Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Legenda

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Skyyy
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2022 20:35
Auto: Accord Coupe 6 98-02
silnik: CG2 3.0 V6

Re: Accord Legenda

Post autor: Skyyy »

Podsufitka wygląda naprawdę dobrze, gratulację! Szczerze mówiąc, zainspirowałeś mnie i też się zastanawiam nad podobną operacją:) Czym malowałeś jasne plastiki i uszczelki szyberdachu? Wstawisz więcej zdjęć finalnego efektu?
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

łatwo nie było-robiłem to pierwszy raz w życiu i są pewne niedoróbki, ale sporo kasy zostało w kieszeni bo tapicer chciał ponad tysia. Z klejem i materiałem wyszło ok 400pln no i się czegoś nauczyłem. Kupiłem jedną z droższych alcantar. Klej tapicerski FORCH.

Plastiki zrobiłem na czarno tym

https://www.ceneo.pl/22999135" onclick="window.open(this.href);return false;

Uszczelka szyberdachu jest problematyczna, więc 1 warstwa to był lakier do powierzchni tapicerowanych[malowałem nim też daszki przeciwsłoneczne] a potem znów cienką warstwę tego strukturalnego na ten gumo-plastik, na pluszu jest potem zwykły mat, dla ktorego bazą był lakier do tapicerek.

i w sumie jest to niezłe bo fajnie chwyta jednak mam opory przed malowaniem prowadnic pasów bezpieczeństwa bo przypuszczam,że i tak się po niedługim czasie wytrze. Może siknę to farbą po okolicy tak,żeby tak się nie rozróżniało bo jasne mocowania pasów nie pasują tam teraz. Jak mi nic nie przeszkodzi w pracach to myślę, że do miesiąca go będę w końću rejestrowac wiec jak będzie zrobiony to więcej zdjęć wrzucę na jakiś hosting.

Rób rób efekt jest tego wart, aż szkoda,że to fabrycznie tak nie wyjeżdzało.
nie jestem pierwszy z tego co ostatnio widziałem:
https://www.olx.pl/d/oferta/zamienie-ho ... derIndex=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Skyyy
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2022 20:35
Auto: Accord Coupe 6 98-02
silnik: CG2 3.0 V6

Re: Accord Legenda

Post autor: Skyyy »

Dzięki za szczegółową instrukcję - bardzo przydatne informacje!
Miejsce mocowania pasów faktycznie może być problematyczne. Cóż, jak nie spróbuję, to się nie przekonam:)
Raz jeszcze gratuluję zaangażowania w projekt i czekam na dalsze relacje z postępu prac.
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

chcialem ozywic radio bose - nie mam kodu niestety i myslalem, ze latwo go wyciagne, mam vin auta i numer seryjny a mimo to sie nie da, macie jakies porady jak to zrobic? Moj lokalny diler chce 200pln..... :(

probowalem tej strony:

https://mygarage.honda.com/s/radio-nav-code" onclick="window.open(this.href);return false;
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

dziwne bo tych dokładek nie widzę

viewforum.php?f=33" onclick="window.open(this.href);return false;

tu?


gdzie kupić oryginalne side markery w tylny zderzak?
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

postępy są. Markery OEM są :)

soczewki wklejone w odbłysniki, jutroi będzie wiercenie pod sruby zeby to trwałe było :)

są dostęne lampy clear na tył? Szukałem i nie znlazłem nigdzie....
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2092
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

legend95 pisze:są dostęne lampy clear na tył? Szukałem i nie znlazłem nigdzie....
Na pewno chcesz iść tą drogą? :D To nie Lex IS pierwszej generacji.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

nie nie na łeb nie upadłem.

Coś w tym stylu chcę do kompletu z bocznym białym kierunkiem

https://www.amazon.in/Depo-317-1977PXAS ... B005XRRBKC" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ