Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

problem z hamulcem ręcznym

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

problem z hamulcem ręcznym

Post autor: maxel »

Mam problem,otóż nie odbija mi do końca ręczny z prawej strony, muszę puknąć w dzwigienkę żeby odpuścił, klocek mi zjechało prawie do zera a w październiku wymieniałem, lewa strona jest ok. Miał ktoś podobny przypadek? Koło gorące jak piekło było jak jechałem na tak zapieczonym hamulcu.
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: problem z hamulcem ręcznym

Post autor: SzwedziuZGR »

rozebrać zacisk i wyczyścić prowadnice.
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: problem z hamulcem ręcznym

Post autor: Smolar »

Kontrola gumek i smarowanie prowadniczek,a druga sprawa zobacz czy tloczek nie jest zapieczony:) ewentualnie wez jeszcze zdejmij linke od recznego i zobacz czy rusza sie ona bez oporow w pancerzu:)
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: problem z hamulcem ręcznym

Post autor: farmi »

Polecam zrobić kompletną regenerację obydwu tylnych zacisków (piaskowanie, malowanie, smarowanie prowadnic, tłoczka, gumki itp). Oczywiście samemu. Będzie jak masło. Na pewno masz to pozapiekane, pordzewiałe. Mi w civicu prawa strona nie odbijała. Teraz chodzi jak z fabryki. Na nieodbijanie /nieelastyczne zaciąganie/ ręcznego miało również wpływ u mnie w civicu zardzewiałe połączenie bolca linki z wajchą zacisku. Generalnie całość trzeba zrobić. Proste, ale pracochłonne.
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: problem z hamulcem ręcznym

Post autor: jacobsen »

Rany julek, nie przesadzajcie z tą regeneracją zacisków.
Miałem ten sam kłopot, problemem jest dźwigienka ręcznego, łatwo ją rozpoznać bo jest na niej zamocowana sprężyna.
Wystarczy zdjąć sprężynę, odkręcić nakrętkę, zdjąć dźwigienkę, przeczyszczyć, nasmarować i problem z głowy. :mrgreen:

Jeszcze tak jak Smolar pisze sprawdź linkę ręcznego i sprawa załatwiona. ;)
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z hamulcem ręcznym

Post autor: KOko »

Myślę, że farmiemu nie chodziło o powiedzenie, że wielki z tym kłopot, ale bardziej o to, że może warto zrobić kiedyś, w wolnym czasie, całość i mieć spokój na długi długi czas ;)
ODPOWIEDZ