Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0 Edi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: wysio »

Zainstaluj na telefon sklep z częściami Autodoc i tam są przyzwoite tarcze o fabrycznych rozmiarach firmy A.B.S. Do normalnej jazdy nic więcej nie trzeba. Ogólnie potrafią mieć w tym sklepie niezłe ceny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
demon1207
Posty: 24
Rejestracja: 25 maja 2016 00:52
Auto: CivicEJ9polift
silnik: 1.4IS
Lokalizacja: Medyka

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: demon1207 »

Ja zamówiłem na Iparts.pl: https://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamu ... 37232.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Parametry jak w OEM, więc zobaczymy czy to coś wartuje.
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: wysio »

Nie parametry, a wymiary. Bo jakość stali z pewnością nie są OEM.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Rozważania nad tarczami na przód zakończyły się jednak zakupem OEM (45251-S82-G00).
W zasadzie zapanowało ogólne zadowolenie .... rozrząd zrobiony, tarcze lada dzień będą w domu (akurat się długi weekend rozpoczął, więc dostawa z małym przesunięciem).
I to by było na tyle jeśli chodzi o dobre wieści .
W drodze do Tyńca (na szczęście wycieczka niezbyt odległa od Krk) zatarła mi się sprężarka klimatyzacji.
Od regeneracji minęło ponad dwa lata.
Smród spalenizny (nie mogę napisać, że " niemiły zapach", bo byłoby to zbyt delikatne określenie), zatem smród spalenizny omal mnie nie udusił, a winą zostały obarczone kopcące auta na obwodnicy ;) .
Niestety po dotarciu do celu podróży okazało się, że to hanka sobie pozwoliła na ten niemiły żart :evil:.
Powrót nastąpił w sporym stresie.
No i nowy wydatek, czyli zakup kompresora nie najwyższych lotów, ale póki co taki musi wystarczyć, bo jakoś kasa nie chce wlatywać drzwiami i oknami ;).
Kompresor thermotec KTT095030 - 580 zł. (zakup przez mechaników).
A taki znalazłam w necie
https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/ ... 4899-1-6-i" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście sam kompresor to początek, bo przecież trzeba po takiej awarii wymienić osuszacz klimatyzacji ( HELLA 8FT 351 200-291) - https://www.iparts.pl/czesc/osuszacz-kl ... 94821.html" onclick="window.open(this.href);return false; i przepłukać układ (ważny jest zawór rozprężny klimatyzacji).
No i dodatkowo moje nowe paski mające niecałe 1,5 miesiąca tez trzeba było wymienić na ...... nowe :roll: .
Jeśli myślicie, że to koniec to otóż .... nie :lol: .
Wsiadam wczoraj do hanki, a tu czujniki parkowania nie działają :(.
Jedyny plus to taki, że się drą cały czas po zapięciu wstecznego, cisza w tym przypadku byłaby niebezpieczna ;). Oczywiście bez czujników trzeba troszkę bardziej uważać :).
I na koniec taka niespodzianka :o - zobaczycie to na ostatniej fotce i od razu uprzedzam, że to rudożółte to nie rdza tylko część środka konserwującego - a niespodzianką jest "dodatkowe wyposażenie".
Przy okazji oglądu miejsca mocowania centralki odpięłam te plastikowe "rynienki"po bokach w bagażniku i zrobiłam sobie przegląd czy przypadkiem ruda gdzieś się nie czai.
Załączniki
zatarty kompresor klimatyzacji.jpg
paski.jpg
Nowy kompresor.jpg
Dodatkowe wyposażenie w bagażniku.jpg
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: fotografiks »

A to przypadkiem nie jest rozlana kawa kucharza co ten nóż tam zostawił...??

I po kilku latach przyjęła konsystencje środka konserwującego... a może to jakiś nowy patent?
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: KOko »

Edi zostawia zapasowy metal aby Hanka wchłonęła zapotrzebowane witaminki w przypadku ataku rudej :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

KOko pisze:Edi zostawia zapasowy metal aby Hanka wchłonęła zapotrzebowane witaminki w przypadku ataku rudej :)
No jest to pomysł :lol: .
A serio to czekam jak się ogrzeje w upałach hanka, żeby nóż delikatnie odkleić i nic nie uszkodzić.
fotografiks pisze:A to przypadkiem nie jest rozlana kawa kucharza co ten nóż tam zostawił...??
I po kilku latach przyjęła konsystencje środka konserwującego... a może to jakiś nowy patent?
Zapewniam, że nie jest to kawa, bo bym posprzątała ;) . Zapach też absolutnie nie jest spożywczy.
Jest to fluidol głęboko penetrujący ;) :D, podany wężykami od spodu we wszystkie otwory technologiczne.
Pewnie w domu mam fotkę tego preparatu, ponieważ po każdym etapie konserwacji byłam wzywana na "ogląd" samochodu i przy okazji robiłam zdjęcia wszystkiemu co się rusza i na drzewo nie ucieka.
Ale tak mi się kojarzy, że jest to BOLL i ma właśnie kolor bursztynowy.

edit

I ciąg dalszy ... :roll:

Otóż okazało się, że tarcze z tyłu też trzeba było wymienić.
Wymyśliłam sobie, iż tym razem :
tarcze BREMBO - 08.5803.21 (OEM 42510-S84-A50 )
klocki BREMBO - P 28 022
blaszki - QB109-1118

I jeszcze jedna rzecz blacharska tym razem.
Zachciało mi się zrobić błysk pod klapką wlewu.
Odkryłam ku ogromnemu niezadowoleniu, że ruda się zaczęła panoszyć, a ognisko oczywiście przy wlewie LPG. I trzeba był zrobić z tym porządek zanim rozmiar się powiększy.
Nie wiem czy niechlujnie zrobione przy montażu czy tak po prostu się dzieje.
Przy okazji zawór wymieniony, śrubki tym razem nierdzewne i konserwacja zrobiona od każdej strony.
To tak w bardzo wielkim skrócie.

Czujniki - o których wcześniej pisałam, że poległy - hanka dostała nowe i tym razem w kolorze srebrnym.
Załączniki
tarcza - tył CG4.jpg
tarcza - tył CG4.jpg (82.99 KiB) Przejrzano 5259 razy
wlew 1.jpg
wlew 1.jpg (35.27 KiB) Przejrzano 5259 razy
wlew 2.jpg
wlew 2.jpg (32.35 KiB) Przejrzano 5259 razy
wlew 3.jpg
wlew 3.jpg (24.78 KiB) Przejrzano 5259 razy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: wysio »

Do korozji przy wlewie paliwa trzeba podejść też od spodu z wewnętrznej strony nadkola. Zdejmuje się plastikową osłonę mocowaną na trzy spinki i jest dostęp do wlewu. Z racji tego, że leci tam woda z koła, ta część jest podatna na korozję.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

wysio pisze:Do korozji przy wlewie paliwa trzeba podejść też od spodu z wewnętrznej strony nadkola. Zdejmuje się plastikową osłonę mocowaną na trzy spinki i jest dostęp do wlewu. Z racji tego, że leci tam woda z koła, ta część jest podatna na korozję.
Dzięki wysio :) .
Tak też zostało zrobione - od każdej możliwej strony. Mam foty z całej "operacji", ale mi się nie chciało wstawiać ;).
Była też właśnie jakaś mala dziurka od wewnętrznej strony nadkola, którą się woda zaczynała dostawać pod ten plastik we wnęce bagażnika po lewej stronie.
Prawą stronę też sprawdziłam, ale tam tylko znalazłam nóż :geek:.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Tak sobie patrzę na mój temat i zdziwienie mnie ogarnęło .... od czerwca 2018 cisza :shock:
Dobrze, niedobrze, dobrze, niedobrze ? :roll:
W każdym razie od jakiegoś czasu się zaopatruję, a dziś mam takie foto z nabytkami .... no z częścią nabytków.
Załączniki
30.03.2019 ...jpg
30.03.2019.jpg
ODPOWIEDZ