Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Głębokość montażu głośników

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: stars »

@yogurt86 To całkiem normalne, że drzwi nie są szczelne - jest tak praktycznie w każdym aucie. Woda normalnie przechodzi przez przyszybie i wpada do drzwi. Po to są własnie kanały odpływowe. Ale nie ma to żadnego wpływu na głośniki, zarówno papierowe impregnowane jaki i Hertze sobie z tym poradzą. Jeśli jednak się obawiasz to zawsze można uformować mały daszek nad głośnikiem z folii.
yogurt86
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2011 15:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20b5

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: yogurt86 »

Hej. Fakt Hertz powinien sobie poradzić ale głośniki Vibe które miałem wcześniej nie przetrwały powodzi, do cewki dostała się wilgoć i sprzęt do wyrzucenia. Przy okazji wymiany głośników zająłem się cieknącą wodą i teraz już nie cieknie na głośnik. Co do foli to hmmm można ale pojawi się problem wibrującej foli w drzwiach. Hertz robi naprawdę niezłe zamieszanie i folia grała by jak na grzebieniu. Pzdr
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: audiotone »

właśnie dlatego oryginalnie jest taki ochronny kosz dołączony do tego pierścienia dystansowego i to on właśnie zabezpiecza resor i membrane w głóśniku żeby nic nie kapało na niego , bo faktycznie woda nie wróży dobrze głośnikom .
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: Bonio »

no a zwlaszcza w zime, troche wody na glosniku, w nocy mroz, rano wchodzisz odpalasz muzyczke i delektujesz sie peknieta membrana, ja tak mialem w civ 4gen po demontarzu tego kosza i przejsciu na dystans z mdf, glosnik mi oblodzial a po odpaleniu poprostu popekal :D
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: audiotone »

hm...
Ja na pewno będę wymieniał za jakiś czas głośniki w drzwiach i na pewno coś wymyśle na ten temat, oczywiście nie omieszkam się tym podzielić z wami ;)
na chwilę obecną rozglądam się za wzmacniaczami. o całości będę pisał w (mój accord - pasqda) ,ale to na pewno za jakiś czas.
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: xdeadly »

Panowie dzisiaj poradziłem sobie w końcu z przednimi głośniczkami i to w bardzo szybki sposób, wykręciłem swoje dystanse z MDF'u kupione na allegro do CRX ED9 i odziwo pasowały idealnie ! :) Wszystko ładnie się wpasowało łącznie z głośniczkiem który nie zaczepia za szybę a i membrana nie tłucze o tapicerkę. Tak więc jakby ktoś chciał się za to zabierać to zamawiać dystanse z mdf'u allegrowskie do ED9. :) przykładowo http://allegro.pl/dystanse-mdf-honda-ci ... 30804.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: Bonio »

masz je podpiete pod wzmacniacz czy na sucho z radia?
jaki to rozmiar glosnikow?
tez mnie czeka wymiana glosnikow bo przednie troche potrzaskuja i nie wiem co zakupic
nie wygluszales dodatkowo drzwi?
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: xdeadly »

Głośniczki podłączone są tylko do radia a drzwi nie wygłuszałem dodatkowo bo i tak drzwi w naszych accordach całkiem ładnie tłumią dzwięk w sobie :) Są to 16cm czyli takie jak fabryczne. Póki co jestem bardzo zadowolony i wzmacniacz planuję tylko do skrzyni Hertza którą też mam podłączoną z tyłu na sucho pod tylne kanały :) aha no i radyjko to Alpine ida-x300 4x50 rms bodajże.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 46
Rejestracja: 12 sie 2011 20:35
Auto: Accord 98-02
silnik: 1997

Re: Głębokość montażu głośników

Post autor: Jaro »

Witam,
Głośniki w drzwi spokojnie da się zamontować o głębokości 70mm tylko są potrzebne dystanse, ja mam dystanse z mdf z poprzedniej Hondy Accord CC7
ODPOWIEDZ