracuje tak, że czasami nie czuć w ogóle zmiany biegów, nawet na zimnym. Szarpnięć zero. Ale w tym tygodniu wpadnie 3l świeżej oliwy do skrzyni, żeby podtrzymać tradycję z poprzednich Hanek i zachować ją w dobrej kondycji. I pewnie niedługo kolejna wymiana.
Guras pisze:Gazujesz jednak piromanie
Tak, ale tym razem od razu na dobrych gratach i na wzór tej, co zmodziłem w poprzedniej Hani (czyli schowane wtryski). Poza tym, to jednak duża oszczędność, a samochód ma być daily carem, a nie stać pod domem, żeby gołębie na niego srały ;)
Guras pisze:PS zmień nick na władca qpet, albo coś podobnego bo chyba mało kto za życia miał czwarty ten sam samochód
:lol: Władcą mógłbym się nazwać, jakby te cztery stały u mnie pod blokiem ;)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: Edi »

QuicksilveR pisze:W sobotę brak kolegi, z którym pojechałem kupować auto, obejrzał je dokładnie, wieczorem miałem raport, a w niedzielę byłem już u właściciela, powstrzymując się mocno, żeby nie wypaść na małolata-napaleńca ;)
:lol: to musiało być trudne.
Dołączam i ja do grona gratulujących :mrgreen: ....... (jak już moje zdziwienie :o - oczywiście na plus - nieco opadło).
Powiem szczerze, że się zastanawiałam już od pewnego czasu co kupisz .... i tak mi przeleciało przez głowę :
to chyba nie może być kolejne CG.
No okazało się, że .......... jednak może :geek: :D .
P.S.
Rozumiem, że tak sobie leżąc wczoraj na tej masce szeptałeś "Nowej Nadziei", że będziesz o nią dbał, kochał ją i szanował, i że liczysz z jej strony na to samo ;) .
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: "Nowa Nadzieja" Honda Accord Coupe 3.0 V6 2001 : Quicksi

Post autor: szary8 »

Masz cierpliwość do tych aut :mrgreen:
Skrzynia pracuje tak, że czasami nie czuć w ogóle zmiany biegów, nawet na zimnym. Szarpnięć zero. Ale w tym tygodniu wpadnie 3l świeżej oliwy do skrzyni, żeby podtrzymać tradycję z poprzednich Hanek i zachować ją w dobrej kondycji. I pewnie niedługo kolejna wymiana.
A powiedz na jakim oleju wymiany robisz, oem czy zamienniku? Przerabiałeś już temat pare razy, nie miałeś przypadku żeby np po takiej wymianie skrzynia zaczęła chodzić gorzej (jak nie wiadomo co było wcześniej wlane)?
ODPOWIEDZ