Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Akorc coupetka ARPOL - kto zna?

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Akorc coupetka ARPOL - kto zna?

Post autor: stars »

Ja osobiście sprzedaje zawsze auta tak jakbym sam chciał je chciał kupić, mam zawsze wszystkie faktury, papiery i zdjęcia przeprowadzonych prac. W poprzednim Civicu wymieniłem szybę bo była porysowana i miała odpryski. Przy sprzedaży oczywiście miałem z tego powodu problem bo każdy bystrzak zakładał poważny strzał. Dobrze jest więc wszystko dokumentować, robić foty itp. Jak się jest pewnym tego co się sprzedaje to nie ma się nic do ukrycia. Swoją Hondę wolę sprzedawać dużej i oddać w dobre ręce, niż słuchać wydumek o kręconym liczniku.
Czerwony
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2011 07:02
Auto: Civic
silnik: 1.4

Re: Akorc coupetka ARPOL - kto zna?

Post autor: Czerwony »

Dzieki za wszystkie rady. Jak juz pisalem bylem na miejscu 2x, obejrxzalem, mam watpliwosci i jak narazie odpuszczam bo kase zawsze latwo wydac, tylko potem trzeba sie z tym zakupem bujac. Choc sporym jak dla mnie atutem byla gazownia w tej kupecie, zawsze to pare tys zaoszczedzone.
CO do starsowej to nfakt, macie racje ze to egzemplarz z zalozenia bezpieczniejszy w wyborze i cos tak czulem ze moje watpliwosci beda przyslowiowym kijem w mrowisko. Choc nie ma tego zlego, wyjasnienia i komentarze dzialaja jak widac na plus sprzedajacego co jemu samemu moze ulatwic sprzedaz.
Poszukiwania w toku, jak zdaze to na pewno przejade sie obejrzec to cacko starsowe.
Mozecie przy okazji cos powiedziec jak te silniki czuja sie z gazem? Spalanie, trwalosc, czy potrzeba wynalazkow typu lubrykatory itp?
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akorc coupetka ARPOL - kto zna?

Post autor: misio40 »

Jeżeli chodzi o eksploatację na gazie, to musisz uderzyć do kolegi logicsys, z tego co pamiętam, ma dobry produkt i sporo jeździ.
Najwazniejsze to założyć właśnie porządną instalację, która dobrze współpracuje z silnikami hondy, w tej chwili to dobre opinie ma Landi Renzo Omegas, reduktot IG Maggiorato lub Super Maggiorato.
Lub trochę tańsza - Stag 300 plus, Stag 300 premium, Stag 4
- reduktor: Zavoli S , EG , AC R01 lub Magic III, tutaj należy pamiętać o zapasie KM w reduktorze np. silniki o mocy około 150 KM najlepiej stosować reduktory do 200 KM, a o mocy około 200 KM reduktor 200KW czyli do 280 KM,
- listwa wtryskiwaczy: Matrix HD344 lub HD 544, lub Hana 2000 lub 2100 (kolor zielony).

A z innych rzeczy to nalezy zwrócić uwagę na :
- dokładną konfigurację elektroniki po założeniu instalacji
- wężyki od wtrysków jak najkrótsze i umieszczone na kolektorze dolotowym, jak najbliżej głowicy
- poprawnie ustawionie butli to zawór z tyłu, aby przy małej ilości gazu wpływał on wprost w zawór i auto nie dławiło się (najczęściej instalatorzy montują go z przodu, łatwiejszy dostęp)
- przewody miedziane fi8 zamiast fi6, większa średnica = większy przepływ przy mniejszym ciśnieniu, zwłaszcza przy silniku 3.0 litra, mniejsza wrażliwość na niskie temperatury
- metalowe kolanka w reduktorze
- pamiętamy o częstszej regulacji zaworów, w hondzie nie ma hydraulicznego kasowania luzów zaworowych
raz honda - zawsze honda
Zablokowany