Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nowa felga + opony

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Nowa felga + opony

Post autor: MaRkO911 »

Witam,
Wybór felg to nic prostego. Mimo iż kasy na zmiany w tym sezonie nie będzie ;( chciałem się was spytać o zdanie.
Przeglądając alledrogo natknąłem się na taki zestaw:

http://allegro.pl/18-5x114-nowe-felgi-a ... 20528.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Od razu do mnie przemówił i po długim czasie wybierania chyba zdania już nie zmienię tylko ładuje kasę do skarpety :P
Ale teraz pytania i wątpliwości:
1. Planowałem założyć oponę 215/40 R18 ale ta felga ma szerokość 8" i coś czuje że kapeć będzie za wąski. Ktoś miał może do czynienia z takim zestawem?
2. Jeśli powyższa opona nie przypasuje zostanę zmuszony założyć 245/35 R18 ale tu znowu opony strasznie szerokie. Czy to nie pogorszy diametralnie komfortu jazdy? O spalanie to już nie pytam;p
3. Z kalkulatora ET wychodzi ze wyskoczy na zewnątrz niecałe 2cm więc nie będzie wystawać. Tu tylko chce się upewnić :)

Dzięki za info i pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowa felga + opony

Post autor: Trojan »

Wg mnie parametry felgi są ok, opona powinna być 225/40/18 ,nie wiem dlaczego kombinujesz z jakimś kosmicznym rozmiarem 245/35. :roll:
Ciekawe czy to oryginalny Enkei bo chyba jakaś niska ta kwota jest :roll: ale może się mylę.
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa felga + opony

Post autor: MaRkO911 »

Zasugerowałem się:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamie ... 205/55r16/" onclick="window.open(this.href);return false;

I mea culpa przeoczyłem rozmiar o którym wspomniałeś. No i dziękować bo opony w tym rozmiarze chyba bardziej popularne bo ceny mniejsze:)

Ten model nie widnieje na stronie Enkei więc mniemam że to jakiś starszy model może stąd tak niska "względnie" cena.

Dziękować za pomoc
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Nowa felga + opony

Post autor: figo »

Trojan pisze:Ciekawe czy to oryginalny Enkei bo chyba jakaś niska ta kwota jest :roll: ale może się mylę.
Koło Enkei to chyba nawet nie leżały, oryginalne kosztują więcej za jedną sztukę niż tu za cały komplet :D

prawdopodobnie historia jak z pseudo advanami z allegro, gdzie znikły i pojawiły się takie same z kapslami japan racing czy coś takiego. Trzeba uważać bo sporo ludzi kupiło te fake'i i wszystkie felgi krzywe chodź nowe :/
HR
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa felga + opony

Post autor: MaRkO911 »

Oj człowiek się tak napalił a wy tak gasicie zapał;p
Napisze później maila do Enkei i się okaże:) Dam znać co odpisali:)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowa felga + opony

Post autor: maxel »

Jak planujesz gwint to polecam 215/40/18 wszystkie cztery, wtedy nic nie będzie obcierać ;) Ja mam 225/40/18 z tyłu i jakbym chciał niżej jeszcze zjechać to tarło by mi o błotniki, musiałbym zaklepać ranty. A przy 215/40/18 byłoby ok.
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Nowa felga + opony

Post autor: logicsys »

przy 8 calach 215 oponki beda za waskie. Zalecane to jest zdaje sie 235. Ja mialem 225 z ochronnym rantem na felgi ktory wogole nie spelnial swojego zadania hehe.

Tak wogole to podziwiam za odwage, zeby w PL jezdzic na takich kolach :D
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowa felga + opony

Post autor: Trojan »

Z tym rantem ochronnym różnie bywa w moich obecnych Falkenach teoretycznie jest ale tak na prawdę go nie ma. :|
W Continentalach był i to całkiem masywny i spełniał swoją funkcję. Zależy od producenta.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowa felga + opony

Post autor: maxel »

logicsys pisze: Tak wogole to podziwiam za odwage, zeby w PL jezdzic na takich kolach :D
W civicu EJ6 jeździłem na 17" 8,5" z oponami 205/40 - i nie ma problemu, normalnie się jeździ, nic nie pokrzywiłem :)
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Nowa felga + opony

Post autor: logicsys »

maxel, to miales trapez pewnie na feldze, dac sie da ale zaparkuj przy krawezniku :D

Trojan, no ja wlasnie falkeny mialem wtedy, no to juz wiem ocb
ODPOWIEDZ