Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

wibracje na wolnych obrotach

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

wibracje na wolnych obrotach

Post autor: kiler7 »

Witam!
Od niedawna zauważyłem drgania na kierownicy,desce rozdzielczej jak by wszysko drgało ale tylko na biegu jałowym jak dodam gazu wibracje ustępują albo stają się nie wyczuwalne dodam jeszcze że silnik też ma drgania tak jak by wibrował chyba, że któryś cylinder nie równo pracuje?
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: Bonio »

a jakie masz jalowe obroty?
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: kiler7 »

Standardowe czyli ok 800 a 900 mechanik mówi że to poduszka, sprawdziłem je są ok.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: Bonio »

moze wina temperatur? wszystko teraz sztywne przez mroz, a jak pojezdzisz pare ladnych km to dalej jest to samo?
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: kiler7 »

też tak myślałem ale jednak nie, przejechałem ok 200km i nadal to samo.
Co dziennie pokonuje ok 100km i myślę, że to nie to, chyba, że poduszka tak się wypracowała, że ja tego nie zauważyłem.Sprawdzę jeszcze ciśnienie na cylindrach czy jest równe i dam znać.
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: soul »

moja ma juz tak od 15tys km odkad ja kupilem, i cisnienie ma wzorowe , na wolnych obrotach sobie poprostu lubi drgac, czyscilem egr, krokowca, przepustnice,, regulowalem zawory, i nic. jak drga tak drga, nie wiem o co chodzi, zauwazylem jedynie ze jak sie przejedzie dluugi kawal i sie solidnie rozgrzeje to minimalnie mniej drga.
Awatar użytkownika
MacB
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2011 23:09
Auto: Accord coupe 2000
silnik: F20B7
Lokalizacja: Orzesze, śląskie

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: MacB »

Mam ten sam problem, przednia poduszka ma luz, na początku był niewyczuwalny a drgania były, teraz widać gołym okiem, wystarczy dodać gazu, wymieniam w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: wibracje na wolnych obrotach

Post autor: soul »

to nie to, ona im luzniejsza tym drgania powinny byc mniej wyczuwalne, np jak ją zdemontujesz to drgan na budzie auta w ogole nie bedzie (sprawdzone :) )

polecam odkrecic na próbe mocowanie wydechu (gumowe) zaraz za plecionką i sprawdzic czy drgania zmalały.
ODPOWIEDZ