Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

problem z gasnącym silnikiem

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Atram12
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2017 12:55
Auto: VI coupe 1999
silnik: 2.0

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: Atram12 »

Dzieki za szybka odpowiedz. Mam nadzieje, ze nie bede musiala z niej korzystac.

Nie spodziewalam sie tak szybkiej odpowiedzi, wiec po obejrzeniu poleconego mi filmiku co i skad mam odmatowac podjelam wyzwanie wykrecenia przekaznika glownego z mojego samochodu.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie bylo latwo (pomimo 1 srubi i 1 zatrzasku - zdjecie ponizej) i zajelo sporo czasu, poniewaz nie mozna bylo odsunac fotela z powodu niedzialajacej elektryki.

Docelowo jest sukces!

Jutro etap drugi. Proba przelutowania i nie zrobienia zimnych lutow.
Dam znac czy sie udalo i auto ruszylo. Jelsi nie, bede prosila o kolejne porady. :)

Dorzycam pomocne zdjecia:
Załączniki
Honda_Acord_VI_Coupe_Main_Relay.png
Honda_Acord_VI_Coupe_Main_Relay.png (501.55 KiB) Przejrzano 5332 razy
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: polaff »

W 3.0 jest tak samo?
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: addamah »

Czy ona nadal jeździ w Gliwicach ,widziałem ją we wtorek stała na placu u mechanika koło parku Grunwaldzkiego -nadal ładna i tajemnicza 8-) Widzę że pozostajemy incognito :?:
Atram12
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2017 12:55
Auto: VI coupe 1999
silnik: 2.0

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: Atram12 »

Czesc,

Niestey Honda nie odpalila. Prawdopodobnie tak jak elektornik wspominal przy oddawaniu przelutowanego juz przekaznika mial on luty w niezlym dobrym stanie juz jak go oddawalam do zrobienia. Niestety auto nie odpala, wiec mam problem z dostarczeniem go do mechanika. To jest automat, a slyszlam ze nie wskazane jest holowanie automatu na luzie na lince. Co mysliscie?

Czy ktos ma jakis inny pomysl na rozwiazanie problemu z nieodpalajacym silnikiem po akcji z dyskoteka na kokpicie?

Ps. Poczatkwo zostalo mi zaproponowane, zeby sprobowac problem dyskoteki rozwiazac wymiana swiatlo znadujace sie miedzy glosnikami z tylu, poniewaz jako jedyne swiatlo sie nie paliolo. Czy moze miec to cos wsponego?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: MuzykGrzes »

Marta skontaktuj sie z Mirkiem (EMG) z dohcvtec.pl robi cuda Hondami jest z Wrocławia ma warsztat na Żernikach
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Atram12
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2017 12:55
Auto: VI coupe 1999
silnik: 2.0

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: Atram12 »

Hej,

Dzieki za polecenie! Niestety nie skorzystalam, poniewaz pomimo wielu telefonow dostac sie bylo ciezko.

Docelowo okazalo sie, ze akumulator pomimo, ze jest nowy to caly byl rozladowany, poniewaz alternator byl do regeneracji.
Szczegolow z przeciekami nie opisuje, bo sie nie znam.

Najazniejsze, ze impreza z ikonami wicej nie gosci na moim kokpicie, a w audzie dziala elektryka.
Awatar użytkownika
Blazej007
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017 23:41
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: Blazej007 »

Hej
Czy przekaźnik z wersji 2.0 różni się od tego z 3.0 ? Temat w miarę pilny bo coraz częściej Hondzia nie chce zaskoczyć. Pzdr
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: QuicksilveR »

Miałem to samo w zeszłym roku. Obstawiałem przekaźnik, okazało się, że zaczął padać rozrusznik. Wymieniłem autostarter i przeszło.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Blazej007
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017 23:41
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: problem z gasnącym silnikiem

Post autor: Blazej007 »

Na szczęście był to tylko przekaźnik ale nerwy przy demontażu nie do zapłacenia -robota ewidentnie dla 40kilogramowych azjatów z małymi rączkami :)
ODPOWIEDZ