Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Biała

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
specnaz14
Posty: 40
Rejestracja: 03 gru 2012 20:38
Auto: CD7- 95
silnik: F22B
Lokalizacja: chełm/gdynia

Re: Biała

Post autor: specnaz14 »

Tak tak chodziło o motyle tylko trochę "nazewnictwo" zmienilem:) o stopniu sprężania niestety nic nie powiem bo accorda już rok czasu niemam a nie przypominam sobie żebym to mierzył.
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

specnaz14 pisze:Tak tak chodziło o motyle tylko trochę "nazewnictwo" zmienilem:) o stopniu sprężania niestety nic nie powiem bo accorda już rok czasu niemam a nie przypominam sobie żebym to mierzył.
A to szkoda bo było by nas 2- w różnych budach.-a czym teraz się bujasz , albo co będzie :?:
Awatar użytkownika
specnaz14
Posty: 40
Rejestracja: 03 gru 2012 20:38
Auto: CD7- 95
silnik: F22B
Lokalizacja: chełm/gdynia

Re: Biała

Post autor: specnaz14 »

Po prawie 5latach w accordzie wypadało się już przesiąść na coś innego:p. A teraz bujam się Alfa 159 2.4 JTDm. Także odpoczynek od Hondy sobie zrobiłem.
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Biała

Post autor: SzwedziuZGR »

Moje pierwsze auto po zdanym prawku była alfa 156 2004 1.9 JTD świetne autko. Ale Honda ma coś w sobie że się chce nią jeździć.
Awatar użytkownika
macioo
Posty: 140
Rejestracja: 01 kwie 2015 13:41
Auto: CG4
silnik: 2.2 DOHC VTEC
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Biała

Post autor: macioo »

True
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

Zrobiłem tylne hamulce ,piasek,farba ,wymiana tłoczków ,gumek,prowadnic.-warto było bo tak jak i w przedzie jeden tłoczek z mocnym wżerem.
No i zakupiłem tłumik używany z Mustanga 4.6 GT -pasuje mi średnica rury- no i ma homologację.( no i chyba będzie dobry dzwięk)
Nie wiem czemu obraca zdjęcie ,ale jak kliknę na nie to jest o.K
Załączniki
WP_20170309_14_08_18_Pro.jpg
WP_20170309_14_09_16_Pro.jpg
IMG-20170308-WA0002.jpg
IMG-20170308-WA0001.jpg
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Biała

Post autor: szary8 »

Ładnie ładnie :) Też się wziąłem dzisiaj za to, to spytam jak na świeżo jesteś- rozbierałeś ten mechanizm od ręcznego? dużo z tym roboty? I czy te gumki od prowadnic to się wymienia same czy ten metalowy kołnierz je trzyma od spodu? U mnie w cg2 trzy te gumki wyszły (może ze starości), ale jedna to się trzyma ostro jakby ten kołnierz ją dociskał. Na Twoich zdjęciach tego nie widać.
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

Wszystko rozbierasz,gumki siedzą w kołnierzach, podobnie jak w tłoczku,mechanizmu ręcznego nie rozbierałem wyglądało to dobrze .
Powodzenia . ;)
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Biała

Post autor: Lebow »

Dokładnie, gumki są wymienne, choć nic nie będzie lepsze od oryginału....
Co do ręcznego to odbezpieczasz segerek, przekładasz bebechy do nowego tłoczka i zakładasz segerek i....
....trzeba uważać bo jak mi strzelił przy zakładaniu to tej podkładki co jest pod nim chyba z godzinę szukałem po garażu :mrgreen:
Pod nim jest mocna sprężyna, trzeba uważać aby później nie dorabiać tej podkładki....
To w przypadku jak tłoczek przychodzi nowy
Też dźwigienki nie rozbierałem.....
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Biała

Post autor: szary8 »

Dzięki za wskazówki :!: Tłoczki są w porządku i zostawiam stare, chodziło mi właśnie o tą dźwigienkę. W jednym zacisku chodzi płynnie, w drugim się przycina i czasem blokuje zacisk. Można to wywąchać jak się z auta wyjdzie :) , klocki też są w gorszym stanie po tej stronie. Coś jest nie tak, powalczę z tym w weekend.
ODPOWIEDZ