Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rozbiórka przednich lamp?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: slepak »

OOO to mnie cieszy:D Tył też jest ori? czyli normalnie czerwone lampy mógłbym wsadzić i zrobić po 3 pozycje na stronę?
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: rychu94 »

marcin tylko pamiętaj jak będziesz kupował czerwone lampiony to z wiązką(oprawami)wtedy tylko wkładasz i śniga :P
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: Cegua »

Ja będę malował lampy w najbliższy weekend, ale będę malował na czarny połysk :) + paski dolne na pomarańcz.

Nie wpadłbym nigdy, że zderzak trzeba zdejmować :/
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: figo »

od dołu lampę musisz odkręcić, inaczej się nie da.
HR
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: WOLA1983 »

[quote="Cegua"]Ja będę malował lampy w najbliższy weekend, ale będę malował na czarny połysk :) + paski dolne na pomarańcz.

I jak tam pomalowałeś w tym czarnym połysku?Bo też chce działać w weekend i też chce spróbować w połysku a wolał bym zobaczyć najpierw jak to wygląda :) Może ktoś ma jakieś zdjęcia z Neta...
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: Lebow »

jacobsen pisze:To jeszcze niech ktoś zrobi lub zarzuci taki tutorial na zrobienie blendy w wersji USDM. :)
Dobrze myślę że chcesz tył zrobić na amerykańca?
Też mam taki zamiar, oprawki na dwuwłóknowe żarówki już mam, teraz zakombinuję że pod cienkie wlókno pójdzie postój a pod grube stop i przeciwmgielne i aby sie nie gryzło to albo wstawię diody kierunkowe albo jakiś przekażnik choć diody powinny wystarczyć aby prąd płynął tylko w jednym kierunku i aby na przeglądzie nikt nie przyczepił sie do braku przeciwmgielnych.
Oczywiście pozostanie kwestia innego kształtu lampy bo w EU jest prostokątna a w US zewnętrzny obrys lampy jest skośny ale blendę Us jakoś trudno wymarać.
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: Cegua »

Możesz wyciąć pod skos - ja tak będę robił, po prostu w blendzie są zaślepki. Ale nie dam głowy czy z jakiegoś amelinium nie trzeba "odbłyśnika" dorobić i zaślepić tego skosu.

Daj lepiej przeciwmgłowe pod zderzak, tak jak w kanadyjkach lub przy okazji przeglądów przepinaj kable. I tak przeciwmgłowego nie używasz, a lepiej wygląda jak cały tył świeci na stopie.
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: GST »

Ja niedawno rozklejałem blendę. Po wyjęciu plastikowych zaślepek wystarczy zakleić czymś otwory, które są zrobione w obudowie. Ja do tego celu użyłem puszki po piwie i zwykłej czarnej izolacji ;) W środku ta srebrna powłoka była w średnim stanie to odmalowałem ją sprayem typu chrom (daje bardzo podobny efekt jak fabryczny). Na szczęście nic nie trzeba kombinować, żeby świeciło po skosie jak w USDM. Wystarczy wyjąć te zaślepki właśnie. Co do przeciwmgielnego, to ja sobie będę przepinał na czas przeglądu oprawkę. 5 min roboty i bez zbędnego kombinowania. Wklejam foto jak u mnie wyszło:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: Lebow »

Jakoś się nie widzę przy rozklejaniu blendy, jakieś triki są potrzebne i czym ją potem skleić?
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Rozbiórka przednich lamp?

Post autor: przemek »

kurdę podoba mi się :D
Obrazek
ODPOWIEDZ