Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Sportowy filtr powietrza

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Sportowy filtr powietrza

Post autor: wysio »

Witam. Ktoś z Was używa/używał sportowego filtra powietrza w J30A1? Mam na myśli sam wkład w miejsce oryginalnego. Zastanawiam się, czy auto będzie zauważalnie żywsze, bo nie każde reaguje zauważalnie pozytywnie na taki filtr. A koszt jest jednak większy.

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: Zaybatsu »

Mam w swoim dedykowaną wkładkę K&N. Zmieniła się lekko charakterystyka pracy silnika. Od dołu lepiej się wkręca na obroty. Dodatkowo dochodzą doznania akustyczne :D Fajnie słychać dźwięk zasysanego powietrza przy otwieraniu się przepustnicy i bulgot v6 mimo że jeżdżę na seryjnym dolocie i wydechu.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: wysio »

Jaki jest koszt takiej wkładki? Nie zasysa to przy okazji drobniejszego syfu do silnika?

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: Mlody98 »

Ja mialem w swojej cg2 shorta i dzwiek byl powalajacy o_O napewno lepszy niz na CAI. To byl jakis chinol wiec kosztowal nie wiele + stozek (troche drozsze niz rura) ale jesli sie poruszasz po miescie to bedzie łapał duzo cieplego powietrza. Tyle ze koszt wyjdzie nie wiele wiekszy niz sama wkladka K&N :p Ja mieszkam na prowincji wiec w miescie raczej poruszalem sie okazjonalnie i u mnie sie spisywalo w 100%
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: cisek33 »

Ja założyłem CAI simoty dźwięk mnie powala (na seryjnych wydechach) i każdego kto go usłyszy :mrgreen: co do poprawy osiągów nie poczułem absolutnie żadnej różnicy :lol:

Mlody98 z CAI też można shorta zrobić np na jesień i zimę ;)
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: Zaybatsu »

Podstawa to czyścić i oliwić specjalnymi olejkami taki filt. Zalecenia producenta to raz do roku. Ja będę to robił dwa razy w roku. Gwarancja jest na milion mil. Prosto licząc taki zestaw zwraca się po około 5 latach użytkowania :P Ściągałem zestaw (olejki i filtr) z USA. Koszt przy ówczesnym kursie dolara wyniusł mnie ok 150zł z przesyłką. Według danych ze strony producenta taki filtr wyłapuje więcej zanieczyszczeń niż standardowy przy odpowiednim naoliwieniu.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: rexio »

Sama wkladka filtra moze zmienic dzwiek? W takim stopniu ze bedzie to slyszalne? Chcialbym u siebie cos w tym temacie zrobic ale na mur nie chce by auto ryczalo wiec moze ten K&N zapodac? Macie jakis numer? Namiar na sklep? Allegro?
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: Zaybatsu »

Przypomnij się jutro przez PW to sprawdzę w robocie w katalogach oznaczenie K&N ;)
Awatar użytkownika
Blazej007
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017 23:41
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: Blazej007 »

Przeglądając tematy trafiłem tutaj i potwierdzam zarazem polecając wkładki K&N. Słychać subtelną różnicę dokładnie jak powiedział Zaybatsu. Do kupienia są w intercarsie
http://e-katalog.intercars.com.pl/?utm_ ... ladka.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Sportowy filtr powietrza

Post autor: escone »

a ja proponuje zostawić seryjny filtr powietrza a wywalić rezonator...Dźwięk jest bardzo fajny, nie męczący, a mamy gwarancje że powietrze dostające się to silnika jest odpowiednio filtrowane bez konieczności prania i oliwienia
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany