Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Dziwny stuk...

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Dziwny stuk...

Post autor: Robertos »

A wiec, stuk występuje z przodu podczas cofania ,myślę że od strony pasażera ,wygląda to tak że wsiadam do autka , cofam , naciskam pedał hamulca i PUK! jednorazowy puk, czasami jak cofnę i leciutko naciskając pedał hamulca zatrzymam się nie ma puknięcia ale gdy zaczynam wykręcać z miejsca tez czasami puknie ,da się to odczuć na pedale hamulca , tak lekko ,ale się da, dziewczyna mówi że to odczuwa u siebie pod nogami na miejscu pasażera dodam że jakieś 2 miesiące temu mechanik przeszlifował mi tarcze te przednie bo niby coś tam wykrył jakieś nierówności i trochę je zeszlifował , miałem przez jakiś czas bicie na kierze przy hamowaniu ale to ustało po przetarciu się przeszlifowanych miejsc ,jednak po jakimś tygodniu wystąpiło takie dziwne jednorazowe puknięcie tak jak napisałem powyżej ,tylko przy cofaniu... auta nie ściąga przy hamowaniu , dobrze hamuje , na wybojach nic mi nie stuka w zawieszce co to może być? Może coś z zaciskiem... nie odbija może klocki ? te przednie mam do dupy ,twarde i ten z prawej strony pasażera strasznie piszczy... hmmm
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Dziwny stuk...

Post autor: stars »

Trudno zdiagnozować - ja bym stawiał na blokujące się tłoczki - puknięcie to jak w końcu tarcza pod naporem zaczyna się przemieszczać (tłoczek odpuszcza). To jest tak że współczynnik tarcia statycznego jest wyższy niż dynamicznego - jak już puści to jedzie.

Mi kiedyś tłoczki się zblokowały w Civicu - jeździł ok, nie dało się wyczuć, tylko z górki niechętnie się staczał :D - mechanik rozebrał, oczyścił, nasmarował i było git. Ale sytuacja jest niefajna bo można zagrzać, pokrzywić tarcze od ciepła lub zagrzać płyn hamulcowy a wtedy może być niefajnie.

Na podnośniku trzeba zdiagnozować czy jakieś kółko nie ma też większych oporów.
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny stuk...

Post autor: Robertos »

No i wymieniłem klocki i tarcze ,na te przednie już przyszedł czas wymiany:) gumy stabilizatora przedniego też wymieniłem, teraz jak cofam już mi nie puka , puka jednak zawsze gdy z rana odpalam silnika i zacznę wykręcać do tyłu,bądź do przodu, bez różnicy, puk jest po skręcie kierownicy, wyjeżdżam z garażu zakręcam i jest puk ,puk,puk tak z trzy razy,czasami dwa bądź raz, czyżby układ kierowniczy? a możne .przegub wewnętrzny hmmm, sam już nie wiem:) auto ładnie reaguje na ruchy kierownicy , nie mam luzów, no ale chyba coś zaczyna się powoli psuć , być może w układzie kierowniczym...
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Dziwny stuk...

Post autor: stars »

Powróżymy dalej - a może to wspomaganie - czy jakie próbujesz kiera pokręcić na wyłączonym silniku (jak wspomaganie nie działa) też puka?
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny stuk...

Post autor: Robertos »

Właśnie Panie Stars polazłem Pana tropem ;) no i nie odpalając silnika chwyciłem kiere i kierując ją siłą w lewo był pojedynczy stuk gdzieś pod autem , pod maską, jak myślisz gdzie mam skupić swoją uwagę? Czym te pukniecie może być spowodowane...
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Dziwny stuk...

Post autor: stars »

Wleźć pod furę (lub opcja lux: kanał/podnośnik) i organoleptycznie namierzyć przybliżone źródło stuknięcia. Może być coś w zawieszeniu (np. zwrotnica), lub w układzie kierowniczym. Jak masz gdzie stację diagnostyczna to możesz ją odwiedzić - na szarpakach może coś wyjdzie.
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Dziwny stuk...

Post autor: logicsys »

ja mialem stuk przy skrecaniu i to sie odzywalal maglownica nie byla dokrecona i sroby byly wyjechane zmienilem na new i cisza jest :) ale jak kolega wyzej napisal na kanal ty ogladaj co tam stuka a ktos niech tobie kreci kiera ;)
Awatar użytkownika
nitro
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2010 11:18
Auto: Accord Coupe 2000
silnik: F20B5
Lokalizacja: WWL

Re: Dziwny stuk...

Post autor: nitro »

w moim przypadku pomogła wymiana przegubu wewnętrznego :)
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny stuk...

Post autor: Robertos »

Panowie! ;) Tak jak napisaliście .. przegub wewnętrzny, pojeżdżę jeszcze , podobijam go do końca i wymienię , nie jest tak tragicznie w niczym to nie przeszkadza , no tylko jeden mankament czasami puknie;)
Awatar użytkownika
nitro
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2010 11:18
Auto: Accord Coupe 2000
silnik: F20B5
Lokalizacja: WWL

Re: Dziwny stuk...

Post autor: nitro »

u mnie tak się działo przez około rok, aż w końcu jak poszło na dobre to powyzej 60km/h rzucało całym samochodem :)
ODPOWIEDZ