Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Problem z SRS ... help

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
tosiek
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2010 12:14
Auto: Accord VI 2000
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa

Problem z SRS ... help

Post autor: tosiek »

:cry: Cześć.

No i zabieram się do doprowadzania mojego nowego USAccorda do stanu tip top. Mam problem z SRS. Kontrolka na desce świeci się czerwonym i bolesnym światłem. Jutro sprawdzam komputer sposobem liczenia świecenia i zobaczymy. Ale pomyślałem, że może ktoś miał taki stan wiecznego świecenia SRS`u wie jak to szybko załatwić.

Pozdrawiam, Tosiek.
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: stars »

SRS przy odpalaniu się zapala się na chwilę sygnalizując, że wszytko gra. Jak nie gaśnie to masz problem z poduszką. Sprawdzałeś tego swojego sedana czy aby nie był bity? Od początku ci się tak świeci?
Awatar użytkownika
tosiek
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2010 12:14
Auto: Accord VI 2000
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: tosiek »

Tak, pali się non stop. Bity nie był, miał jakieś małe oparcie w korku o autko z przodu... ale bez tragedii, nie wymieniono elementów lekko podgiął się zamek od maski, obejrzałem to dokładnie to taka osiedlowe dotknięcie. W weekend zabieram się do roboty, zrobię samodiagnostykę, reset SRS, sprawdzę kompa czy nic nie wywala i przewody pod fotelami... jak nie pomoże to będę szukał dalej :-)

Tosiek
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: stars »

Poduszka SRS działa w oparciu o naprężenie pasów, a nie czujniki zderzeniowe, także problem na pewno leży w kablach.

Znalazłem takie coś: kontrolka SRS może się świecić z kilku przyczyn, m.in.:
- z powodu wypięcia zestawu wskaźników
- wypinania kabli SRS podczas wyciągania siedzeń
- wypinania innych wtyczek SRS i włączania stacyjki

Dizklaimer: Poniższa instrukcja tylko dla tych, którzy wiedza co robią oraz wiedzą jaka jest przyczyna zapalenia kontrolki SRS. Może ona świadczyć o inne awarii układu SRS, która może być zdiagnozowana np. przez ASO. Pamiętajcie, że z poduszkami nie warto igrać ;) Za szkody spowodowane poniższą instrukcją nie ponoszę odpowiedzialności.

Potrzebne narzędzia:
- latarka (trzeba zlokalizować żółtą wtyczkę MES pod kokpitem)
- niecały metr kabla np głośnikowego z usuniętą izolacją

Znajdź wtyczkę MES. Powinna być zlokalizowana niedaleko panelu bezpieczników, pod deską w miejscu fotela kierowcy. Jest koloru żółtego i ma 2 przewody.
Znajdź wtyczkę MES. Powinna być zlokalizowana niedaleko panelu bezpieczników, pod deską w miejscu fotela kierowcy. Jest koloru żółtego i ma 2 przewody.
MESPlugLocation.jpg (30.72 KiB) Przejrzano 12851 razy

Odłącz wtyczkę, powinna wyglądać tak jak na zdjęciu.
Odłącz wtyczkę, powinna wyglądać tak jak na zdjęciu.
MESPlug.jpg (19.42 KiB) Przejrzano 12851 razy

Włóż jeden koniec kabla głośnikowego we wtyczkę
Włóż jeden koniec kabla głośnikowego we wtyczkę
InsertWire.jpg (8.88 KiB) Przejrzano 12851 razy

Przejdź procedurę zwierania kabla i zapalania stacyjki (niekoniecznie odpalania silnika) jak poniżej.
Przejdź procedurę zwierania kabla i zapalania stacyjki (niekoniecznie odpalania silnika) jak poniżej.
Short.jpg (6.03 KiB) Przejrzano 12851 razy


1) Zewrzyj i przytrzymaj zwarte kiedy włączasz stacyjkę - kontrolka SRS się zapali na kilka sekund i zgaśnie
2) Gdy zgaśnie rozłącz kable - SRS znów się zapali
3) Znów zewrzyj kable ponownie - SRS zgaśnie
4) Kiedy zgaśnie rozłącz kable ponownie - SRS zamruga 2 razy
5) Wyłącz stacyjkę
6) Odpal silnik normalnie - SRS powinien normalnie zapalić się na kilka sekund i zgasnąć

Każdy etap zwierania i rozłączania kabli powinien być przeprowadzony w czasie nie dłuższym niż 4 sekundy od zgaśnięcia/zapalenia - czyli jak zewrzemy i się zapali następny krok trzeba wykonać w czasie poniżej 4 sekund itp - czyli cała operacji resetowania około 15 sekund.

Oryginał: http://www.superhonda.com/forum/536559-post5.html
Awatar użytkownika
tosiek
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2010 12:14
Auto: Accord VI 2000
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: tosiek »

:mrgreen: Dziękuje! Dopadłem podobny opis i wszystko działa jak się masz. Twój jest znaczne bardziej czytelny. Trzeba to wrzucić do FAQ bo jest to dość częsty problem w hondach :geek: Dziękuje jeszcze raz.
Awatar użytkownika
MacB
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2011 23:09
Auto: Accord coupe 2000
silnik: F20B7
Lokalizacja: Orzesze, śląskie

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: MacB »

Trochę odświeżę temat, czy ktoś się orientuje jaki może być powód, że po przejściu całej procedury, a dokładniej po podwójnym mignięciu, kontrolka SRS zapala się i nie gaśnie.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: Prywo »

pamiętajcie że zapalenie się kontroli SRS może być jeszcze spowodowane złym stanem akumulatora :shock: , przy odpalaniu mocno spada napięcie i zapala się kontrolka, a potem tylko kasowanie i od nowa.
MacB jeżeli zrobiłeś wszystko jak napisał Stars (kasowanie), to sprawdź jeszcze kostki i przewody SRS może coś nie styka, ale najlepiej wcześniej zrób samodiagnostykę i powinieneś wiedzieć więcej.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: loot »

u mnie też się świeci (fotele były wyjmowane, więc trzeba będzie kiedyś to sprawdzić)

ten sposób ze zwieraniem kabelków nie działa :evil:

a w ogóle to cześć ;)
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: Prywo »

na pewno działa patent z kabelkami, tylko czasami trzeba kilka razy powtórzyć i dojść do wprawy to jest jedyna opcja (z wyjątkiem ASO) by skasować błąd SRS, no chyba że uszkodziłeś przewód, złączkę lub poduszkę.

w ogóle cześć
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Problem z SRS ... help

Post autor: loot »

złączka jest zapewne uszkodzona, aczkolwiek wcześniej błąd był kasowany, wiec sam już nie wiem...

próbowałem z 5 razy i nie udało się
Accord Coupe CG2 3.0 V6
ODPOWIEDZ