Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Auto krzywo stoi!

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
bolex
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2013 17:29
Auto: Accord V
silnik: F20B3

Auto krzywo stoi!

Post autor: bolex »

Witam.
Ostatnio zauważyłem, że tył auta z lewej strony stoi niżej niż z prawej. Różnica jest około 1-1,5cm. Auto jest po wymianie wszystkich amortyzatorów. Mechanicy sprawdzali zawieszenie (sprężyny, gumy itp) i według nich jest wszystko ok.
Miał ktoś z Was taki przypadek? Jak sobie z tym poradzić? Dodam, że wcześniej tego nie było.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: ejec »

Z tego co wiem ten typ tak ma. Ja sobie to skorygowałem gwintem ale jedna opona przez wiekszy kont się nierowno scierała ;) Mogę się mylić niech jeszcze ktoś inny się wypowie. Masz 2.0 czy 3.0 ?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: figo »

Poczekaj aż się ułoży wszystko. Auto powinno stać równo, u mnie przed i po wymianie sprężyn czy amorów było równo.
Jeżeli auto jest przechylone to najczęściej jest coś pogięte, albo sprężyna pęknięta. Samo z siebie nie powinno być krzywo :D
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: maxel »

Wiesz, ja jak miałem civica to też krzywo stał... okazało się że był po dachowaniu :)
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: Tecu »

Większość civic-ów krzywo stała ,miałem sedana i hb było podobnie, gwint załatwiał sprawe
bolex
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2013 17:29
Auto: Accord V
silnik: F20B3

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: bolex »

Mam accorda coupe '95 (CD9). Silnik 2.0. Wymieniłem amorki. Zmieniłem opony na letnie i wtedy zauważyłem, że stoi krzywo. Przed wymianą amortyzatorów auto stało równo. Próbowali to ogarnąć w serwisie hondy. Do tej pory nic jednak nie znaleźli.
Trochę mnie to irytuje.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: Prywo »

a nie będzie to wina sprężyn ? bo amorek nie odpowiada za wysokość auta tylko za pracę zawieszenia i nawet jak dasz niższe sprężyny to i tak się dostosuje, wydaje mi się że jedna ze sprężyn może być bardziej wyeksploatowana i dlatego z jednej strony siadło
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: krisss111 »

tez mi się wydaje że to wina springa. spawdz czy jakimś cudem przypadkiem nie wyskoczyła jedna sztuka ze swojego gniazda, bo już na innym forum taki jeden przypadek chłopacy rozkminiali, tylko w galancie i się okazało, że właśnie nie tak siadła i jedna strona była minimalnie wyższa.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
bolex
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2013 17:29
Auto: Accord V
silnik: F20B3

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: bolex »

Dzięki za podpowiedzi. Jak znajdę czas to zamienię lewą z prawą. Zobaczę czy po zamianie też siądzie krzywo.
Pozdrawiam.

Temat już został ogarnięty. Oddałem autko do Kliniki Hondy w Rybniku. Robili mi przegub i przy okazji zleciłem im sprawdzenie zawieszenia. Oczywiście z zawieszeniem wszystko w porządku. Okazało się jednak, że mam małe ciśnienie w oponach. Dopompowali i honda stoi prosto :D .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Auto krzywo stoi!

Post autor: Prywo »

Ha ha ha ale numer stulecia
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ODPOWIEDZ