Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: neon228 »

Witam, od kupna auta mam objaw szarpania przy delikatnym ruszaniu,jeżeli ruszam dynamicznie jest ok, podczas jazdy tez, zmiana biegów odbywa się prawidłowo. Zobaczyłem zerwaną dolną przednią poduszkę po jej wymianie było chwile ok i znowu sie zaczęło, nowa poduszka jest znów pęknięta. Co może być przyczyną? Dodam ze dość miękko pracuje poduszka od strony pasażera (klucz 10 i przy użyciu nie duzej siły pracuje przod i tyl) nie wiem jak poduszka z dołu pod silnikiem musiałbym z kanalu ją sprawdzić. Tylko teraz pytanie, czy to wina wyrobionej jakiejś poduszki? Która najbardziej jest narażona na duże siły, czy czasem właśnie nie ta z dołu i ta z przodu? (ta która mi się właśnie zerwala) czy jest to poważniejszy problem i coś np z dociskiem sprzęgła? Miał ktoś podobny problem?
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: Krzysiek15255 »

Sprzęgło sprawne, wymieniane, kontrolowane kiedyś przy wymianie czegoś?
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: neon228 »

Auto mam drugi miesiąc w posiadaniu, ze sprzęgłem nie mam problemu. biegi wchodzą ładnie, nie wydaje dziwnych dzwieków, nie ślizga sie. zauważyłem że na zimnym jakby tego nie robił.. No i ta poduszka od strony pasażera tak lekko ma pracować? Może ktos u siebie to sprawdzić? Dosłownie wkładam kluczyk zabieram i pracuje razem z całym silnikiem bez użycia większej siły.
edit
I co masz na myśli kontrolowane? Czy je się jakoś odpowietrza?

Proszę używać edycji i nie pisać posta pod postem.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: Lebow »

Znaki na rozrządzie bym sprawdził.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: Bartoch »

Sprzęgło oryginalne? Jaki przebieg auta. Ja bym obstawiał jego zużycie, ale mimo to wszystko będzie poprawnie działać w sensie wrzucanie biegów i brak ślizgania się.
Objaw szarpania przy ruszaniu powstaje, gdy docisk już słabo trzyma lub tarcza starta do nitów ;) Na rozgrzanym silniku jest to bardziej odczuwalne.
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: neon228 »

Nie mam pojęcia czy oryginalne, auto kupione 2 miesiace temu. Przebieg 166 tys sprowadzony, czyli czeka mnie wymiana sprzegla z dociskiem, czy sam docisk? Możesz sprawdzić u siebie czy też masz taką miękką poduszkę od strony pasażera?
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: Bartoch »

Nie opłaca się wymieniać jednego elementu sprzęgła. Kompletne sprzęgło to koszt od 350zł w górę (w zależności od marki) + koszt robocizny. Podpowiem, że pasuje od accord V gen (jest tańsze i ma większą średnicę tarczy = lepsze). Mogę sprawdzić poduszkę, ale dopiero wieczorem.
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: neon228 »

Ok bede wdzięczny, czyli cena nie straszna. A orientuje sie ktoś czy są jakieś kłopoty z wymianą sprzęgła w tym accordzie? Mam kanał więc mogę to samemu wymienić, dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: Bartoch »

Jak masz zdolności manualne i znasz się trochę na mechanice to dasz rade zrobić samemu. Roboty dużo, bo sporo rozbierania, a potem składania. Niektóre elementy nie chcą się łatwo poddać. Przyda się też trochę różnych narzędzi i druga osoba do pomocy (skrzyni sam nie zdejmiesz). Jak to twój pierwszy raz to pewnie cała sobota ci zejdzie, aby wymienić sprzęgło. Jak nie masz doświadczenia z grzebaniem przy aucie to odpuść sobie.
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Szarpanie przy ruszaniu i zerwana poduszka

Post autor: neon228 »

Ok czyli olej w skrzyni odrazu też najlepiej wymienić?
ODPOWIEDZ