Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wydech końcowy cg4 a cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: Krawik »

Hej!

Jestem zmuszony wymienić u siebie (cg2) dwie puszki wydechu końcowego. Stąd narodziło się pytanie:

Czy można włożyć dwie puszki od cg4, czy muszą być dedykowane do cg2?
Czy mogę zamontować tłumiki od innego, młodszego accorda, np wersji 2.0 albo 2.2 ?

Ktoś próbował ?
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: fotografiks »

Wyglada ze puchy sa odbiciem lustrzanym wiec P&P to nie bedzie:

Obrazek

Wiec o ile przeniesienie haka na drugą stronę puszki to nie problem to już z rurka może być ciężko.
Tzn, rzeźbiarz Ci to zrobi tylko warto pamiętać, ze im więcej spoin tym gorzej bo korozja zaczyna się właśnie tam;) poza tym takie mekeke pod podwoziem tez może drażnić ;) Wiec bier Pan jakieś dedykowane do odpowiedniej wersji.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: Krawik »

Bardziej mnie ciekawi czy tłumik od innej pojemności silnika nie przydusi 3 litrowego silnika. Obstawiam że nie, ale wolę zapytać na wszelki wypadek :)

Być może bardziej zasadne jest zamontowanie tłumików od nowszego accorda , np VIII 2.2.

Na pewno będą w lepszej kondycji niż używki z coupe (nie mam funduszy na nowe...)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: wysio »

Ktoś montował od S2000. Ja bym poszedł w tą stronę. No chyba, że nie chcesz słyszeć wydechu...
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: Krzysiek15255 »

Raczej po montażu innego wydechu nie odczujesz różnicy czy jest słabszy czy mocniejszy. :D
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: Krawik »

zalezy mi żeby wydech był cichy.

od s2000 na pewno nie bede przekładał...

Ponieważ na rynku wtornym ciezko utrafić na oryginalne wydechy do CG2 ktore by się jeszcze nadawały do czegokolwiek, bardzo proszę pomóżcie koledzy dobrać cos sensownego z innej H :)
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: JulekCG4 »

A czy jakaś firma typu PROEX nie może zrobić wydechu na zamówienie z kwasa? w sensie jakiś komorowy cichy dopasowany na pewno i może posłuży kilka lat :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Wydech końcowy cg4 a cg2

Post autor: rexio »

Dopasowywac to nie moja bajka. Jedynie robic customy tak jak kolega wyzej napisal. Kwasowa i zalezy ile chcesz siana przeznaczyc tak mozesz wydziwiac.
ODPOWIEDZ