Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG 4 by Gonzo

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2092
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: QuicksilveR »

Gonzo pisze:A to są aż tak złe ? Nie znam się za bardzo na LPG to mój pierwszy samochód tym zasilany.
Porządni instalatorzy tego unikają, bo od razu pachnie druciarstwem. Ciężko je porządnie wystroić, a nawet jak się da, to po kilku tysiącach kilometrów potrafią stracić swoje parametry i żadne korekty nie pomogą. Generalnie, najtańszy junk na rynku.
Oczywiście, da się na tym jeździć - sam jeździłem z nimi w CG4, ale nie miałem jeszcze prawie żadnej wiedzy nt LPG. Jeśli masz komputer Stag'a, to kup np. listwę Staga AC W02, która zapewni o wiele lepsze parametry, daje się czyścić i będzie pasowała p&p pod wiązkę. Tylko ją wystroić i można jeździć.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

To dobrze wiedzieć. W przyszłym miesiącu podjadę do gazownika i zobaczymy co będzie.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2092
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: QuicksilveR »

Gonzo pisze:To dobrze wiedzieć. W przyszłym miesiącu podjadę do gazownika i zobaczymy co będzie.
Ale jak chcesz autu zrobić na prawdę "dobrze", to kup Barracudy 115nl. Bardzo dobre, wydajne i niezawodne wtryskiwacze. Wyjdą może kilkadziesiąt zł drożej za komplet, ale jakość bez porównania na +.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Dzisiejsze pieszczoty 8-) 8-) to już tak pod ten Dzień Kobiet
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Edi »

Gonzo pisze:Dzisiejsze pieszczoty 8-) 8-) to już tak pod ten Dzień Kobiet
No wspaniale 8-). Blask i błysk 8-) .
Ja jeszcze czekam z utęsknieniem na dodatnie temperatury. Dziś pierwszy cieplejszy dzień.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: MuzykGrzes »

Edi pisze: Ja jeszcze czekam z utęsknieniem na dodatnie temperatury. Dziś pierwszy cieplejszy dzień.
Niby smogu nie ma a auto po nocy w dzielnicy opalanej węglem wygląda jak po tygodniu na mojej budowie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Żona ma drugą zmianę to można spokojnie dzieciaczki wykąpać. Mycie, dekontaminacja, usunięcie ciężarków i pozostałości po kleju. Gotowe do ponownego wyważenia i nałożenia powłoki ochronnej. Wpadły też małe detale. Nowe dekle i nakrętki na wentyle.
Obrazek
Obrazek
BartesX
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2016 11:46
Auto: Accord VI Coupe
silnik: 2.0 148KM
Lokalizacja: Zabrze

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: BartesX »

Nie wiedziałem że taka ładna po Gliwicach jeździ. Ja to po Zabrzu się wożę ale teraz swoją składam w Gliwicach, może się na jakimś zlocie kiedyś spotkamy :D
Moja powinna już pod koniec tygodnia wyjechać. Ładny jest ten kolorek i białe felgi, wygląda super ;)
Awatar użytkownika
c0x
Posty: 68
Rejestracja: 16 gru 2017 15:09
Auto: Bedzie
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: c0x »

Dołączę się do ekipy z okolicy - jestem z Zabrza ;) Aktualnie moja stoi u mechanika, ale może w przyszłym tygodniu już będzie mobilna ;)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Wczoraj miałem chwilę czasu i zabrałem się za podłączenie tempomatu, gdyż mam założona kierownicę z VII ale nic nie było podpięte. Zrobiłem wszystko wg manualna na HAKP i w drogę. Pierwsza próba negatywna, wróciłem i sprawdziłem połączenia jeszcze raz, sprawdziłem mechanizm i kolejna próba, tym razem też nie wyszło. Poszukałem trochę w sieci i wyczytałem o czujnikach zamknięcia obwodu na pedałach sprzęgła i hamulca. Sprawdziłem u siebie i nad sprzęgłem nie było stopki od czujnika przez co nie był on zwierany a czujnik od hamulca wystarczyło wykręcić ok 2-3 mm i zaczęło wszystko działać. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze sterowania radiem i podświetlenia tych przycisków ale raczej konieczna jest zmiana taśmy na tą z VII

Zbliża się również regulacja zaworów więc sprawiłem sobie nową uszczelkę pokrywy zaworów i przyszło jakieś dziadostwo na próbę z Aliexpress
Obrazek

Dzisiaj małe przygotowania do sezonu. Montaż dokładek przód i tył. Wymiana listwy ozdobnej nad drzwiami. Odświeżyłem również puszki tłumika bo trochę złotego osadu się nazbierało. Czyszczenie wnętrza i mały detailing z zewnątrz. W przyszłym tygodniu myślę że już założę cztery osiemnastki 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ