Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

emerald bullet by miechoo 2019r H23VTEC FrankenStein

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: KOko »

Już zamówiłeś? Poka link ;)
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

o tam sraty taty zmienię na inne felgi to i tak znajdzie się ktoś kto będzie jojczał ...ale jak na razie dzisiaj zrobiłem to do czego czaiłem się już dawno :)

@Koko - na dniach powinny być aluminiaki :)

oto foto relacja z tego jak zrobiłem moda CAI. Miałem short ram'a od K&N bo się tam wszytko gotowało więc zrobiłem to tak (każdy kto ogląda mój projekt widział jak to wyglądało - ewentualnie dla ciekawości można zajrzeć parę stron wstecz) :

Oczywiście pocięte rury zostały ogradowane ,następnie zmatowione papierem ściernym i na koniec polakierowane czarnym matem.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: MuzykGrzes »

Widzę że "spasowane na szczelnie" także uważaj na kałuże małe i duże ,bo jak zassiesz wodę do silnika to "kaplica"
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

MuzykGrzes pisze:Widzę że "spasowane na szczelnie" także uważaj na kałuże małe i duże ,bo jak zassiesz wodę do silnika to "kaplica"
Grzechu luzik :) już miałem tka od zeszłego sezonu z CAI Simoty i było bez problemowo :) tak to wczescniej wyglądało( tylko ,że na rurze z FI pod F20B5)

Obrazek
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: hemicuda »

:D podoba mi sie Twój temato :)

dolot ładnie ogarnąłeś -> like it!

i do uja pana..pokaż jaką felge zapodasz :D

widze, że też lubisz `tracić` czas na dłubaniny ;)

..uszczelka trmo ssaka i przepustnicy jest? będzie? ;p wtedy dolot zakończony prawie;p

aa..tak patrze teraz, stożek masz widze ten `ogólnie` dostepny? on nie jest taki `duży` spróbuj dostać po kosztach ten wielki simoty, ja cały czas poluje bo raz, że jest wielki 4,5`` Ty masz pewnie 3,75`` tak? to te zwykłe stożki mają z frontu mały wlot stożkowy, ten stożek od parówy simoty ma `czoło` zamknięte, całe powietrze ssie bokami jak gdyby i jest większe `larmo`..chyba, że nie lubisz;p
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

hemicuda pisze::D podoba mi sie Twój temato :)

dolot ładnie ogarnąłeś -> like it!

i do uja pana..pokaż jaką felge zapodasz :D

widze, że też lubisz `tracić` czas na dłubaniny ;)

..uszczelka trmo ssaka i przepustnicy jest? będzie? ;p wtedy dolot zakończony prawie;p

aa..tak patrze teraz, stożek masz widze ten `ogólnie` dostepny? on nie jest taki `duży` spróbuj dostać po kosztach ten wielki simoty, ja cały czas poluje bo raz, że jest wielki 4,5`` Ty masz pewnie 3,75`` tak? to te zwykłe stożki mają z frontu mały wlot stożkowy, ten stożek od parówy simoty ma `czoło` zamknięte, całe powietrze ssie bokami jak gdyby i jest większe `larmo`..chyba, że nie lubisz;p
Dzięki hemicuda :D

-no wszytko się zgadza - lubię tak "marnować godziny" tu jest oryginalny w 100% do Type-R więc to była moja baza( musiałem tylko delikatnie dół zmodyfikować ) : http://www.ebay.com/itm/K-N-Typhoon-Air ... a0&vxp=mtr

- co do laczka to mogę powiedzieć , że dostałem numer paczek i już do mnie jadą ...niestety dziady skończone za późno wysłali , a mi kończy się właśnie urlop wiec będę musiał jakoś przed robotą poogarniać temat zmiany gum ;) jeszcze do tego dojdzie szukanie jakiś kutych nakrętek ;) - spokojnie niebawem zaprezentuje :D

-uszczelki powymieniane i ogólnie sprawę dolotu mam już odhaczoną jako zrobioną ;)

-co do stożka to byś się zdziwił, bo on jest potężny - trzeba pamiętać , że u mnie rury są fi 77mm :) więc grubooo :twisted: ogólnie ten stożek K&N jest dużo większy od Simoty ( bo właśnie wcześniej była Simota) i ten też jest właśnie zaślepiony od czoła ( tu masz jego parametry : http://www.knfilters.com/search/product ... od=rf-1027 ) - bardzo ładnie ryczy jak się haniuszka wkręca na obroty ;) Moim zdaniem warto inwestować w dobry filtr bo to w większości on robi robotę. Więc ja to polecam tylko K&N, Fujite ewentualnie injen.

No i jeszcze jedno foto poglądowe od innej strony :
Załączniki
6.jpg
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: hemicuda »

Teraz coś tam widać;p i troche upsuty;p ,ale to ma działać :lol:.

Zastanawiam się w czym bardziej słychać ryk w alu czy w plastiku?

Gdzieś pamiętam był jakiś temat testów róznych filtrów..i co do stożków..to chyba jakoś marka specjalnie nie robiła różnicy, najgorzej chyba wypadała gąbka HKS jeśli chodzi o utrzymanie czystości powietrza, najlepsze oem i wkładki KN, ale..jesli ma się czas mozna częściej wymieniać/myć filterek,ja mysle zrobić sobie w nadkolu ciecie i zrobić jakies zaczepy, nie wiem albo ciut większy kawałek na `zakład i klipsy co by woda od koła sie nie dostawała?

Imo bezpieczniej chyba mieć airduct z rurkją i dopiero potem filterek odgrodzony porządnie jesli chodzi o wode, miałem w civie i nawet po deszczu namacalnie wody nie miałem w spiro u góry, no ale cai to cai wiadomo ;)
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

no jak już wyżej pisałem Grześkowi , miałem CAI Simoty w tym acco przelatałem cały sezon i nic się nie zalało, do tego filtr ma dość bezpieczną odległość od otworu + ma stalowy front + jest zabezpieczony preparatami K&N. Jeśli chodzi o sound to testowałem filtr Simoty, Aoma i K&N - różnic większych brak. Co do wydajności filtrowania no ot najlepiej na hamowni sprawdzić wtedy by wyszło :D

Jak na razie jestem ultra zadowolony :D czekam na alusy i jadą ją wystroić :D
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: tomiek »

To Twoją widziałem u Sarena na swapie?
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

tomiek pisze:To Twoją widziałem u Sarena na swapie?
tak tomiek robiłem swap w BackYard Garage :) od tamtego swapu duuuużo się jeszcze zmieniło :D
NPK Team
De opresso liber
ODPOWIEDZ