Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
sanchez
Posty: 56
Rejestracja: 06 maja 2011 10:30
Auto: Accord 98-02
silnik: 2,0

Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: sanchez »

Hejo

W tym miesiącu planuję trochę rozpieścić swoją H i poza wymianą rozrządu planuję tez zlecić kompleksowe czyszczenie wnętrza w tym czyszczenie tapicerki (jasna skóra). Szukając w necie znalazłem na stronie CarWellness dosyć ciekawą ofertę:
Czyszczenie tapicerki skórzanej
Czyszczenie tapicerki skórzanej:
fotel: 40
kanapa: 70
Czyszczenie tapicerki skórzanej PAKIET:
(w cenie czyszczenie foteli, kanapy, kokpitu, a ponadto pranie podsufitki, bagażnika, podłogi oraz boczków jeśli nie są skórzane)
samochód dwuosobowy (np. Mazda mx5): 140
samochód mały (np. Opel Corsa): 160
samochód średni (np. Mercedes C-klasa): 180
samochód duży (np. Audi A6): 190
samochód typu kombi: 200
jeep/suv (np. BMW X5): 220-270
samochód 7 os./van (np. VW Multivan): 250-300
Promocja! Odkurzanie wnętrza i czyszczenie elementów plastikowych: GRATIS!
Chyba się tam przejadę.

Jedyna moja obawa jest taka, że zewnętrzna firma zniszczy mi tylko tapicerkę. Ktoś z Was zlecał już czyszczenie tapicerki ? Może znacie w Wawie lepsze miejsca ?


pozdr
S
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: xdeadly »

Ja swoją tapicerkę sam zaraz po kupnie czyściłem tym zestawikiem http://zadbane-auto.pl/galerie-i-video/ ... ysci-lexus" onclick="window.open(this.href);return false;.
I jestem mega zadowolony ! A Skórę miałem ostro zajechaną tak więc mogę śmiało polecić jakby co:)
Obrazek
paola
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011 07:56
Auto: accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: paola »

Koleżanka ma alfę ze skórzaną tapicerką i czyści ją takimi wilgotnymi chusteczkami dla niemowląt. Jakieś zabrudzenia łatwo schodzą i zostaje lekki połysk.
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: xdeadly »

paola pisze:Koleżanka ma alfę ze skórzaną tapicerką i czyści ją takimi wilgotnymi chusteczkami dla niemowląt. Jakieś zabrudzenia łatwo schodzą i zostaje lekki połysk.
Powodzenia na przyszłość dla koleżanki z jej tapicerką :o
Obrazek
paola
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011 07:56
Auto: accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: paola »

Ale może troszeczkę byś rozwinął to swoją wypowiedż, bo ''wiem ale nie powiem'' nic nie pomoże tej koleżance.
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: xdeadly »

paola pisze:Ale może troszeczkę byś rozwinął to swoją wypowiedż, bo ''wiem ale nie powiem'' nic nie pomoże tej koleżance.
Po prostu skórzana tapicerka jest bardzo delikatna i trzeba o nią dbać ale odpowiednimi środkami do tego przystosowanego . A nie wydaje mi się że chusteczki do tyłka dla maluchów są do tego odpowiednie ;) Bród może owszem i schodzi ale środki w nich zawarte mogą z czasem uszkodzić skórę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: stars »

xdeadly pisze:ale środki w nich zawarte mogą z czasem uszkodzić skórę
Patrz pod kątem tego, że skóra jest syntetyczna, a nie naturalna.
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: xdeadly »

stars pisze:
xdeadly pisze:ale środki w nich zawarte mogą z czasem uszkodzić skórę
Patrz pod kątem tego, że skóra jest syntetyczna, a nie naturalna.
Fakt, ale do niej tez są specjalne środki a nie pierwsze lepsze ściereczki nawilżone jakimś płynem do "naczyń" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: misio40 »

paola - chodzi o to, że skórzana tapicerka różni się od skóry ludzkiej, gdyż w procesie technologicznym jest obrabiana, garbowana, natłuszczana, farbowana, itp. Skórzana tapicerka musi w upalne dni wchłonąć ludzki pot, natomiast skóra człowieka wydala pot.
Oczywiście każda pielęgnacja, np. tymi ''bobasowymi'' chusteczkami, jest lepsza od żadnej, gdyż wysuszona skóra szybko pęka, jednak środki do pielęgnacji tapicerki są tworzone w specjalnej technologii i muszą jednocześnie czyścić, nawilżyć i odżywić.
Nie czyści się również takiej tapicerki wodą z mydłem. Woda parując wysusza skórę.
Koncerny farmaceutyczne opracowują kosmetyki pod kątem pielęgnacji żywej tkanki i tu jest ta subtelna różnica - skóra ludzka wchłania preparaty, w skórę w fotelu preparat jedynie wsiąka.
stars pisze:Patrz pod kątem tego, że skóra jest syntetyczna, a nie naturalna.

A ja wrócę znowu do naszej polemniki. Porównywałem rozdarcie na boczku fotela u carlosa i małe otarcie na rancie fotela kierowcy u siebie. Faktycznie, w coupecie wygląda to na skórę syntetyczną, natomiast u mnie pod farbą jest faktura jak nubuk. Więc aby rozwiać ten dylemat, wybieram się na ocenę do jakiegoś tapicera 8-)
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Skórzana tapicerka - czyszczenie konserwacja

Post autor: stars »

misio40 pisze:Faktycznie, w coupecie wygląda to na skórę syntetyczną, natomiast u mnie pod farbą jest faktura jak nubuk.
Jak by była naturalna to by ją tylko barwili, a nie ukrywali pod warstwą lakieru.
ODPOWIEDZ