Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4 ...pmk2...

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

wysio pisze:Też kiedyś miałem dylemat z radiem, bo kupiłem z 2 din wszechstronnym radiem z DVD i navi, tylko ani mi ono pasowało wizualnie, ani obsługowo, więc je sprzedałem i kupiłem jedne z tańszych 2 din Kenwood. To mi bardziej pasuje do całości, podświetlenie można idealnie dopasować, jest mega wygodne w obsłudze, ma USB i przede wszystkim BT, które jest moim podstawowym wymogiem związanym z częstym słuchaniem muzyki ze Spotify. Co komu pasuje...

Też używam spotify. Do tego akurat mi wystarczy aux. Nawet do BOSE jest moduł AUX w dobrej cenie.
Też chciałem BT, ale wydaje mi się, że gorzej z tego leci. Może się mylę.

Na razie upatrzyłem jednego starego Pioneera.
OEM radio kupiłem ojcu do ES7 ( moje poprzednie auto, które przygarnął ), od razu poprawa widoczności w słońcu itp.
No i faktycznie lepiej spasowane z głośnikami w serii.

Na razie machnę radio. Resztę będę robił na wiosnę. Bo połącze to z inną robotą, która mnie czeka. A w zimnym pierdzielę :D

Ile cali ma seryjny wydech w ACC v6 ??
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: b0Ls »

pmk2 pisze:Też używam spotify. Do tego akurat mi wystarczy aux. Nawet do BOSE jest moduł AUX w dobrej cenie.
Też chciałem BT, ale wydaje mi się, że gorzej z tego leci. Może się mylę.
Może zależy to też od radia, oraz ustawień. Ja mam radio Sony i odtwarzam muzykę z Spotify przez bt i nie odczuwam żadnej straty na jakości dźwięku.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: Krzysiek15255 »

Wystarczy radio z podświetleniem rgb i dimmerem kilkupoziomowym. :)
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Krzysiek15255 pisze:Wystarczy radio z podświetleniem rgb i dimmerem kilkupoziomowym. :)
Miałem takie ...... Ale tak jak pisałem wygląd ..... nie pasował do deski ...
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: Krzysiek15255 »

No niestety. Sam kolor dopasujesz przy RGB mniej więcej podobny (mimo szerokiej gamy odcieni np. w moim Alpine), ale przyciski np. są przezroczyste i wyglądają jak z innej epoki. Musiałbyś poszukać jakieś staro wyglądające radio, ale pewnie wtedy z dopasowaniem odcienia będzie ciężko.
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Krzysiek15255 pisze:No niestety. Sam kolor dopasujesz przy RGB mniej więcej podobny (mimo szerokiej gamy odcieni np. w moim Alpine), ale przyciski np. są przezroczyste i wyglądają jak z innej epoki. Musiałbyś poszukać jakieś staro wyglądające radio, ale pewnie wtedy z dopasowaniem odcienia będzie ciężko.
Mam coś na oku i raczej kupię. Jak nie będzie pasować podam dalej.
Kolor mógłby być czarny ... ale mam nadzieję, że sam minimalistyczny wygląda będzie robił robotę.
Jak się znajdę od razu wrzucę foty .....


Największy problem jaki został do wiosny to hamulce, która opcja z dostępnych możliwości jest najrozsądniejsza.
Na pewno na zimę tarczę 16", a lato 17" ( ta zima jeszcze na 15" ), więc tarcza max 300mm.
jakby nie mogli zrobić tarczy 300mm do CG4 :D Ciekawe ile by wyszła taka na zamówienie. O ile ktoś by chciał się w manufakturę bawić.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: Krzysiek15255 »

Próbowałem szukać tarczy 300 o parametrach naszych lub nawet z większym otworem centrującym. Przeszukałem cały katalog tarcz ATE i jak znalazłem jakąś w miarę podobną, to cena już była około 400zł szt. :D

Myślałem też o odsunięciu zacisku jak już znajdę tarcze 300, ale nie za bardzo jest to do ogarnięcia, aby jednocześnie taki adapter był bezpieczny. Kupiłem Blueprint i jestem zadowolony.

Poszukaj na forum. Było info o swapie 300 z Accorda VI Type r 300 na dwóch tłoczkach lub 300 z 7g na jednym tłoczku bodajże. Nawet u mnie w temacie slepak wspominał coś o swapie z 7g lub 8g:
slepak pisze:Nie prościej było kupić za grosze przednie zaciski z jarzmami pod 300mm z VII czy pod 298 z VIII.
Tam masz pełen wybór producentów tarcz i klocków.
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

Tak, tak. Czytałem o tym na forum. Mam problem z zdecydowaniem się ....
Kurde, a grubość 28mm żaden konkretny producent nie robi.
Nawet EBC.....
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: QuicksilveR »

Lepiej wziąć Blueprint 282/28 i dobre klocki np. EBC Green, niż kombinować. Niestety, do CG4 wyboru tarcz nie ma.
Nawet EBC w swoim katalogu ma 282/25 do CG4, co dziwne, bo do CG2 mają już 282/28, a przecież zestaw różni się jedynie rozstawem śrub.
Tak czy inaczej, jeśli ktoś planuje dłużej potrzymać auto, to z ekonomicznego punku widzenia, taniej może wyjść konwersja na jakiś zestaw z nowszego Accorda.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
pmk2
Posty: 82
Rejestracja: 18 lip 2018 18:42
Auto: VI coupe
silnik: H22A7
Lokalizacja: pomorskie

Re: Accord Coupe CG/Type-R ...pmk2...

Post autor: pmk2 »

QuicksilveR pisze:Lepiej wziąć Blueprint 282/28 i dobre klocki np. EBC Green, niż kombinować. Niestety, do CG4 wyboru tarcz nie ma.
No mam zamiar potrzymać dłużej ... chyba :D ( mam nadzieję, że mi znowu nie odbiję jakiś film ).
W sumie to dopiero mój 3 japoniec, widać taka tradycja, że kupuję takie gdzie jakaś cześć z planu jest problematyczna :)
Przynajmniej kolejna wiedza, co sprawdzić przy następnym zakupie auta.
ODPOWIEDZ