Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szybkie pytanie dla elektryka :P

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Szybkie pytanie dla elektryka :P

Post autor: slepak »

Także zakupiwszy miernik i ustawiając go na takie wartości:

7920325300_1466153935_thumb.jpg

Wartości wyszły mi następujące:
1 cylinder- 12,9
2 cylinder- 01,6
3 cylinder 09,2
4 cylinder 13,8

*cylindry liczyłem od strony rozrządu


Także które świece do wymiany? Dodam że i tak kupiłem kpl. ale na razie odmawiam modły żeby udało się je bez komplikacji wykręcić.
Przy wcześniejszych testach, gdy podawałem + z aku to wydawało mi się że czwarta świece najmniej iskrzyła.

Rozchodzi się o świece żarowe u mnie w śmierdzielu, bo gdy mam poniżej 13 stopni i silnik zimny to wywala check właśnie od układu świec żarowych.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Szybkie pytanie dla elektryka :P

Post autor: Bartoch »

1,3 i 4 do wymiany. Jak masz komplet to wymień wszystkie ;)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Szybkie pytanie dla elektryka :P

Post autor: slepak »

Sorry że pytam:P ale rozumiem że jesteś pewny? Kazali mi miernik ustawić na opór tak jak na foto, jedna końcówka do masy (aku -) a druga do czubka świecy. No i takie wartości mi wyszły. Heh a ja myślałem że im bliżej tym lepiej skoro napięcie mamy 12v w samochodzie.
Tylko że moje pojęcie o miernikach i jego wartościach jest zerowe :P

Co ciekawe śmierdziel odpala od strzała bez zająknięcia. Nawet zimą teraz przy -15 palił po jednym zagrzaniu świec.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Szybkie pytanie dla elektryka :P

Post autor: Bartoch »

Postaram się to wyjaśnić dlaczego podałem świece 1,3 i 4.
Prawa fizyki mówią P=U*I, z prawa Ohma mamy I=U/R, co daje nam P=U^2/R.
P to jest moc (w tym przypadku przekształcana w ciepło) na świecy. U to jest napięcie, które w aucie jest stałe około 12V.
W związku z powyższym ze wzoru wynika, że im niższe R czyli rezystancja świecy (którą mierzyłeś miernikiem) tym większa moc na świecy.

Przy założeniach jak wyżej i uwzgledniając twoje pomiary wyniki mocy na poszczególnych świecach:
1- 11,2W
2- 90,0W
3- 15,7W
4- 10,4W

Widać która działa najlepiej ;)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Szybkie pytanie dla elektryka :P

Post autor: slepak »

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie :D Z resztą z ciekawości pomierzyłem sobie nowe świece i każda pokazuje 01,6- 01,7.
Także już wszystko jasne i jeszcze raz DZIĘKUJE!:)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ