Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4 ...pmk2...

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
simadron
Posty: 50
Rejestracja: 20 lip 2017 18:25
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: simadron »

czesc
czy mozna wiecej zdjec przeniosonych pryciskow pod radio!? Jezeli mozna to na maila zdjecia simadron075@gmail.com
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

simadron pisze:czesc
czy mozna wiecej zdjec przeniosonych pryciskow pod radio!? Jezeli mozna to na maila zdjecia simadron075@gmail.com
Jasne. Jutro Ci je podeślę.

.............................................................

Dziwne rzeczy ostatnio ... Muszę zakupić tester na obecność co2 w układzie chłodzenia.
Ostatnio patrzę i znika mi płyn chłodniczy z zbiorniczka. I potrafiło go wywalać też.
Albo po prostu muszę go od razu wymienić, a nie w październiku.
Zastanawiam się czy mam pierścienie czy UPG do roboty.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: Krzysiek15255 »

Najpierw to spróbuj odpowietrzyć. Jeżeli nie pomoże, to zerknij u mnie w temacie było o uszkodzonym korku. Wyrzucało mi płyn i też już myślałem o uszczelce pod głowicą. Oczywiście płynu ubywało. Zmieniłem korek i spokój. Sucho pod maską i stan płynu chłodniczego cały czas taki sam.

Tylko porównaj swój z moim i powinien być u mnie w temacie numer części.
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Krzysiek15255 pisze:Najpierw to spróbuj odpowietrzyć. Jeżeli nie pomoże, to zerknij u mnie w temacie było o uszkodzonym korku. Wyrzucało mi płyn i też już myślałem o uszczelce pod głowicą. Oczywiście płynu ubywało. Zmieniłem korek i spokój. Sucho pod maską i stan płynu chłodniczego cały czas taki sam.

Tylko porównaj swój z moim i powinien być u mnie w temacie numer części.
Dzięki wielkie. Pomyślałem o korku, żeby zmienić. Czyli wymienię i płyn i korek. Zobaczymy jaki efekt będzie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio stwierdziłem, że czym prędzej trzeba wszystkie płyny wymienić, żeby mieć pewność ich stanu.
Kuzyna wysłał mi zdjęcie oleju ze skrzyni jego FN2 (Ufo Type-R), niby na bieżąco serwisowane.
Od razu pomyślałem o swojej skrzyni i reszcie. Także kolejne zakupy znowu ...
Mam nadzieję, że z czasem uda mi się auto do stanu dobrego doprowadzić.
Generalnie nie ma tragedii. Trzeba po prostu kilka tematów dopieścić ( szkoda, że muszę silnik ruszyć, no ale cóż, bywa i tak )
Fakt, faktem, że poprzednik miał rację ... auto daje "fun".
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: Mosciak »

pmk2 pisze:
simadron pisze:czesc
czy mozna wiecej zdjec przeniosonych pryciskow pod radio!? Jezeli mozna to na maila zdjecia simadron075@gmail.com
Jasne. Jutro Ci je podeślę.

.............................................................

Dziwne rzeczy ostatnio ... Muszę zakupić tester na obecność co2 w układzie chłodzenia.
Ostatnio patrzę i znika mi płyn chłodniczy z zbiorniczka. I potrafiło go wywalać też.
Albo po prostu muszę go od razu wymienić, a nie w październiku.
Zastanawiam się czy mam pierścienie czy UPG do roboty.
O, czy ja rowniez moge poprosic? Masz idealne rozwiazanie, a ja planuje zakup radia 2din wraz z rejestratorem jazdy i zastanawialem sie, gdzie rozmiescic te przyciski. Jesli mozna to poprosze na mosciak@wp.pl :mrgreen: :mrgreen:
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Jasne. Podrzucę Ci fotki.
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Mam teraz na czysto, czyli na "zero" temat audio ( zostały w sumie tylko głośniki mexico :) ).

W sensie będę budował od podstaw.
Wygłuszenie wiadomo. Tu trzeba zrobić i tyle.

Nie wiadomo czego też nie będę budował pod słuchanie, od tego mam audio w chacie.
Myślałem o wrzuceniu BOSE OEM po prostu. I do tego moduł aux pod wejście do zmieniarki.

Inny temat... Tylko przód czy przód+tył.....

Myślałem nawet jak zrobić coś na wzór domowego zestawu...
Czyli głośniki, wzmacniacz + źródło ( tu akurat coś co odtworzy mp3, czy aux ) albo może po prostu wzmacniacz z wejściem do podpięcia jack/telefon.
Wiadomo nie będzie to mega wygodne...

Możliwości jest dużo. A problem to po prostu znaleźć rozwiązanie pod siebie :)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: Krzysiek15255 »

Jeżeli chcesz dobry dźwięk, to kupujesz polecany używany z jakiejś starej szkoły wzmacniacz, ogarniasz jak należy wygłuszenie i okablowanie i podpinasz się pod tel jeśli radia nie potrzebujesz.

Głośniki Bose w Accordzie to też Made in Mexico..

Forum Car Audio cały czas trzyma się zdania przód odseparowany zwrotnicą, 2 way lub 3 way plus sub w bagażniku.

Odnośnie Bose mogę powiedzieć, że jest spoko dla normalnego użytkownika. Ja chyba tył zostawiam (fajnie "basuje" jak na oem). Przód mam Audio System MX165de 80W Rms każdy.


Zacznij od wygłuszenia. Później wzmak na pewno coś poprawi. Jeśli dalej będzie za mało to zmienić głośniki.
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Myślałem o zestawie Hertz ... wydaje mi się dobry do jego ceny.
Przód i tył z tej samej serii i podobnych parametrach, żeby się nie odróżniały zbytnio.


--------------------------------------

Autko dostało nowe klocki.

Ostatnio naszła mnie taka rozkmina.
OEM płyn chłodniczy.... Np. ktoś ma wiedzę czy przy wycieku barwi ?
Ostatnio grzebałem w ojca aucie. Z racji, że to Fiat, więc zalewam zawsze Paraflu.
I ostatnio mu "emigrował płyn" .... ale ładnie zabarwił miejsce, z którego leciało ( czerwony/różowy nalot)
Zastanawiałem się czy OEM płyn to samo zrobi. Prestone ... nie pamiętam czy był na UV czy też barwił na kolor.

No i prawdopodobnie wpadłem na pomysł jakie radio będzie mi pasowało do wnętrza ( mam taką nadzieję )
Jak będzie słabo to OEM BOSE wrzucę. Jakoś mnie ostatnio dopasowanie radia do wnętrza ACC nie pasuje.
Zaczęło mnie drażnić. Więc wyprzedałem co było :D W tym aucie strasznie mi nie pasowały.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: wysio »

Też kiedyś miałem dylemat z radiem, bo kupiłem z 2 din wszechstronnym radiem z DVD i navi, tylko ani mi ono pasowało wizualnie, ani obsługowo, więc je sprzedałem i kupiłem jedne z tańszych 2 din Kenwood. To mi bardziej pasuje do całości, podświetlenie można idealnie dopasować, jest mega wygodne w obsłudze, ma USB i przede wszystkim BT, które jest moim podstawowym wymogiem związanym z częstym słuchaniem muzyki ze Spotify. Co komu pasuje...
ODPOWIEDZ