Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Ramka zegarów w CG2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Szyszon
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2014 19:44
Auto: Accord 6 gen 98 rok
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Gdynia/ Norwegia

Ramka zegarów w CG2

Post autor: Szyszon »

Siema, czy ktoś ma takie zegary zamontowane u siebie, oczywiście nie żółte :D kiedyś widziałem w czarnym karbonie na ebay i wyglądało pięknie.
Zastanawiam się na zakupem i przerobieniem ich. Cena myślę, że jest spoko nie niebieskie są już w cenie 99dolców, więc jest różnica miedzy żółtymi
Obrazek
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Ramka zegarów w CG2

Post autor: farmi »

Ja mam, ale jeszcze nie włożone. Wystarczy je bardzo dokładnie okleić (bardzo trudne by przesłonić wszystkie zółte prześwity) i pomalować czarnym matem, co kosztuje duużo pracy i precyzji. Trzeba zdjąć chromowane obręcze (łatwe) i urwać sklejone plastikiem dwa elementy (trudne). Do tego + zmiana żarówek na ledy i efekt jest mega. lepszych zegarów do tego auta nie da sie zrobic. tarcze moman odpadają, bo to obciach niczym z opla kalibry 15 lat temu.

Dużo pisałem z momanem, by zrobił mi do tych ramek indywidualne zegary pod OEM wzór z Hondy Legend KB1. Ostatecznie się zgodził, ale koszta duże:




Końcowa odpowiedź brzmiała:

Założenia projektowe:



1. Podziałka główna w km/h, dodatkowa mniejsza MPH
2. Podziałka główna główne kreski podziałki kolor biały, drobne kolor niebieski
3. Podziałka MPH w kolorze niebieskim
4. Cyfry duże skalowania km/h kolor biały
5. Cyfry podziałki MPH kolor niebieski
6. Bez loga MoMan
7. Dodatkowy napis na tarczy HONDA OF AMERICA czcionką Arial nad okienkiem wyświetlacza

Jeśli jest Pan w stanie przymknąć oko i nie mieć później roszczeń do wybarwienia kolorystyki którą tak naprawdę każdy inaczej widzi i każdy monitor inaczej wyświetla oraz pomóc w [przygotowaniu czcionki lub też wziąć pod uwagę że będzie nieco różna od tej fabrycznej z Hondy Legend to możemy się przymierzyć do tego projektu.

Koszt przygotowania takiego projektu to około 180 zł, koszt samych tarcz indiglo 159 zł i do tego jeszcze inwerter zasilający 58 zł.
Czyli projekt 180 zł a reszta 159 + inwerter 58 zł.

Jeśli przynajmniej jedna osoba sie znajdzie do opłacenia projektu, to zamówiłbym u niego te tarcze. A może wiecej osób ?

Legend KB1:


Obrazek


Obrazek


" onclick="window.open(this.href);return false;



" onclick="window.open(this.href);return false;



" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Szyszon
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2014 19:44
Auto: Accord 6 gen 98 rok
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Gdynia/ Norwegia

Re: Ramka zegarów w CG2

Post autor: Szyszon »

Będziesz wkladał czy chcesz sprzedac:)
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Ramka zegarów w CG2

Post autor: farmi »

Wiadomo, że będę wkładał. Licznik będzie mega. Zachęcam inne osoby do zamówienia projektu u momana. Zamiast tych indiglo czy jak to tam się zwie, pasuje zrobić tarcze na wzór legenda : )

edit

Serio nikt nie chce się skusić na zamówienie takiego projektu ? Fajnie by było obniżyć koszty i się zrzucić.
ODPOWIEDZ