Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Granatowa Daily Hanka

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Granatowa Daily Hanka

Post autor: b0Ls »

dużo z tym pierdzielenia?
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Granatowa Daily Hanka

Post autor: JulekCG4 »

Fajna sprawa z tą manetką zwłaszcza jak się ma radio dwa din i nie ma sie co zrobić ze spryskiwaczami :D

ps. Napisz dokładnie z czego masz i czy dużo zabawy żeby wszystko podłączyć :)
Awatar użytkownika
Valanel
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2018 22:13
Auto: Accord VI Coupe
silnik: 3.0
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Granatowa Daily Hanka

Post autor: Valanel »

Wszystko robione wg opisu na viewtopic.php?f=11&t=4198" onclick="window.open(this.href);return false;
Manetka jest z Hondy Legend KA9 (rok 2003). Zależało mi na takiej ze spryskiwaczem reflektorów (właśnie ze względu na radio 2din).
Manetka pasuje plug&play, jedynie trzeba poprowadzić 4 przewody. Do manetki dolutowałem Molexa od zasilania wiatraczka z kompa, a do przewodów odpowiednie gniazdo.
Największe wyzwanie to poszukanie pinów do wtyczki multiplexa. Można szukać na szrotach, mi przypasiły idealnie z "Wtyczka kamery cofania Honda" znalezionej na popularnym portalu aukcyjnym.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Granatowa Daily Hanka

Post autor: KOko »

Bardzo przydatny gadżet, sam też sobie taki kiedyś zrobiłem, ale bez sprysków. Trochę rozbierania przy tym jest, ale w sumie to sama przyjemność :)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Granatowa Daily Hanka

Post autor: Krzysiek15255 »

Manetka świetna opcja. Na początku byłem średnio zadowolony. Do pierwszego deszczu. Bardzo fajnie reguluje się prędkość wycieraczek, a poniżej jakiejś prędkości prędkość sama się zmniejsza. Po przyspieszeniu wraca do poprzednio ustawionej wartości. Co do podłączenia, to ma 2 pary przewodów: 2 zwierne do podpięcia się pod przycisk spryskiwaczy oraz 2 w których zmienia się rezystancja (podpinamy je do multipleksera z prawej strony od pasażera).

Proszę bardzo. Filmik mojego autorstwa, w którym pokazana jest wtyczka do której musimy się podłączyć oraz działanie manetki.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Valanel
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2018 22:13
Auto: Accord VI Coupe
silnik: 3.0
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Granatowa Daily Hanka

Post autor: Valanel »

Skończyły się hamulce z tyłu. wpadły nowe tarcze Textar i delikatnie zaszalalem z klockami - EBC Green. Różnica w hamowaniu bardzo na plus. Teraz mam kosmate myśli jeśli chodzi o przód :)
ObrazekObrazek

Z przodu coś ostatnio stukało na nierównosciach. Po szybkim sprawdzeniu okazało się, że dolne sworznie mają luz góra-dół. Strach się bać. Miesiąc temu na przeglądzie żadnych luzów diagnosta nie wybadał. Z tej okazji wpadły dolne sworznie 555.
Obrazek
ODPOWIEDZ