Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG 4 by Gonzo

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Oczywiście próg zrobiony. Nie ma śladu 8-)

Edit:
Urlop nad morzem. 600 km w jedną stronę. 4 osoby i pełny bagażnik, z pomocą przyszły gumy usztywniajace między zwoje. Spalanie LPG na poziomie 10,5-11l. Bałem się bólu pleców ale muszę przyznać, że Honda idealnie nadaje się na dłuższe trasy. Oczywiście polskie drogi zrobiły mocny test zawieszenia i do wymiany tylny lewy łącznik i przy okazji wymienię już gumy na stabie przód i tył. Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: wysio »

Ja po 600 km czuję niedosyt i mógłbym jechać dalej. Za to lubię to auto ;)
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: QuicksilveR »

wysio pisze:Ja po 600 km czuję niedosyt i mógłbym jechać dalej. Za to lubię to auto ;)
I dlatego ja walę od razu 1800 :D
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Gons
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2018 22:56
Auto: Accord 99-00
silnik: 1.8

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gons »

Cztery dorosłe osoby do tej Kupety weszły? :D. Ogólnie autko zadbane i wychuchane, ja bym nic w nim nie zmieniał ... co najwyżej dodał bym jakieś subtelne akcenty, typu obramówka na feldze w kolor, albo kontur tylnych lamp :D ale i bez tego mocno Twoje Acco się wyróżnia, więc na siłę bym nic nie upiększał na Twoim miejscu :) dbać i rozkoszować się jazdą ;)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Bez problemu. :D Z tyłu jeszcze był pies :oops:.
Samochód jeździ na co dzień. Odzywa się już wydech i obecnie jestem w trakcie szukania używanego oem bo mój już był kilka razy łatany i to już byłaby rzeźba w g#wnie. A kolejnym problemem jest pojawiający się co jakiś czas check od drugiej sondy.
Ale staram się utrzymać cały czas samochód w nienagannym stanie.
Jakieś foty :

Obrazek

Obrazek

Shiny garage carnauba spray wax ;)
Obrazek

I po deszczu
Obrazek

No i nadeszła pora na rozrząd. Części z Haparts. Pl
Obrazek
Czekam jeszcze na uszczelki wałków.
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Mosciak »

Gonzo pisze:Honda dzisiaj przeszła przegląd. :D Prawy łącznik do wymiany tak jak myślałem. Od razu wymienię oba. Trochę poci się skrzynia i pojawił się mały luz na układzie kierowniczym. Podejrzewam sam drążek kierowniczy bo końcówki wymieniłem w ostateczności pozostaje magiel. :cry: Diagnosta bardzo w porządku, pocykał sobie foty i pytał czy nie chce sprzedać :lol:
Obrazek

Edit
Dzisiaj zabrałem się za wymianę łączników stabilizatora, niestety bez kłopotów się nie obyło i na jeden łącznik poświęciłem ok 2h i brakło czasu na kolejny. Jednak cieszę się bo wymieniłem ten który był zużyty. W przyszłym tygodniu regulacja zaworów i wymiana drugiego. Wydaje mi się, że stuki zniknęły chociaż nigdzie dalej nie jeździłem tylko po placu gdzie stuki też wcześniej miały miejsce.
Widzę, przegląd u Ponickiego. Który chciał kupić? :mrgreen:

Przy okazji dwa pytanka. Gdzie serwisujesz Hondę? Jakiemu blacharzowi oddałeś ją do zrobienia? Ja do zrobienia blacharki w mojej przymierzam się od ponad roku i do tej pory nie mam pewności komu oddać samochód. Znalazłem jednego chłopka, co prawda 40km od Gliwic, ale gość jest konkretny i dość tani. Tyle że zwlekam z tym, bo ciągle mam coś do zrobienia w innych autach, a nie mogę sobie pozwolić by nie mieć czym jeździć. Więc czekam na odpowiedni moment, ale wciąż zastanawiam się kto zrobi mi autko porządnie...

Co do Twojej furki - ładna! 8-)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Co do diagnosty to taki blondyn. Nie wiem jak ma na imię :D
Serwisuje hmm co się da robię sam, mam kilku zaufanych mechaników a co do blacharki to polecam w Gliwicach Bernard Nicz na Nowym Świecie. Gość konkretny ale ma długie terminy.
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Mosciak »

Gonzo pisze:Co do diagnosty to taki blondyn. Nie wiem jak ma na imię :D
Serwisuje hmm co się da robię sam, mam kilku zaufanych mechaników a co do blacharki to polecam w Gliwicach Bernard Nicz na Nowym Świecie. Gość konkretny ale ma długie terminy.
Byłem u Nicza i powiedzieli, że bez reperaturek nadkoli nic nie zrobią, a jak wiemy nie ma reperaturek do QP. Dalej ciekawy jestem, którzy to są zaufani mechanicy :P. Muszę pilnie zrobić regulację zaworów.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: b0Ls »

Świetna felga. To są jakieś kute jdm? Masz model?
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: CG 4 by Gonzo

Post autor: Gonzo »

Hanka jeździ :D zamówiłem z ciekawości lip uniwersalny na tylną klapę, na wiosnę zamontuje, wymieniony rozrząd, olej po roku na którym przejechałem nie całe 8k km. Zastanawiam się nad sprzedażą Hondy :( ze względu na brak czasu oraz to że ojcostwo się zbliża za kilka tygodni :P :P a nie ukrywam, że funkcjonalne kombii przydałoby się bardziej.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ