Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki Olej Zalewacie

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: Barthezz90 »

Uważacie że warto zrobić czyszczenie przed wymianą oleju ?

np. to http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/Engine-Flush/7" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: Yogi248 »

Ja to stosowałem przed wymianą oleju. Szczerze mówiąc to nie zauważyłem różnicy w pracy silnika ale myślę, ze warto. U mnie przy regulacji zaworów jak zdjelismy pokrywę to okazało się, że mam tam złogi, stary olej miał dziwny kolor m. in. Dlatego robiłem płukanke przed wymianą oleju, która miała miejsce miesiąc później. A czy ona usunęła ten syf to nie wiem bo nie zaglądałem tam później.
Ogólnie to ja bym to kupił bo to nie majątek a i porządna marka ;)
/ Edit
Na allegro są fajne zestawy olej + ta płukanka ;)
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: Barthezz90 »

Yogi248 pisze:Ja to stosowałem przed wymianą oleju. Szczerze mówiąc to nie zauważyłem różnicy w pracy silnika ale myślę, ze warto. U mnie przy regulacji zaworów jak zdjelismy pokrywę to okazało się, że mam tam złogi, stary olej miał dziwny kolor m. in. Dlatego robiłem płukanke przed wymianą oleju, która miała miejsce miesiąc później. A czy ona usunęła ten syf to nie wiem bo nie zaglądałem tam później.
Ogólnie to ja bym to kupił bo to nie majątek a i porządna marka ;)
/ Edit
Na allegro są fajne zestawy olej + ta płukanka ;)
Tu znalazłem coś ciekawszego

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol- ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol- ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Adamusss667
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2014 22:23
Auto: CG4
silnik: F20B7

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: Adamusss667 »

Witam.

Proponuje wypróbować Specol Gold 5W40 jest w przystępnej cenie.
U mnie na tym oleju silnik go nie przepala w porównaniu do poprzedniego Mobil 10W40 którego ubywało, prawdopodobnie ma tutaj wpływ parametr odparowywalności NOACK który Specol ma lepszy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 paź 2017 18:07 przez Adamusss667, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: wysio »

Bo Mobil to dziś przeważnie g**wno. W dodatku chyba najczęściej podrabiane. Ja przeszedłem z Totala 10W50 na LM 5W40 i też mi przestało ubywać. No chyba, że mam fazę na ostrą jazdę z maksymalnymi obrotami, to troszkę jednak bierze, ale i tak mało, a poza tym to normalne w Hondzie.
ODPOWIEDZ