Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Ruchomy (nieprzykręcony?) tunel środkowy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Ruchomy (nieprzykręcony?) tunel środkowy

Post autor: Piter »

Cześć,

ostatnio miałem robione hamulce z tyłu i przy okazji regulowany ręczny. Po tej operacji zauważyłem, że tunel środkowy na wysokości podłokietnika się rusza, a właściwie lata jak (...) po pustym sklepie. Najpierw myślałem, że to któraś z czterech bocznych śrub z tyłu, ale wszystkie są przykręcone.

Efekt jest taki, jak widać na filmie:
https://youtu.be/-Y_NG-jjz_Y

Nie wiem jak to jest dokładnie mocowane... na mój gust to mi wygląda jakby z tyłu brakowało jakiejś śruby... no ale tam nie widzę żadnej innej śruby poza tą w kieszeni popielniczki, a ta jest przykręcona i raczej nie ma nic do trzymania tunelu środkowego. A może tam jest jakiś zaczep lub spinka, które "fachowcy" złamali? Próbowałem doszukać się w EPC, ale jak dla mnie jest to opisane w nieprzejrzysty sposób.

Może ktoś z Was to rozbierał i podsunie mi gdzie szukać przyczyny? Nie chciałem już tego dzisiaj całkiem demontować, bo się zrobiło ciemno...
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Ruchomy (nieprzykręcony?) tunel środkowy

Post autor: b0Ls »

Według schematów prawdopodobnie nie przykręcili ci dwóch śrub łączących środkowy tunel z nadwoziem i to jest przyczyną takiego efektu jak z tego filmiku. Boczne śruby nie mają tu raczej nic do tego. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

Obrazek
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Ruchomy (nieprzykręcony?) tunel środkowy

Post autor: lawina »

cztery boczne sruby nie mocuja tunelu do budy, nie trzeba ich wykrecac, zeby zdemontować tunel. Dwie śruby które mocują tunel sa na dnie schowka w podłokietniku.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
ODPOWIEDZ