Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Radio

Post autor: misio40 »

raz honda - zawsze honda
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Radio

Post autor: kylek »

Misio a czy irientujesz sie czy jak posiadam oryginalne panelowe radio Honda-Pionieer to czy rowniez musze demontowac cala konsole czy da rade wyjac samo radio?Widzialem ostatnio w media radio jvc kd-r511 moze ktos moze cos o tym powiedziec?Nie jestem strasznym melomanem,poza tym nie grzebalem nigdy w audio systemie wiec najprawdopodbniej siedzi tam seria i chcialem jakies przyzwoite radio w dobrej cenie,polecacie jvc?
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio

Post autor: misio40 »

Wydaje mi się, że trzeba zdemontować cały ten panel. Oryginalne radio na pewno jest przymocowane na stałe do elementu karoserii, więc inaczej nie da rady go wyjąć. Ale dzięki temu uzyskasz też lepszy dostęp do połączenia nowego radia z instalacją w aucie, być może trzeba będzie pokombinować w połączeniu kostek.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Radio

Post autor: stars »

Tak, radio jest przykręcone na 4 śruby do aluminiowego stelaża - bez demontażu się nie obejdzie - to honda - więc wszystko jest porządnie pomontowane ;)
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Radio

Post autor: robby »

wymienialem ostatnio oswietlenie zegarka i z ciekawosi rozkrecilem wszystko ,wyjecie radia zajelo mi jakies 2 min. zaczynajac od demontazu zegarka,niezapomnij o przejciowce honda - iso
Don"t drive faster than your angel can fly !
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Radio

Post autor: kylek »

dzieki za odpowiedzi,ale najbardziej sie boje zeby nie polamac jakichs plastikow(zebys cos pozniej nie odstawalo) i jak zdejmuje srodkowy panel to wyjmuje go razem ze wszystkimi gratami tzn wyswietlaczem i innymi rzeczami od climatronica?
Awatar użytkownika
nitro
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2010 11:18
Auto: Accord Coupe 2000
silnik: F20B5
Lokalizacja: WWL

Re: Radio

Post autor: nitro »

tak, wychodzi całość :)
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Radio

Post autor: kylek »

Wiecie moze czy do mojego radia podepne cos takiego? http://allegro.pl/xcarlink-zmieniarka-s ... 94424.html moze ktos juz ma taki bajer i wie jak to sie sprawuje?
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Radio

Post autor: robby »

400 zl za maly upgrade firmowego radia....,ja dolozyl bym jeszcze 40 i kupil bym to http://allegro.pl/nakamichi-cd300-mp3-j ... 64185.html 8-)


http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/ ... omentarze/
Załączniki
nakamichi cd 300
nakamichi cd 300
Don"t drive faster than your angel can fly !
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Radio

Post autor: kylek »

Na pewno brzmienie tego radia jest super tylko,ze ja nie mam specjanego sprzetu audio w swoim aucie(mam serie), wiec nie ma sensu kupowac radia z wyzszej polki i nie ingerowac w zestaw audio umieszczony w aucie, a po drugie nie jestem jakims strasznym melomanem ktory wychwytuje brzmienie pojedynczej nutki :P zalezy mi glownie zeby radio mialo usb.Dzieki za odp tylko dalej nie wiem czy taka "zmieniarka usb" podejdzie pod mojego fabrycznego cd-pionieera?


p.s poza tym nie ukrywajmy-jest brzydkie a wzgledy estetyczne tez maja glos :P pozdro
ODPOWIEDZ