Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zbieżność

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Zbieżność

Post autor: WOLA1983 »

Witam może ktoś spojrzeć czy wszystko jest ok?Od zawsze ściąga w lewo na dwóch kompletach felg,drążki bez luzów Górne i dolne sworznie zachodzą nowe...
Obrazek
Tekalan
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2015 22:07
Auto: ACCORD COUPE 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zbieżność

Post autor: Tekalan »

zbieżność poza zakresem tolerancji pan nie mół wyregulować?
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbieżność

Post autor: WOLA1983 »

Tzn?bo się nie znam.jest ok czy reklamować?
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zbieżność

Post autor: escone »

Wszystko jest ok ustawione.
Wynik końcowy zbieżności jest w zakresie tolerancji ale do ideału jest daleko.
Ja sam sobie ustawiłem tak:
Obrazek

Lewa strona i prawa mają idealnie w 100% te same wartości :)
W chyba 1000 samochodów ustawiałem geometrie i tylko w moim CG2 takie coś się udało
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbieżność

Post autor: WOLA1983 »

A może masz sugestie w czym może być problem?na seryjnych sprężynach też sciagalo
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zbieżność

Post autor: escone »

Hamulec jakiś może blokuje ?
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Zbieżność

Post autor: Lebow »

Co do ściągania to zainteresowałbym się odległością przednich kół od tylnych, czyli po troszku przekątną auta.
Tego chyba nie mierzą na geometrii, nie wiem bo dawno na niej nie byłem, robię to sam. ...
Co do hamulca to warto sprawdzić, choć u mnie blokował tył że klocki zżarło moment a auto szło prosto, raz miałem
przypadek że w tylnym kole miałem mniej niż pół bara, prawie flak a auto szło prosto.
Z moich obserwacji stwierdziłem że zawiecha w Accordzie wiele potrafi wybaczyć...
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zbieżność

Post autor: MuzykGrzes »

Czytam temat już kilka razy ,ale jeśli wszystkie inne są ustawione w granicach a zbieżność całkowita jest 4 mm czyli - 2,1 mm i 1,9 mm na minusie to nie wiem czy kwestia poprzestawiania innych ustawień bliżej wartości granicznych (tolerancji) żeby połówkowe a potem całkowite wartości wyszły też prawidłowo czytaj w tolerancji czy raczej zacząć się martwić o stan podłużnic/zwrotnic czy to nie po dzwonie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zbieżność

Post autor: escone »

MuzykGrzes pisze:Czytam temat już kilka razy ,ale jeśli wszystkie inne są ustawione w granicach a zbieżność całkowita jest 4 mm czyli - 2,1 mm i 1,9 mm na minusie to nie wiem czy kwestia poprzestawiania innych ustawień bliżej wartości granicznych (tolerancji) żeby połówkowe a potem całkowite wartości wyszły też prawidłowo czytaj w tolerancji czy raczej zacząć się martwić o stan podłużnic/zwrotnic czy to nie po dzwonie.
Takie wartości były przed regulacją
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbieżność

Post autor: WOLA1983 »

Nie no bez przesady podłużnice i wogole Buda jest ok.ale pamietam że jak go brałem to na zimowkach jak był to były na dwóch bomble,więc mógł gdzieś przywalić kołem:-\ tylko że wtedy nie było to tak odczuwalne.poprawa jest po zbieżności ale gość mówił żeby podjechać i pojawia się w przekładnie opon bo w sumie to mam używki wszędzie:-\
ODPOWIEDZ