Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

automat

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

automat

Post autor: dareknatalia »

Honda Accord
ROK: 1999
MODEL: CG4
SILNIK: F20 B6.
MOC:147
KOLOR NADWOZIA:zielony
ŚRODEK: jasna skóra
UKŁAD WYDECHOWY:seria
UKŁAD DOLOTOWY:seria
UKŁAD HAMULCOWY:seria
ZAWIESZENIE:seria
KOŁA:17
BODY-KIT:seria
CAR AUDIO:sony+głośniki seria
DODATKI:seria
PLANY:samochód kupiony miesiąc temu w planach:kupione już nowe felgi 17 chromowane za dwa miesiące malowanie i blacha potem zawiecha i lekki body-kit
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019 15:51 przez dareknatalia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: automat

Post autor: Edi »

Witaj :).
A jakieś zdjęcia wstawisz 8-) ?
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: automat

Post autor: maxel »

oo i kolejny z Inowrocławia :D
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

Projekt Lady Accord Coupe 99 usa

Post autor: dareknatalia »

Wróciliśmy do tematu Naszego Accorda :)
Dużo się wydarzyło w miedzyczasie.. Hania wypluła uszczelkę w drodze do Poznania i nawet przez dwa dni była wystawiona na sprzedaż z uwagi na brak czasu żeby się nią zająć.. Ale babskie przywiązanie dało o sobie znać i zdecydowałam się wziąć na siebie organizacje remontu. Nie mogłam się jeszcze z Nią rozstać :) Więc zaczynamy!
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

Re: automat

Post autor: dareknatalia »

A
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: automat

Post autor: JulekCG4 »

? co to znaczy "A" :D
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

Re: automat

Post autor: dareknatalia »

Znaczy, że dopiero zaczynam tu pisać i wiecznie mam z czymś problem :)
Załączniki
PSX_20190913_183353_resize_68.jpg
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

Re: automat

Post autor: dareknatalia »

Plan:
Wymienić silnik na zakupiony F20 B6 :)
Razem z silnikiem przeglad ukladów paliwowego, wydechowego i zaplonowego. Chciałabym żeby silnik tykał w benzynie (instalacji gazowej na razie nie podłączam w ogóle) tak samo jak w angliku z ktorego go kupiliśmy. Jeśli ktoś ma sugestie co jeszcze warto sprawdzić i ewentualnie wymienić, żeby ten chodził jak na swoje 80.000km przystało.
Zleciłam mechanikowi:
Wymiana silnika, oleju i filtrów
Wymiana wtrysków paliwa lub może nawet całego kolektora ssacego na ten od nowego silnika
Sprawdzenie aparatu zapłonowego
Przewody i świece nowe
Regulacja zaworów
Przełożenie rozrządu z mojego silnika (był praktycznie nowy)
I teraz nie wiem co jeszcze. Zastanawiam się czy zrobić czyszczenie baku, bo ostatnio był wymieniany filtr w ktorym był mega syf i poprzedni specjaliści twierdzili że chyba od nowości nie był wymieniany, ale o baku w sumie nic nie mówili.
A uklad wydechowy. Da sie sprawdzic kata bo czytałam że jak jest zapchany to też może sie dławić.
Może coś jeszcze? Trochę żałuję teraz że nie wzięłam silnika z całym osprzętem bo Nasz Hania ma juz prawie 300.000 i tak sie boję że sie reszta zacznie sypać. No cóż.. Dopiero się uczę..

Pozniej oczywiście przegląd zawieszenia i ukl hamulcowego a zimą blacha i odnowienie wnętrza. Budżet wynosi na razie 10.000zł (kwota jaką mieliśmy przrznaczyć na zakup drugiego auta) Ciekawe na ile wystarczy...
Załączniki
received_494192808047629_resize_50_crop_92.jpg
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: automat

Post autor: JulekCG4 »

Jeżeli wcześniej miałaś F20B5 to nie przekładaj całego kolektora ssącego, bo w B6 jest IAB, więc dużo pracy było by żeby to ogarniać.

Druga sprawa jeżeli masz jakiś problem z silnikiem (nierówna praca) to skoro układ paliwowy dobrze będzie spr to jeszcze spr układ zapłonowy, wszystko co jest z nim związane.

Co do katalizatora to najzwyczajniej wyjąć go i spojrzeć czy jest drożny, jeżeli poprzedni silnik brał ci hektolitry oleju może być zapchany "sadzą"
Awatar użytkownika
dareknatalia
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2018 10:25
Auto: 6 g 1999r aut
silnik: 2.0l
Lokalizacja: inowrocław

Re: automat

Post autor: dareknatalia »

Właśnie mechanik dziś wytłumaczył mi dlaczego załozył stary kolektor, i sprawdziliśmy aparat zaplonowy okazał się szajs ztopiony palec i wytarty jeden słupek..
Jestem mega wk.... bo zagladali tam specjaliści od hond z Piły i słowem nie wspomnieli że może tam być problem Twierdzili że aparat ok, a chcieli inne rzeczy sprawdzać.Czyścić przepustnice i zawór dopalania spalin.. Mogłam się domyślić że coś śmierdzi po tym jak zobaczyłam ich sposób na sprawdzenie przewodów (oblanie ich wodą i czekanie na przebicie). A jak nie ma przebicia to są ok i nie trzeba ich wymieniać... Buahaha
Na prawde trzeba uważać komu się auto daje do naprawy, bo niby znasz kogoś kilka lat a tu taki numer.. :( Watpie żeby było to wynikiem niewiedzy..
Jeszcze jedno, kupiłam wtryski od nowego silnika ale mechanik stwierdził, że stare są ok bo wjechał nim na warsztat i kazał zwrócić. Slusznie? Wiem że jest to część która psuje się rzadko, ale czytałam że można pomylić objawy z ukł zaplonowym właśnie.
Chciałabym mieć jakiś czas spokój z serduszkiem skoro i tak jest na warsztacie.
Zapomniałam dodać że nowy słupek już w aucie :D
Załączniki
IMG_20190916_114503_resize_51.jpg
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019 15:40 przez dareknatalia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ