Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Legenda

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Accord Legenda

Post autor: legend95 »

Cześć, tym postem chciałem się przywitać ponieważ w końcu zrealizowałem swoje marzenie z lat ok 2006 i wtedy po raz pierwszy miałem okazję przejechać się takim autem. Auto nie jest do końca rodzinne więc zawsze brakowało argumentu...
Z Hondami już jestem nieco dłużej bo zaczęło się od Legenda KA7, potem KB1, KB2 i obecnie Acura RLX KC2.

Moje auto przyjechało z CH, sprowadziłem je sam, a że cena była dobra to ma też parę wad, ale sukcesywnie chcę go doprowadzić do ideału.

Honda Accord
ROK: 2002
MODEL: CG6
SILNIK:3,0
MOC:200
KOLOR NADWOZIA:YR-524M - NAPLES GOLD
ŚRODEK: TYP-X
UKŁAD WYDECHOWY:SERIA
UKŁAD DOLOTOWY:seria
UKŁAD HAMULCOWY:seria
ZAWIESZENIE:seria
KOŁA:seria na zimę + lato 18
BODY-KIT:brak
CAR AUDIO:seria
DODATKI:brak
PLANY:ładny seryjny stan z małymi dodatkami.

W związku z tym, ze robię na placu to mam dosc ograniczony czas pracy nad autem.
usterki
1.brak klocka na prawym przednim kole-tłoczki tarły po tarczy
2.wyświetlacz ciekłokrystaliczny ma pixele, ale po jakimś czasie od uruchomienia jest ok
3.obrotomierz działa skokowo
4.ułamana kratka nawiewu centralnego
5.ułamany boczek słupka po prawej stronie
6.popala podsufitka od jarania
7.radio nie wyszukuje stacji radiowych-jakby nie miało połaczenia z anteną
8.rozpruty fotel kierowcy na boczku
9.połamane nadkole prawy przód
10.lekkie ogniska korozji na tylnych nadkolach
11.otarcia na zderzakach i nadwoziu.
12.zerwane zęby nożycowego podnosnika szyb od strony pasażera
13.Syf i jeszcze raz syf dosłownie wszędzie - aż się wszystko lepi.

Sukcesywnie będę eliminować punkt po punkcie i mam nadzieję, że za niedługo będzie z tego wóz, który będzie mnie cieszyć.

Na chwilę obecną leci typowa olejówka + wszystkie filtry. W planach rozrząd, paski, rolki.
Zamówione mam tarcze i klocki i szukam reszty części. No i szukam sporo czesci.... i jak widze nie jest to dośc łatwe.
Załączniki
acc1.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

Gratulacje trafienia polifta, bo to sztuka na europejskim rynku.
Jeśli chodzi o części, to pilnuj, aby Ci nie połamali karoseryjnych plastików. Reszta jest właściwie taka sama, jak w przedlifcie.
Powodzenia w szukaniu gratów.
No i wrzucaj czasami posty, jak już coś zrobisz w aucie. "Świeża krew" na forum zawsze mile widziana.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Legenda

Post autor: MuzykGrzes »

Który z wyświetlaczy masz niedomagający? Ten od licznika czy z panelu nawiewów.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

dzieki za przyjecie - trochę trwało nim admin moje posty zaakceptował, to normalne tu? :)

prace idą powoli do przodu, niestety na przeglądach robią już foty więc nim pojade na pierwszy przegląd to musi być wersja na gotowo, z xenem i DRL w lampach oryginalnych.

Póki co udało mi się opanować

-hamulce - koleś jeździł bez klocka i hamował tłoczkami w efekcie czego zgiął się tłoczek i zagieło się jego gniazdo w zacisku, będę wrzucać fotki potem. Na tą chwilę mam już części, czyszczę je jeszcze dokładnie i będę malować na srebrno.
-podnośnik szyby - kupiłem całe drzwi z głośnikiem bo handlarzom się nie chciało tego demontować, więc jak ktoś potrzebuje głośnik lub lusterko lub szybę z drzwi pasażera to pisać-tanio oddam.
-zrobiona tzw olejówka z filtrami, olej 5w40 Valvoline max life. Skrzynia ATF-DW1, Wspomagania ATF PSF, hamulcowy Ferodo, chłodniczy Honda Coolant T2

w dalszej cześci obszycie skór-chciałbym wykorzystać skóre z kanapy z tego modelu, ale jeszcze nie udało mi się jej dostać. Jak nie dostanę to prawdopodobnie dam obszyć od nowa...no ale ten koszt będzie ciężko przełknąć. Może ktoś poratuje?

Zamówiem spręzyny Eibach 30/35-będą za ok 3 tydnie.

Sprawdzałem Bosiaka i gra fenomenalnie z płyty i kasety, ale nie potrafi wyszukac anijednej stacji, co moze być powodem? Moduł anteny?
Gdzie dostać serwisówke do tego-byłoby duuużo prościej.
Załączniki
IMG_6522.jpg
IMG_6523.jpg
IMG_6510.jpg
IMG_6509.jpg
atut2.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

Manual jest w FAQ.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Legenda

Post autor: MuzykGrzes »

legend95 pisze:dzieki za przyjecie - trochę trwało nim admin moje posty zaakceptował, to normalne tu? :)
Wiesz ,najczęściej takie posty są akceptowane od razu ,nieraz jednak nie każdy z Adminów czy modów jest codziennie na forum. Ale to tylko dwa pierwsze posty są akceptowane przez nas z racji na zabezpieczenie przed botami czy spamem.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

ok.

szyba zamontowana - po raz pierwszy widziałem aby w podnośniku nożycowym szyby ucięło zęby..., ale temat odfajkowany.


co jest najczęstszą usterką niełapania sygnału przed radio? Antena jest w szybie?

Póki mam rozwalone wnętrze to zajmuję się rzeczami, które na ten moment są na wierzchu.

Lada dzień wjęzdza konserwacja profili zamkniętych od dołu i drzwi, po blacharce tyłu równiez tylne nadkola.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Accord Legenda

Post autor: mieglo »

Witam. Gratuluję fury.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

legend95 pisze:ok. szyba zamontowana - po raz pierwszy widziałem aby w podnośniku nożycowym szyby ucięło zęby..., ale temat odfajkowany.
No i super.
legend95 pisze:co jest najczęstszą usterką niełapania sygnału przed radio? Antena jest w szybie?
Różnie. Zimne luty w radiu, jakieś przerwy na antenie, czasami nie stykają przewody od anteny do radia.
legend95 pisze:Póki mam rozwalone wnętrze to zajmuję się rzeczami, które na ten moment są na wierzchu.
Lada dzień wjęzdza konserwacja profili zamkniętych od dołu i drzwi, po blacharce tyłu równiez tylne nadkola.
,
Zazdroszczę takich możliwości popracowania z autem. Sam bym chętnie gdzieś postawił i rozebrał do gołego, żeby poprawić conieco.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

póki co szukam anteny w tym aucie :) Przewody wyglądają ok-sprawdziłem tylko te pod deską.

Żeby była jasność, robię na dworze więc jestem mocno uzalezniony od pogody i się spiesze, żeby mnie śnieg nie zastał.

blacharkę ogarnie warsztat bo nie mam warunków na ładne pomalowanie auta.
ODPOWIEDZ