Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0 Edi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

wysio pisze:Przynajmniej półkę można było porządnie wyczyścić, bo z szybą to dostęp jest słabiutki....
No kiepski faktycznie tam jest dostęp, trzeba się nieźle namęczyć , aby wyczyścić.
MuzykGrzes pisze:Wow, może się zamienimy na rok? Zdążysz poogarniać wszystko u mnie :lol: :lol: :lol: :lol:
Szacun
Dzięki Grześ za miłe słowa :).
Podrzuć hankę z kasą, to się zabiorę za ogarnianie :D ;).


edit 30.12.2020

Taki lajtowy wpisik, żeby sobie temat odświeżyć ;)
Niedawno po raz kolejny dokonałam odkrycia pod maską - vide foto :evil: i po raz kolejny muszę sprzątać - pewnie po posiłku kuny.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego pcha się pod maskę z tym gołębiem :?:
Irytuje mnie to i również niepokoi, bo wiadomo co zwierzątka potrafią zrobić z przewodami.
Patent domestosa pod maską :?: lub urządzonko, które cały czas jak auto jest na postoju emituje utradźwięki nie wpływające na ludzi, a odstraszające szkodniki - znam.
https://allegro.pl/oferta/odstraszacz-s ... 9522136962" onclick="window.open(this.href);return false;
Ponoć działa taki odstraszacz, ale jak auto stoi bliżej okien to w nocy bywa irytujące ....dla sasiadów ;), więc nie wiem jak to jest i kogo faktycznie irytuje ;)
Jeśli ktoś testował to urządzenie to proszę o opinie.
Nabyłam póki co preparat na gryzonie, który jest na drugiej focie po prawej stronie i go testuję.
"Zapach" ma nieco domestosowy :lol: i dziś drugie zapodanie nastapiło - oby skutecznie.
A drugi preparat ze zdjęcia to do konserwacji uszczelek, zanim je wyrwę jak zacznie znowu zamarzać hanka ze względu na porę roku zwaną zimą .... nawet w tym lekkim wydaniu.
Obydwa polecane przez mojego mechanika, więc godne zaufania.
Załączniki
piórka tylko zostały.jpg
preparaty - 2.jpg
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: wysio »

Hania Ci obrasta w piórka ;) Może to dobry znak na nowy rok...
Przypomniałem sobie, jak 20 lat temu mój ojciec używał zwykłego towotu do smarowania podzespołów w samochodzie, które tego wymagały. Delikatnie natłuszczał nim uszczelki i nigdy nic nie przymarzało - a zimny były przecież dużo cięższe.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

wysio pisze:Hania Ci obrasta w piórka ;) Może to dobry znak na nowy rok...
Oby wysio, oby :)
wysio pisze:Przypomniałem sobie, jak 20 lat temu mój ojciec używał zwykłego towotu do smarowania podzespołów w samochodzie, które tego wymagały. Delikatnie natłuszczał nim uszczelki i nigdy nic nie przymarzało - a zimny były przecież dużo cięższe.
Mój też i o ile dobrze pamiętam to towot był taki zielonkawy :?:
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: fotografiks »

Ja stosuje "domestosy" takie najzwyklejsze kosteczki. Wieszam 2 lub 3pod maska...
Jedna z przodu, druga/trzecia w głebi za kielichami i jest spokój... Tylko trzeba pamiętać żeby tak raz na rok/dwa wymienic ;)

A IVrka, która leżakuje w blaszaku w szczerym polu jest cała obkostkowana i jak na razie po łącznie kilku latach nie widać zamyszowania ;)


Sprejek dobry i smaruj smaruj... bo podobno nadchodzi jakas "Bestia ze wschodu" :o
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

fotografiks pisze:Ja stosuje "domestosy" takie najzwyklejsze kosteczki. Wieszam 2 lub 3pod maska...
"Zapach" ;) ma jak domestos szczególnie po jedździe.
Do civa też trzeba było napsikać, bo zeżarły wygłuszenie maski i jeszcze sobie noclegownię tam zrobiły :evil: .

Takie male odświeżenie tematu - choć pewnie nie wszystko opiszę, zawsze coś umknie.
Otóż okazało się, że mam jednak niezły power w ręce i wyrwałam podporę maski z pasa :lol: ..... a serio, to nie wytrzymała spinka i podpora mi w ręce została. Niestety samodzielny wgląd pod maskę bez podpory, a raczej zrobienie czegokolwiek (np. sprawdzenie stanu oleju), jest mocno utrudniony, więc zakup nastapił błyskawicznie.
Wcześniej jednak @melo1993 przysłał mi (zupełnie bezinteresownie - dziękuję :D ) podporę ze spinką, którą w ramach oszczędności :lol: póki co zamontowałam nie chcąc na mrozie wciskać nowej spinki co by nie połamać - bo to zima jeszcze była.
Zakup w ASO cena ok. 21 zł. Tam nic nie kosztuje chyba mniej niż 20 zł ;).
Numer części : 90601 - S84 - A01
Przy okazji przypomnę numer spinki z prawej strony : 90602 - S84 - A01
A tu link do tematu o spince z prawej storony :arrow:
viewtopic.php?f=2&t=3902" onclick="window.open(this.href);return false;


Potem Hanka psikusa spłatała i głośnym buczeniem oznajmniła, że życie alternatora właśnie dobieglo końca ;). Szkoda, że na drodze i wstydu mi narobiła, plus taki, że niedaleko od domu, wieć zdążyłam dojechać pod blok zanim aku się rozładował. Szczęśliwie byłam przezorna i miałam zapasowy alternator po skończonej już wlaściwe regeneracji - 400 zł.

Niestety te wcześniej opisane zdarzenia to nic.
19 maja 2021 oglądam sobie auto (robię to codziennie) i widzę, że ktoś ukradl mi listwę/nakładkę na próg od lewej strony :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .
Porysował przy tym drzwi i lekko chyba przesunął błotnik, bo nie jest pasowny z drzwiami :cry: - trzeba będzie ustawić.
Podobny brak spasowania miałam jak pewnien pan, nie rozróżniając znaków poziomych wjechał w Hance w błotnik :arrow:
Mam nadzieję, że złodziej niebawem odbierze swoją nagrodę.
Chyba sobie możecie wyobrazić moje odczucia ...... najpierw niedowierzenie, potem wścieklość, a następne to już ogromny żal i po prostu smutek, że ktoś się połaszczył na kawalek plastiku .....a na końcu strach..... no strach zostawić auto na parkingu , mimo, że widoczne z okna.

Mam jednak nadzieję, że to koniec nieprzyjemnych zdarzeń.
Załączniki
spinka podpory maski -  strona  lewa - 1..jpg
spinka podpory maski strona lewa - 2..jpg
spinka podpory maski strona lewa - 2..jpg (28.45 KiB) Przejrzano 4347 razy
2.jpg
2.jpg (45.89 KiB) Przejrzano 4347 razy
3.jpg
3.jpg (25.9 KiB) Przejrzano 4347 razy
7.jpg
7.jpg (20.18 KiB) Przejrzano 4347 razy
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Bartoch »

Edi pisze: 19 maja 2021 oglądam sobie auto (robię to codziennie) i widzę, że ktoś ukradl mi listwę/nakładkę na próg od lewej strony :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .
Porysował przy tym drzwi i lekko chyba przesunął błotnik, bo nie jest pasowny z drzwiami :cry: - trzeba będzie ustawić.
Współczuję :?
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: KOko »

Uo matko :O kto by wyrywał próg z auta :O
Chociaż u Ciebie tak dopieszczone autko, że może ktoś przejeżdżał taką samą coupetą, zobaczył co za cacko i "pożyczył" do swojego na wymianę pognitego
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Bartoch pisze:
Edi pisze: 19 maja 2021 oglądam sobie auto (robię to codziennie) i widzę, że ktoś ukradl mi listwę/nakładkę na próg od lewej strony :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .
Porysował przy tym drzwi i lekko chyba przesunął błotnik, bo nie jest pasowny z drzwiami :cry: - trzeba będzie ustawić.
Współczuję :?
Dziękuję.
KOko pisze:Uo matko :O kto by wyrywał próg z auta :O
Chociaż u Ciebie tak dopieszczone autko, że może ktoś przejeżdżał taką samą coupetą, zobaczył co za cacko i "pożyczył" do swojego na wymianę pognitego
Ano widzisz, nie brakuje wandali i bezmózgów.
Listwy progowe są plastikowe, więc pewnie swoją uwalił no i postanowił ukraść.
Ciekawe czy pomyślał, że auto może być oznakowane bądź są zrobione dokładne zdjęcia , szczególnie tycb bardziej charakterystycznych miejsc danej części :?:
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: fotografiks »

To pewnie efekt nieudanej próby szarpnięcia kata...
Cos się "omskło" albo po prostu podnośnik zjechał razem z progiem przy podnoszeniu bo "dżwigowy" nie ogarnął i nie ustawił za dobrze...


Już kilka ofiar omsknięcia się lewarka przy kradzieży było... tego może koledzy wyciągneli... a szarpali za błotnik do góry... hmm... ew chcieli sam lewarek odzyskać po nieudanym podejściu.
Pozostaje tylko kamerkę do okna zamontować jak stoisz czasami mniej więcej w zasięgu wzroku i rejestrować co to tam się ciekawego dzieje nocami;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Foto, może było faktycznie tak jak piszesz.
W sumie to większość opinii steruje w tym kierunku. Parking nie jest równy i płaski, co widać na zdjęciu, więc jeśli to był zamach na kata to mam nadzieję, że łapki i nie tylko zostały ubite odpowiednio.
Kata nie ma co trzymać w ori.
Nawet obeszłam okoliczne krzaki, trawniki i śmietniki w poszukiwaniu tej listwy, w nadziei, ze gdzieś leży porzucona.
Spinka łącząca listwę z progiem leżała pod autem.
A poszukując tej listwy progowej usłyszałam, że się tego w sumie nie trzyma, bo się - nie sprzedaje.
Niestety mam dodatkowy wydatek i uraz zostawiania samochodu na parkingu - nota bene stał wtedy naprzeciwko mojej klatki i był widoczny z okna.
Oglądałam auto od spodu czy jakieś polewarkowe ślady nie zostały, ale nie dostrzegłam. Jeszcze sobie pooglądam jak auto będzie warsztacie.
Pomysł z kamerką całkiem niezły :).
Chyba się zwrócę do Ciebie o poradę w tym temacie ;).
ODPOWIEDZ