Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

bardzo duża wilgoć w samochodzie

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
electro
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2009 22:40
Auto: Accord CG2 99
silnik: J30A1

bardzo duża wilgoć w samochodzie

Post autor: electro »

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem bardzo dużej wilgotności w samochodzie, przy ujemnych temperaturach szron po nocy mam na wewnętrznej stronie szyb. Poza tym w samochodzie nie widać żadnych kałuż, mokrego dywanika itp. Nikt też nie wnosi do środka błota, śniegu. Zacząłem się zastanawiać czy to może nie jest problem z odprowadzaniem wody, np z szyberdachu? Czy orientujecie się którędy spływa woda z okolic okna dachowego? może coś tam się przypchało i jednak woda się gdzieś zbiera?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: bardzo duża wilgoć w samochodzie

Post autor: QuicksilveR »

Na początek proponuję prosty test: jak jeździsz w miarę regularnie, to jeździj cały czas na Full Auto i temperaturze 22-25 stopni. I zobacz, czy po kilku dniach będziesz miał sucho. Wilgoć może być na pierwszy rzut oka niezauważalna, ale potrafi się zbierać choćby od wilgotnych ubrań. I wtedy rano masz szron od wewnątrz.
Odpływy z szyberdachu masz na tym schemacie
https://japancars.ru/index.php?route=ca ... lk=B__3810" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: bardzo duża wilgoć w samochodzie

Post autor: wysio »

Generalnie jeżdżąc na włączonej klimie, powietrze przechodzi przez osuszacz, który usuwa wilgoć.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: bardzo duża wilgoć w samochodzie

Post autor: fotografiks »

Tak jak Wysio mówi pojeździj na klimie, no i wymień filtr kabinowy i przy okazji wyczyść jego gniazdo... tam można znaleźć naprawdę sporo rzeczy, które trzymają wilgoć, w szczególności po jesieni ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: bardzo duża wilgoć w samochodzie

Post autor: JulekCG4 »

Zajrzyj też do bagażnika, możesz mieć już słabej jakości uszczelkę od tylnej lampy "blendy" i dostawać się może woda. Ja po wizycie u lakiernika jak robił mi tylne nadkola i auto stało z otwartym bagażnikiem przez 3tyg to też miałem mega wilgoć, ale potem trochę pojeździłem na klimie i na większym ogrzewaniu niż zwykle i pomogło, aczkolwiek filtr kabinowy wymieniłem choćby profilaktycznie bo to nie jakiś ogromny koszt ;)
ODPOWIEDZ