Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0 Edi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

KOko pisze:Edi, opis jak zwykle jak powieść :) Dobrze, że na zlot się udało, bo byśmy się gniewali ;)
KOko - 8-) :D
Edi pisze:Nie wiem czy przeciekanie przód / tył jest już na 100% opanowane, ponieważ deszcze ustały, a po myciu nie ma mokrego.
Radość moja była krótka :cry: :cry: :cry: .
Się okazalo, że przeciekanie na przodzie nie jest opanowane.
Dosyć długo nie padało (jakkolwiek ze zlotu wracałam częściowo w deszczu :roll: ) i nie było objawów pod tytułem : mokro pod dywanikiem kierowcy.
Niestety chwila próby wodnej ;) w końcu nadeszła i okazalo się, że wcześniejsze zabiegi, naprawy itd nie do końca wyeliminowały pojawienie sie wody pod moimi nogami.
Oczywiście standardowo najpierw nakapalo mi na nogę na wysokości pedału sprzegła, a potem znowu ten delikatny zapaszek wilgoci znowu pojawil się w hance.
Zatem kolejna wizyta w warsztacie i męczenie mechanika :lol: . chłopak - ma złote serce i gigantyczną cierpliwość 8-).
Wylaliśmy na hankę całkiem sporo wody w różnych miejscach i ostatecznie diagnoza - na 99% leje się szybą.
:cry:
Czyli trzeba wyjąć szybę, a co za tym idzie trzeba mieć w razie "W" coś na oku.
Szyb OEM brak, zamiennik pilkington (poszukiwany z polecenia regreta - polecał, bo używa ;) - brak.
Znaleziona i dostępna szyba "saint gobain - sekurit" na szczęście okazała się być niepotrzebna, ponieważ udalo się wyjąć bez szkody i włożyć moją własną, co mnie ogromnie uradowało i wielki kamol spadł mi z serca :D.
Do operacji "szyba" zakupione dwie uszczelki, z czego tej drugiej (opis na zdjęciu) polecam nie kupować OEM, bo ta uszczelka to jak zwykla okienna i może być made in obi albo castorama ;).
I teraz wyjaśnienie czy faktycznie i dlaczego lało się szybą.
Otóż w lewym górnym rogu kleju pod szyba było tylko ok 2mm, a pozostałych miejscach ok 5-6 mm.
No się wypłukał chyba czy cóś :shock: ....
Na szczęście ruiny w postaci działalności rudej pod szybą też nie było wielkiej, czyli kamol nr dwa spadl również z serca.
No i to chyba by było na tyle :) - mam nadzieję, że tym razem przód już opanowany.
Załączniki
01.10.2019.jpg
01.10.2019.jpg (65.21 KiB) Przejrzano 6623 razy
uszczelka 1.jpg
uszczelka 2.jpg
uszczelka 2.jpg (39.67 KiB) Przejrzano 6623 razy
uszczelki  2 i 1.jpg
uszczelki 2 i 1.jpg (43.96 KiB) Przejrzano 6623 razy
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Taka mała, nieciekawa rzecz, ale mnie akurat potrzebna, bo poprzednią sama sobie własnonożnie zepsułam generując dziurę ;) .
Jak popatrzyłam na fotki to minęło równiutko 7 lat użytkowania.
Dywaniki szyte na zamówienie według wzoru dywaników - niestety nie oem - które kiedyś kupiłam na allegro i okazały się być w miarę dobrze spasowane, więc darowałam sobie kombinowanie. Fotki może nie najlepsze, ale światło nie chce ze mną wspópracować ;) , a włos na dywanikach układa się w zależności jak się przejedzie ręką.
Kolor - ciemny grafit i ok. 9 mm grubości.
Niestety na razie będą leżakować w domu..... a potem to aż szkoda w butach będzie wchodzić do samochodu ;) .
A teraz jak się komuś udało przebrnąć przez tekst :D - pytanie : czy ktoś ma u siebie taki bolec w podłodze jak na ostatniej focie czy to fantazja poprzedniego właściciela ?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, jest to jest, ale prośba pana , który szył dywaniki o fotkę tego czegoś spowodowała moją ciekawość ;).
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
5.jpg (53.22 KiB) Przejrzano 6334 razy
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1043
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: regret »

tu to sie dzieje jak zwykle na najwyższym poziomie <3
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: MuzykGrzes »

Ładne dywaniki ,ja tak rzadko jeżdżę accordem że nawet nie mam czasu odkurzyć. :?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: QuicksilveR »

Ja bym potrzebował szablonu i namiarów na jakiegoś dobrego krawca, co mi takie dywaniki, tylko pod jasną tapicerkę, uszyje.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: melo1993 »

Jakis czas temu ktos wrzucał nr telefonu do Pana, ktory szyje owe dywaniki.
Ja mam własne jasnego koloru też zamawiane. Sa fajne nawet z ladnym napisem accord, ale brakuje stopera na pręcik i kąt 90 na dzwignie bagaznika/klapki wlewu paliwa.

Edi mam nadzieje jest zadowolona :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

regret pisze:tu to sie dzieje jak zwykle na najwyższym poziomie <3
Dziękuję :D 8-) <3.
MuzykGrzes pisze:Ładne dywaniki ,ja tak rzadko jeżdżę accordem że nawet nie mam czasu odkurzyć. :?
Zalecam zmianę postawy i naprawienie tego błędu ;) .
QuicksilveR pisze:Ja bym potrzebował szablonu i namiarów na jakiegoś dobrego krawca, co mi takie dywaniki, tylko pod jasną tapicerkę, uszyje.
Niestety nie mam OEM szablonu, ale zawsze możesz sobie sam szablon zrobić ;) ewentualnie podpytać czy ktoś nie ma i .
Moim szablonem były poprzednie z małą poprawką. Stare pojechały na wzór i wróciły z nowymi.
"Krawiec" jak najbardziej jest godny polecenia (moja opinia), a materiał z którego są zrobione jest gruby i mięsisty.
Namiar do pana Adama S. - tel: 693 472 113
http://dywanikidosamochodow.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Proponuję zadzwonić i zapytać, szczególnie o rodzaj weluru.
Wydaje mi sie, że jasny w tym gatunku był. Myślę, ze jak powiesz, że niedawno szył do CG, to sobie szybko przypomni :lol:
Pan jest bardzo uprzejmy i uszyje jakie tylko zechcesz (o ile przypadkiem wirus mu firmy nie zatrzymał).
Stoper i napis też sobie możesz zażyczyć.
melo1993 pisze:Edi mam nadzieje jest zadowolona :)
Jestem zadowolona od samego patrzenia i dotykania ;) :geek:, ale w ramach oszczędności (się popaprzą :lol: - taki żarcik ) jeszcze nie zagościły w samochodzie.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Takie dalsze info o mojej hani.
Po przedniej szybie przyszla pora na tylną. Szczęśliwie tam przecieków nie było, ale pierwsze oznaki rudej pod listwami dachowymi, co odkryłam przy okazji szyby czołowej.
Jak wiadomo wszystko sie starzeje, więc i listwy na dachu jakoś tak "zdrewniały' ;).
Zaczęły się w niektórych miejscach podnosić, co jak zdajecie sobie sprawę jest mega irytujące :roll:, więc coś z tym należało zrobić, tym bardziej, że pod takie luźne listwy wszystkie brudy włażą i trzeba czyścić auto jeszcze tam.
Listwy zakupiłam używane, ale w lepszym stanie niż moje i sobie teraz elegancko leżą (OEM nowe kosztują jakąś straszną cenę, którą z przerażenia zapomniałam ;) ).
No i przyszła pora na wyjęcie szyby tylnej i zawalczenie z rudą paskudą czajacą się na blachę mojej hani.
Oczywiście tu znowu moje przerażenie : czy uda się wyciąć szybę bez uszczerbku i bez innej katastrofy powodującej poszukiwanie innej szyby?
Udalo się :D :D :D .
Poniżej wstawiam zdjęcia napraw po prawej stronie, lewa też zabezpieczona i też góra i dół, z czego wlaśnie prawa górna strona była nieco gorsza, szczęśliwie jednak do uratowania bez "grubszej" ingerencji.
Uszczelka OEM tylnej szyby - a raczej jak informuje paragon "listwa wykańczająca" - nooo tu się zgodzę cena może wykończyć :lol: -
w kosztowała 289,90 zł. :roll: - numer 73250 - S82 - A01
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
3.jpg (68.91 KiB) Przejrzano 5850 razy
4.jpg
5.jpg
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: MuzykGrzes »

Wow, może się zamienimy na rok? Zdążysz poogarniać wszystko u mnie :lol: :lol: :lol: :lol:
Szacun
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: wysio »

Przynajmniej półkę można było porządnie wyczyścić, bo z szybą to dostęp jest słabiutki....
ODPOWIEDZ