Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: krisss111 »

aa, to ja jeszcze dorzucę od siebie, że sobie zakupiłem takiego sparkiego w castoramie
Obrazek

ogarnąłem nim cały remont, zabawa z karton gipsem, wiercenie itp.... jak za taką kasę, nie pamiętam ale chyba 200 pare za nią dałem

o tutaaj link do casto, ale niedostępny produkt. przynajmniej u mnie w mieście
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: fotografiks »

U mnie rządzi Milwaukee M12 od ponad dwóch lat. Moment z tego co pamiętam ok 45 Nm.

Przede wszystkim leciutka i poręczna do skręcania mebli i wszelkim takich prac - w ręce jej nie czuć wiec człowiek się nie meczy i wszędzie się podejdzie, bateria przy takim obciążeniu działa w nieskończoność ;)
A i udarem jak się przydupcy to wchodzi w cegły i pustaki jak w masło - w garażu pod całą elektrykę nią wierciłem i szło bez probłemów.

Brat ma jakiegos DeWalta z większym momentem obrotowym ok 80Nm - targa jak szatan i spokojnie zastępuje też sprzęt na 220V. Sprawdzona nieraz w boju. Także tę firmę też mogę polecić :)

Jeśli potrzebujesz sprzętu na działkę lub miejsca gdzie nie masz prądu pomyśl o czymś na 12-14V - w razie W - kabel 10 metrów i wpinasz się pod aku z auta :) u mnie to też było wyznacznikiem.

Wracając do tanich ich minusem są ogniwa - padają szybko jak muchy i ogólnie mają bardzo słaby moment obrotowy - wkręcisz coś pod większym obciążeniem np kilka 10cm wkrętów do drewna i pozamiatane.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: majorekk5 »

Jesli chodzi o wkretarke to albo granatowy bosch, deWalt, milwakee albo makita. Powiem szczerze, ze ja wychodze z zalozenia ze lepiej kupic cos raz porzadnego, niz jakies gowno raz na rok. Ja mam 18v deWalta http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-d ... 92884.html, fajny sprzet, w miate lekki ale cholernie drogi. Jesli bedziesz jej uzywal sporadycznie, od wielkiego dzwonu, to nie wiem czy sie oplaca, bo szkoda akumulatorow, ktore sie niszcza nie bedac uzywane.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: krisss111 »

tylko, że takie
majorekk5 pisze:jakies gowno raz na rok
, można oddać do marketu, dostać kasę i wziąć nową :-) jeśli ktoś nie ma zamiaru używać tego profesjonalnie, a tylko do majsterkowania dwa razy do roku, a do tego nie ma hajsu na makitę czy innego dewalta, czy co tam na wyższych półkach stoi, to i takie wkrętarki dają radę.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: jacobsen »

Ostatnia moja wiertaka która wlasnie zakończyła żywot to byla chinszczyzna z rynku. Wspolnie przeżyliśmy ponad 6 lat a lekko nie miała bo podobno mam trudny charakter. :D
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: addamah »

hilti FSH22v na allegro używana raz na całe życie.(osobiście używam tylko hilti nawet klucz do kół to wkrętarka z momentem do 450nm-naprawdę warto. :idea:
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Poszukuję wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Post autor: MuzykGrzes »

He he do domu to tak ,ale u mnie w pracy Metabo dłużej wytrzymuje i Bosch niż Hilti. Choć to całkiem dobry sprzęt był jeszcze 15 lat temu.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ